Zpět na » Serie A » Inter se přes zimu zbaví snajpra, který Flamengu vystřílel titul Poháru Osvobotitelů. Nefiguruje v Conteho plánech

Serie A - Inter se přes zimu zbaví snajpra, který Flamengu vystřílel titul Poháru Osvobotitelů. Nefiguruje v Conteho plánech

Inter se přes zimu zbaví snajpra, který Flamengu vystřílel titul Poháru Osvobotitelů. Nefiguruje v Conteho plánech © Fox Sports - Gabriel Barbosa

1

Líbilo se

12.12. - Když v létě 2016 přestupoval Gabriel Barbosa za necelých třicet miliónů eur na San Siro, v Itálii z toho byl slušný poprask. Jednomu z nejblyštivějších talentů dorůstající brazilské generace média rychle přidělila přezdívku Gabigol. Jenže dnes již třiadvacetiletý útočník na úspěchy hvězdného argentinského jmenovce Gabriela Batistuty v Itálii nejspíše nenaváže. Inter se jej chce do konce ledna zbavit.

V táboře Nerazzurri před více než třemi lety nebyl pochyb, že z Barbosy vyroste nástupce jihoamerické gólové značky Batigol, pětinásobný reprezentant Brazílie však nepřesvědčil. Za Inter si střihnul pouze devět ligových zápasů za kalendářní rok 2017 a k jedné brance v Serii A už žádnou nepřidal.

Vedení velkoklubu z města módy mu tehdy ještě dala šanci, nepovedené hostování v Benfice ale jen dosvědčilo, že Barbosovi to v Evropě příliš nesvědčí. Vypůjčení do Santosu a Flamenga v posledních dvou let zato ukázala jeho pravý potenciál.

Přes padesát branek a dvanáct asistencí, tak zní jeho bilance z uplynulých čtyřiadvaceti měsíců strávených na rodném kontinentu. S Flamengem si navíc letos šáhl na pohár pro vítěze slavné soutěže Copa Libertadores. Finálový duel s River Plate otočil dvěma góly v poslední desetiminutovce.

Ani návrat do střelecké formy však jeho domovský celek nepřesvědčil. Ztracené důvery se mu od trenéra Conteho nedostane a s největší pravděpodobností se už v nadcházející zimě odstěhuje natrvalo.

Pro italské zdroje to dal jasně najevo výkonný ředitel Interu Beppe Marotta. „Vůbec není součástí našich budoucích plánů, hodnotu však má stále vysokou. Jedná se o skvělého fotbalistu, v ofenzívě ale teď máme přetlak špičkových útočníku,” řekl zástupce týmu, který se může pyšnit takovými forvardy jako Romelem Lukakem, Lautarem Martínezem či Alexisem Sánchezem.

Kam Barbosa nasměřuje své další kroky zatím není zdaleka jasné. Zájem o něj je podle všeho zejména na britských ostrovech, přestupu by se však evidentně nebránilo ani poslední Gabrielovo působiště Flamengo.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články