Zpět na » Serie A » Nemáme prostor k tomu být zbabělí, prohlásil Conte před těžkým obdobím

Serie A - Nemáme prostor k tomu být zbabělí, prohlásil Conte před těžkým obdobím

Nemáme prostor k tomu být zbabělí, prohlásil Conte před těžkým obdobím © Sky Sports - Antonio Conte

2

Líbilo se

05.12. - Už to bude pár let, co měl Inter tak dobře našlápnuto v Serii A jako letos. V dosavadních čtrnácti kolech nasbíral o bod více než úřadující mistr z Juventusu a aktuálně si stojí na první příčce ligové tabulky. Do vánoční přestávky jej však ještě čeká náročný herní program. Podle Conteho se zraněními sužovaný kádr musí k situaci postavit čelem a zakončit kalendářní rok v co nejlepší pozici.

Prosincový kolotoč se v Miláně roztočí již tento pátek, kdy se domácí Inter střetne s nevyzpytatelným AS Řím. „Uděláme vše, abychom byli na konci měsíce v dobrém rozpoložení. Přes přestávku se pak pokusíme vrátit do hry hodně ze zraněných hráčů. Do té doby půjdeme zápas od zápas,” řekl se trenér Antonio Conte.

Není to pro nás nic nového. Už dříve jsme se dokázali s podobnými problémy vypořádat, tíhu okamžiku na sebe tehdy vzali jiní fotbalisté. Ještě nám zbývají čtyři utkání, ve kterých musíme ukázat, co v nás je. Víme, kde leží naše silné i slabé stránky. Nemáme se před čím schovávat,” prohlásil italský stratég, který převzal první tým Nerazzurri teprve toto léto.

Již ten nejbližší soupeř však Interu přinese vpravdě nelehkou zkoušku. „Řím je momentálně ve skvělé formě. Vítězství 3:1 nad Veronou ukázalo jejich vyspělost. Budeme si na ně dávat velký pozor,” svěřil se Conte.

Přestupové okno AS hodně oživilo. Přišli jiní hráči, změnil se trenér. Právě Fonsecovi bych chtěl složit poklonu. Z Ukrajiny sem přinesl nápad a zdárně jej přenesl i do mnohem náročnější soutěže,” nešetřil slovy chvály lodivod Interu.

Významnou roli v jeho týmu zaujmul Lautaro Martínez, mladý útočník z argentinského Racingu. Conte ale humbuk kolem svého snajpra krotí: „Nerad se bavím o individualitách, chci mluvit o týmu jako celku. Lautaro se zlepšuje, podtrhl bych ale právě práci mužstva.

Přidá-li kometa probíhající sezóny další branku ke svým letošním čtrnácti zásahům v Serii A, se dozvíme už na konci pracovního týdne. Úvodní hvizd zazní na San Siru patnáct minut před devátou hodinou večerní.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články