Zpět na » Serie A » Tajemná platba. Manchester United dostane v létě 1 milion liber za Cristiana Ronalda. Od Juventusu

Serie A - Tajemná platba. Manchester United dostane v létě 1 milion liber za Cristiana Ronalda. Od Juventusu

Tajemná platba. Manchester United dostane v létě 1 milion liber za Cristiana Ronalda. Od Juventusu © FotbalPortal.cz - Cristiano Ronaldo

4

Líbilo se

25.11. - Je to velký paradox. Cristiano Ronaldo opustil Manchester United před více jak deseti lety. Za tehdy rekordní sumu 80 milionů liber přestoupil v létě roku 2009 do Realu Madrid. Nicméně i po tak dlouhé době z jeho transferu ještě klub z Old Trafford profituje. Kuriózně ale peníze obdrží od Juventusu, klubu, kam Ronaldo odešel loni.

Manchester United z prodeje Cristiana Ronalda už profitoval více než dost. Před deseti lety za něj vyinkasoval od Realu Madrid zhruba 80 milionů eur. V tu dobu naprosto rekordní sumu, jíž překonal až čtyři roky nato svým transferem z Tottenhamu do Realu Gareth Bale. Jenže zdá se, že tímto přísun peněz spojených s přestupem portugalského útočníka neskončil.

Vypovídá o tom zveřejněná zpráva z hospodaření turínského Juventusu, klubu, kam přestoupil Ronaldo v roce 2018. Zde je totiž zanesena platba 850.000 liber odeslaná na účet klubu z Old Trafford se stručným a mnohoznačným vyjádřením "Solidární platba". Pojem Solidární platba skutečně existuje, podle regulí FIFA se normálně odvádí jako kompenzace při přestupu hráče mladšího 23 let.

Nicméně ve výpisu z účtování Juventusu se dále zmiňuje, že se jedná už o druhou podobnou splátku.

Nehledě na to, že Ronaldovi bylo při přestupu do Realu Madrid už 24 let, tudíž by se na něj výše uvedená klauzule nevztahovala.

Tajemná platba Juventusu na účet Manchesteru je britskými médii spíše vysvětlována tak, že jde o součást klauzule smlouvy, kterou mezi sebou uzavřely United s Realem Madrid v roce 2009, na jejímž základě obdrží klub z Old Trafford určitá procenta při dalším prodeji Cristiana Ronalda.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
benett - 26.11. Odpovědět

Kurzové sázky - Tenis - Velmi spolehlivé informace

www.nitexe.blogspt.cz

benett
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články