Zpět na » Serie A » I bez Ronalda Stará dáma otočila duel v Bergamu, Inter vyřídil Turín

Serie A - I bez Ronalda Stará dáma otočila duel v Bergamu, Inter vyřídil Turín

I bez Ronalda Stará dáma otočila duel v Bergamu, Inter vyřídil Turín © skysports.com - Gonzalo Higuaín

0

24.11. - REVIEW Cristiano Ronaldo zůstal mimo sestavu Staré dámy, aktuální lídr ale ve šlágru 13. kola zdolal Atalantu 3:1 a nadále zůstává v čele. V závěsu nicméně nadále zůstává Inter Milán, jenž hned poté nedal šanci turínskému FC.

Atalanta Bergamo 1:3 (0:0) Juventus

Branky: 56. Gosens (Barrow) - 74. Higuaín, 82. Higuaín (J. Cuadrado), 90+2. Dybala (Higuaín)

I bez Cristiana Ronalda Juventus uspěl ve šlágru proti Bergamu a nadále tak vede italskou soutěž. Vše přitom mohlo být jinak.

V úvodu utkání zahrál Khedira v pokutovém území rukou a Barrow měl k dispozici penaltu. Míč ovšem napálil pouze do břevna. Další stoprocentní šanci měl Pašalič, fantasticky míč vyrazil Szczesny.

Atalanta neuspěla ani napotřetí, dorážející Hateboer na brankové čáře trefil jen jednoho z obránců. I přesto se domácí dostali do vedení.

Barrow přetáhl svůj centr na opačnou stranu a Gosens hlavou propálil polského gólmana. Ještě dvacet minut před koncem to vypadalo na výhru Bergama, jenže poté začal úřadovat Gonzalo Higuaín.

Nejprve se mu míč odrazil přímo ke kopačce a i s tečí jednoho z beků srovnal. Následně dostal parádní přihrávku od Cuadrada a Atalanta už prohrávala. V závěru poté ještě Higuaín předal míč Dybalovi a ten překvapil Golliniho přízemní střelou přes obránce. Juventus tak šlágr kola zvládl a zůstává v čele.

FC Turín 0:3 (0:2) Inter Milán

Branky: 12. Lautaro Martínez (Vecino), 32. de Vrij (Biraghi), 55. R. Lukaku (Brozović)

Inter Milán začal v Turíně pěkně z ostra a už ve 12. minutě skóroval Martínez. Po výkopu domácího gólmana vyhrál hlavičkový souboj Vecino a ten následně vysunul hostujícího kanonýra.

Hned vzápětí navíc domácí přišli o Andreu Belottiho a Inter tak byl ve značné výhodě. Ve 31. minutě měl další gól na hlavě Lukaku, Sirigu tentokrát skvěle zasáhl. Jenže z další akce hosté podruhé zavěsili.

Biraghi našel na pravé straně zcela volného de Vrije a Sirigu neměl příležitost zasáhnout. Další šanci měl Barella, tentokrát se Sirigu vytáhl. Na opačné straně mohl zápas zdramatizovat Baselli, famózní zákrok ale vytáhl Handanovič.

A když deset minut po začátku druhé půle skóroval Lukaku, bylo definitivně rozhodnuto. Po přihrávce Brozoviče si belgický útočník udělal prostor a překvapil Sirigua střelou ke vzdálenější tyči.

Turín se snažil alespoň o kosmetickou úpravu, ale ze dvou pološancí nic nevytěžil. Inter tak v Turíně vyhrál hladce 0:3 a stále stíhá vedoucí Juventus.

Kompletní výsledky 13. kola italské Serie A:

Atalanta - Juventus 1:3 (56. Gosens - 74. a 82. Higuaín, 90. Dybala)
AC Milán - Neapol 1:1 (29. Bonaventura - 24. Lozano)
Turín - Inter Milán 0:3 (12. Lautaro, 32. de Vrij, 55. Lukaku)
Bologna - Parma 2:2 (40. Palacio, 90+5. Džemaili - 17. Kulusevski, 71. Iacoponi)
Verona - Fiorentina 1:0 (66. Di Carmine)
AS Řím - Brescia 3:0 (49. Smalling, 57. Mancini, 66. Džeko)
Sassuolo - Lazio 1:2 (45. Caputo - 34. Immobile, 90+1. Caicedo)
Sampdoria - Udinese 2:1 (45+6. Gabbiadini, 74. z penalty Ramírez - 29. Nestorovski)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.