Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 19. kola Serie A

Serie A - Sobotní výsledky 19. kola Serie A

0

13.01. - Serie A má za sebou první zápas v roce 2007. Empoli v něm porazilo Parmu 2:0. Parma jako první tým odehrála polovinu zápasů této sezóny. Empoli ještě čeká dohrávka odloženého zápasu 16. kola v Catanii. První polovinu soutěže má za sebou i Turín s Interem. Nerazzurri jsou po výhře v Turíně držitelem nového rekordu Serie A.

Empoli - Parma 2:0 (26' Raggi, 77' Matteini)

V dresu Parmy se po třech měsících vrátil na hřiště špílmachr Morfeo. Ani hráč se zkušenostmi z obou milánských velkoklubů nebo z Fiorentiny však hostům k bodovému zisku nepomohl. Empoli se ujalo vedení ve 27. minutě. Tostův daleký centr zakončil hlavou Raggi, jehož neuhlídal Perna. Raggi se v této sezóně gólově prosadil poprvé. Rychlé zvýšení náskoku promarnil Almiron. Z těsné vzdálenosti od Bucciho branky si středopolař nedokázal poradit s balónem a svatyni hostů přestřelil. První půli ovládla hlavně nervozita, což dokláda počet udělených žlutých karet. Sudí Palanca napomínal hráče hned pětkrát. Po přestávce Parmě zkomplikoval cestu za vyrovnáním Coly, který zbytečně fauloval Vannucchiho. Zákrok odměnil Palanca kartou a jelikož Coly na svém kontě již jednu měl, musel nedobrovolně opustit hřiště. V 77. minutě zužitkoval domácí přesilovku Matteini. Na trávníku pobíhal teprve čtyři minuty, poté co nahradil Almirona. Matteini dostal přihrávku do běhu od Buscého, oběhl Ferronettiho a vstítil druhý gól na konto Toskánců. Stav 2:0 vydržel až do závěrečného hvizdu. Parma si v tomto týdnu připsala již druhou porážku. Ve středu podlehlo mužstvo z města gastronomických výrobků římskému AS v Italském poháru.

Empoli: Balli; Raggi, Lucchini, Pratali, Tosto (Marzoratti 86'); Buscé, Almiron (Matteini 73'), Moro, Vannucchi; Pozzi (Marianini 46'), Saudati
Parma: Bucci; Coly 57' ČK, Contini, Perna, Castellini; Dessena (Kutuzov 46'), Grella, Cigarini, Ciaramitaro (Ferronetti 61'); Morfeo (Dedic 82'); Budan
Rozhodčí: Palanca

Torino - Inter 1:3 (58' Fiore - 24' Adriano, 60' Ibrahimovic, 84' Materazzi pen.)

Inter Milán stanovil nový rekord Serie A. V Turíně završili nerazzurri dvanáctizápasovou šňůru, neboli podvanácté v řadě získali plný počet bodů. Manciniho svěřenci gólově potvrdili svoji převahu ve 24. minutě. Adriano umístil hlavou za Abbiatiho záda Maiconův centr. V závěru prvního dějství turínský gólman úspěšně zasáhl proti Vieirově tvrdé střele pravačkou. Další šanci promarnil Adriano po přihrávce Ibrahimovice. Brazilcovi byla domácí svatyně malá. Po přestávce se v 58. minutě Zaccheroniho mužům podařilo vyrovnat. Na 1:1 upravil skóre Fiore s přispěním Materazziho teče. Dlouho se Turín z vyrovnání neradoval. Již o dvě minuty později poslal míč pravačkou k protější nekryté tyči Ibrahimovic. Ĺ védův pokus byl úspěšný a Inter vedl 1:2. Bojovné domácí mužstvo polil v 82. minutě studený pot. Abbiati jako poslední muž fauloval ve velkém vápně Adriana a rozhodčím Saccanim byl vyloučen. Nařízení pokutového kopu navíc znamenalo konec snah o opětovné vyrovnání. Mezi tyče se postavil Taibi, ale jeho první šance připsat si úspěšný zákrok byla marná. Materazziho pokutový kop zamířil nekompromisně až do sítě. Nerazzurri ani v sobotu večer nezklamali a z Turína si odvážejí výhru 1:3.

Torino: Abbiati 83' ČK; Di Loreto, Cioffi, Franceschini; Pancaro (Abbruscato 77'), Ardito, De Ascentis, Lazetic (Fiore 46'), Balestri; Rosina, Stellone (Taibi 83')
Inter: Julio Cesar; Maicon, Burdisso, Materazzi, Maxwell (Cordoba 81'); Zanetti, Vieira, Stankovic; Figo (Cambiasso 64'); Ibrahimovic, Adriano (Solari 85')
Rozhodčí: Saccani