Zpět na » Serie A » Serií A hýbe další případ rasismu. Fanoušci římského AS útočili opičími skřeky na záložníka Sampdorie

Serie A - Serií A hýbe další případ rasismu. Fanoušci římského AS útočili opičími skřeky na záložníka Sampdorie

Serií A hýbe další případ rasismu. Fanoušci římského AS útočili opičími skřeky na záložníka Sampdorie © Sky Sports - Ronaldo Viera

0

Líbilo se

Včera 10:07 - Italskému fotbalu už několik posledních měsíců kazí pověst skandály spojené s urážkami hráčů tmavé pleti. Obětí výlevů nepřijatelné rasové intolerance se jen za probíhající rok stali například Moise Kean, Blaise Matuidi či Kalidou Koulibaly. Uplynulý víkend přidělal nehezké vzpomínky středopolaři Ronaldu Vierovi z janovské Sampdorie.

Incident se odehrál tuto neděli na Stadio Luigi Ferraris. Posměšky na Vierovu adresu přicházely v průběhu utkání z hostujícího kotle fanoušků AS Řím. Zápas skončil bezbrankovou remízou.

Slyšel jsem to, ale raději bych o tom nemluvil,” vyjádřil se sám rodák z Guiney-Bissau, který ovšem v mládežnických kategoriích reprezentoval Anglii. Pokřiky zaregistroval také čtvrtý rozhodčí, jejich slova tedy nechyběla ani v oficiálním zápise o utkání.

Hned následující den se k nepříjemné situaci vyjádřilo vedení AS Řím. To skrze svůj twitterový účet vyjádřilo odpor vůči chování vlastních příznivců.

AS Řím se omlouvá Ronaldu Vierovi za rasistické urážky, kterých se stal obětí. Klub rázně odmítá jakoukoliv formu rasismu a podpoří pátrání po vinných jedincích. Jejich činy řádně potrestá,” stálo v prohlášení mančaftu z hlavního města.

Již začátkem října se na novinových řádcích objevilo AS Řím ve spojení s rasismem. Jeden z „fanoušků” se přes Instagram ostrými slovy vyhranil proti původu stopera vlastního týmu Juana Jesuse. Následoval doživotní zákaz vstupu na domácí zápasy a udání policejním orgánům.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články