Zpět na » Serie A » Strůjce liščího zázraku má nového zaměstnavatele. Ranieri podepsal se Sampdorií

Serie A - Strůjce liščího zázraku má nového zaměstnavatele. Ranieri podepsal se Sampdorií

Strůjce liščího zázraku má nového zaměstnavatele. Ranieri podepsal se Sampdorií © Eurosport - Claudio Ranieri

1

Líbilo se

14.10. - V roce 2016 se ocitl na svém kariérním vrcholu. S Leicesterem senzačně ovládl Premier League a celý fotbalový svět mu ležel u nohou. Po polovině následující sezóny jej však vedení odvolalo a podobnému úspěchu se už Claudio Ranieri za poslední tři angažmá nepřiblížil. Šance na Stadio Luigi Ferraris pro něj bude další výzvou.

Mezi trenérskou smetánku Apeninského poloostrova se přitom někdejší aktivní hráč vrací po velice krátké době. Na konci uplynulého ročníku se jako dočasný trenér zhostil tápajícího AS, kterému tehdy došla trpělivost s Eusebiem Di Francescem.

První, kdo po uvolněném Di Francescovi sáhl, byla právě Sampdoria Janov. Šest proher z úvodních sedmi kol Serie A jej ovšem znovu stálo místo. A zacelit díru v realizačním týmu nepřišel nikdo jiný než znovu Ranieri, přestože se mezi hlavními kanditáty zprvu skloňovala jména Gennara Gattusa či Stefana Pioliho.

Ranieri se upsal pod dvouletý kontrakt, podle italských médií ovšem dohoda zahrnuje klauzuli o brzkém konci v případě pádu do druhé ligy. Pro římského rodáka se tak jedná už o sedmnáctý klub v rozsáhlé trenérské biografii. A to nepočítáme krátký pobyt u kormidla řecké reprezentace.

Také premiéra na lavičce Sampdorie bude mít pro Ranieriho speciální nádech. V den svých 68. narozenin se zkušený stratég postaví před vlastními diváky proti římskému AS, kde ještě nedávno působil. Úvodní hvizd zazní příští neděli v 15:00.

Jinak ale přebírá tým, v němž figuruje také jméno českého záložníka Jakuba Jankta, ve velmi nezáviděníhodné pozici. Dnes již tradičnímu účastníkovi nejvyšší italské soutěže momentálně patří poslední příčka s celkovým ziskem tří bodů ze sedmi utkání. Ranieri tedy rozhodně má po svém předchůdci co napravovat.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články