Zpět na » Serie A » Stará dáma i bez Ronalda otočila duel s nováčkem, Inter ale zůstává bezchybný

Serie A - Stará dáma i bez Ronalda otočila duel s nováčkem, Inter ale zůstává bezchybný

Stará dáma i bez Ronalda otočila duel s nováčkem, Inter ale zůstává bezchybný © 90min.com - Fotbalisté Interu Milán

0

25.09. - REVIEW Juventus i bez Cristiana Ronalda vyhrál v Brescii a na den se znovu dostal do čela italské ligy. Dnes nicméně formu potvrdil Inter Milán a po pěti kolech nadále zůstává bez ztráty bodu. To Neapol senzačně podlehla Cagliari, ve šlágru kola poté AS Řím nestačil na Atalantu.

Brescia 1:2 (1:1) Juventus

Branky: 4. Donnarumma - 40. Chancellor vlastní, 63. Pjanič

Brescia se od prvních minut bránila, jakmile se ale dostala do útoku, bylo zle. Už ve 4. minutě překvapil Szczesného ve skvělé formě hrající Alfredo Donnarumma a domácí senzačně vedli.

Juventus měl následně problém dostat se do nějakého souvislejšího tlaku. V 11. minutě pálili Dybala a Rabiot mimo tři tyče, Higuaín následně napálil jen Joronena. Vyrovnat tak musel až domácí hráč. Po rohovém kopu Dybaly si míč zády do brány srazil obránce Chancellor.

Před hodinou hry měl velkou příležitost Higuaín, překonaného gólmana ale zachránil Cistana. Po chvíli pálil Rabiot, tentokrát byl za hrdinu Sabelli.

Rozhodující okamžik tak přišel v 62. minutě. Pjanič z přímého kopu trefil jen zeď, po odrazu nicméně dostal druhou šanci a s tou už si věděl rady. Míč poslal přízemní ranou parádně z pravé tyči a rozhodl o tom, že i bez Cristiana Ronalda Juventus na půdě nováčka uspěl.

Inter Milán 1:0 (1:0) Lazio Řím

Branka: 23. D´Ambrosio

Šlágr 5. kola nám příliš záživný fotbal nenabídl, domácí diváci ale odchází s dalším vítězným pocitem. Ve 23. minutě Biraghi parádně nacentroval, obránce D´Ambrosio přeskočil obránce a následně hlavičkou překonal gólmana Strakoshu.

Hosté, kteří v základu tentokrát postrádali Cira Immobileho, se do první větší šance dostali krátce před přestávkou. Correa míč tlačil k pravé tyči, ale jubilant Handanovič skvěle zasáhl.

Slovinská reprezentační dvojka chytala dnes 300. zápas za Inter Milán a nakonec si nadělila čisté konto. Ve druhé půli měl největší příležitost Barella. Jeho pokus vyrazil Strakosha a následně si poradil i s dorážkou Politana.

Inter Milán tak i v pátém utkání získává tři body, stále navíc v lize inkasoval jedinou branku. O dva body tak zůstává před Starou dámou.

Kompletní výsledky 5. kola italské Serie A:

Hellas Verona - Udinese 0:0
Brescia - Juventus 1:2 (4. Donnarumma - 40. Chancellor vlastní, 63. Pjanič)
AS Řím - Atalanta 0:2 (71. Zapata, 90. De Roon)
Janov - Bologna 0:0
Fiorentina - Sampdoria 2:1 (31. Pezzella, 57. Chiesa - 79. Bonazzoli)
Inter - Lazio 1:0 (23. D´Ambrosio)
Neapol - Cagliari 0:1 (88. Castro)
Parma - Sassuolo 1:0 (90+5. vlastní Bourabia)
SPAL - Lecce 1:3 (17. Di Francesco - 11. z penalty a 71. z penalty Mancosu, 47. Calderoni)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.