Zpět na » Serie A » Ronaldova penalta poslala Juventus do čela, po milánském derby se ale na první místo vrací Inter

Serie A - Ronaldova penalta poslala Juventus do čela, po milánském derby se ale na první místo vrací Inter

Ronaldova penalta poslala Juventus do čela, po milánském derby se ale na první místo vrací Inter © zimbio.com - Cristiano Ronaldo se dočkal další branky.

0

22.09. - REVIEW Aaron Ramsey se dočkal první branky v dresu Juventusu a i díky jeho příspěvku Stará dáma doma zdolala Veronu. Na první pozici se ale po milánském derby vrátil Inter Milán. Romelu Lukaku hned při svém prvním derby skóroval a Nerazzurri zvítězili znovu s čistým kontem.

Juventus 2:1 (1:1) Verona

Branky: 31. Ramsey, 49. Ronaldo z pen. - 21. Veloso

Verona mohla jít do vedení po dvaceti minutách. Po faulu Demirala rozhodčí odpískal penaltu, Di Carmine ovšem míč poslal jen do tyče.

Míč se ještě příhodně odrazil k Lazovičovi, ten pro změnu napálil břevno. Vzápětí se ale hosté znovu dostali do pokutového území a Miguel Veloso skvostnou ranou již Buffona překonal.

Za deset minut bylo srovnáno. Ronaldo přistrčil míč Ramseymu a ten ranou ze střední vzdálenosti vstřelil vůbec svou první branku za Juventus.

Na začátku druhé půle se penalty dočkali i domácí. Cuadrada fauloval Gunter a Cristiano Ronaldo nabídnutou příležitostí nepohrdl. Verona nicméně nehrála vůbec špatné utkání a v závěru mohla srovnat. Buffon se ale vytáhl proti střele Lazoviče, Veloso poté pálil do tyče.

V závěru neuspěl ani Matuidi a utkání tak rozhodčí ukončil poté, co druhou žlutou kartu v utkání obdržel hostující Kumbulla. Juventus tak porazil Veronu 2:1 a na pár desítek minut se dostal do čela italské ligy.

AC Milán 0:2 (0:0) Inter Milán

Branky: 49. Brozovič, 78. Lukaku

Derby della Madonnina začalo obrovskou hrubkou Rodrígueze při malé domů, Martínez ale ve skluzu míč do branky neposlal.

Hosté byli nadále aktivnější a AC musel zachraňovat výborný Donnarumma. Nejprve si poradil s pokusem Lukakua, následně vyrazil i střelu Sensiho. Při dorážce poté D´Ambrosio orazítkoval tyč.

Ve 36. minutě D´Ambrosio zakončil akrobaticky a Donnarumma míč znovu vyrazil. Barella jej následně uklidil do sítě, rozhodčí už ale mával ofsajd.

Jedinou příležitost domácích měl v první půli Piatek, hlavou poslal svůj pokus nad. Hned po přestávce se do útoku znovu vrhli hosté a dokázali udeřit. Po přímém kopu s pomocí teče skóroval Brozovič. Gól nemusel platit, jelikož Donnarummu ovlivnil Martínez, který v té chvíli stál v ofsajdu.

Po poradě s videem ale rozhodčí branku uznal. Pojistku přidali hosté v minutě osmasedmdesáté. Barella nacentroval přesně na hlavu Lukakua a Donnarumma byl bez šance.

V závěru derby zvonily tyče. Nejprve pálil do břevna střídající Politano, na druhé straně mířil do tyče Hernández. V 92. minutě tyčku orazítkoval i Candreva a míč se následně po brankové čáře dokutálel mimo nebezpečí. Interu to ale vadit nemuselo. Derby ovládl a znovu je v čele italské Serie A.

Kompletní výsledky 4. kola italské Serie A:

AC Milán - Inter Milán 0:2 (49. Brozovič, 78. Lukaku)
Udinese - Brescia 0:1 (57. Romulo)
Juventus - Hellas Verona 2:1 (31. Ramsey, 49. Ronaldo z pen. - 21. Veloso)
Sassuolo - SPAL 3:0 (26. a 45+2. Caputo, 47. Duncan)
Bologna - AS Řím 1:2 (54. Sansone z penalty - 49. Kolarov, 90+3. Džeko)
Lecce - Neapol 1:4 (61. Mancosu z penalty - 28. a 82. Llorente, 40. Insigne z penalty, 52. Ruiz)
Sampdoria - Turín 1:0 (56. Gabbiadini)
Atalanta - Fiorentina 2:2 (84. Iličić, 90+5. Castagne - 24. Chiesa, 66. Ribéry)
Lazio - Parma 2:0 (8. Immobile, 67. Marušić)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.