Zpět na » Serie A » Inter a AC plánují v Miláně nový stadion. San Siro možná srovnají se zemí

Serie A - Inter a AC plánují v Miláně nový stadion. San Siro možná srovnají se zemí

Inter a AC plánují v Miláně nový stadion. San Siro možná srovnají se zemí © talkSPORT - San Siro

0

Líbilo se

19.09. - Jedny z historicky nejúspěšnějších italských celků v zákulisí chystají velkolepý projekt. Oba rivalské kluby, které hostí své soupeře na sdíleném stánku, hodlají udělat nevyhnutelný krok vpřed. Kultovní San Siro by přitom mohla na stávající adrese nahradit zbrusu nová konstrukce.

Stadio Guiseppe Meazza, jak se oficiálně nazývá domov milánského fotbalu, aktuálně stále vlastní město. To jej oběma organizacím nabízelo k trvalému odkupu, po němž by přišly na řadu rekonstrukce.

Podle vedení AC a Internazionale však zmíněný postup postrádá z finančního hlediska smysl. Levnější variantou by podle nich byla kompletní demolice dějiště finále Ligy mistrů z roku 2016 a následná výstavba ekonomicky propracovanějšího objektu.

Pracujeme na tom s AC společně. Vypadá to vše velice pozitivně,” prohlásil generální manažer Interu Alessandro Antonello. „Poslední jednání byla zdárná, myslím si, že to dopadne dobře."

Předseda místních úřadů Lamberto Bertolè, který se setkání také zúčastnil, informace potvrdil. Kluby prý už podaly důvody k realizaci projektu a konkrétní návrhy. „V průběhu nastávajícího týdne předložené plány projednáme. Výsledek musí být v souladu se zájmy města i jeho občanů,” řekl.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 20.09. Odpovědět

To je dost stará zpráva teda

Forte02
Reklama
Reklama
Nejnovější články