Zpět na » Serie A » Juventus ve Florencii ztratil, v čele tak bez ztráty bodu zůstává Inter

Serie A - Juventus ve Florencii ztratil, v čele tak bez ztráty bodu zůstává Inter

Juventus ve Florencii ztratil, v čele tak bez ztráty bodu zůstává Inter © 90min.com - Cristiano Ronaldo

0

15.09. - REVIEW Inter Milán nejtěsnějším rozdílem doma porazil Udinese a zůstává v čele s plným bodovým ziskem. To Stará dáma ve třetím kole poprvé ztratila, když nedokázala překonat defenzivu Fiorentiny. Tři body naopak z tohoto kola vytěžil AS Řím, slaví i AC Milán.

Fiorentina 0:0 Juventus

Juventus nebyl ve Florencii lepším týmem a za bod nakonec může být rád. Poprvé mohli hosté inkasovat už v patnácté minutě. Szczesny zaváhal a při rozehrávce napálil nohu Chiesy. Míč se ale odrazil těsně nad horní tyč.

Další příležitost měl Ribéry, Szczesny tentokrát dobře zasáhl. Na opačné straně zahrozil Matuidi, jeho rána letěla doprostřed brány a Drągowski tak míč dokázal vyrazit.

Těsně před přestávkou Ribéry parádně našel Dalberta, jeho hlavičku ale Szczesny vytěsnil. Ve druhé půli měl největší příležitost Badelj, ani jeho pokus ale za polským gólmanem neskončil.

Celé utkání byl na hřišti i Cristiano Ronaldo, k žádné vážnější šanci se ovšem nepropracoval. Fiorentina vyslala celkem osm střel na branku a k vítězství byla blíže. Bezgólová remíza nicméně znamená, že Juventus poprvé v sezóně zaváhal.

ACF Fiorentina v Juventus - Serie A
Cristiano Ronaldo a Franck Ribéry (zdroj: zimbio.com)

Inter Milán 1:0 (1:0) Udinese

Branky: 44. Sensi

Úvod jednoznačně patřil domácím. Politano ovšem trefil tyč a pokus Sensiho vytáhl mimo tyče Musso. Na druhé straně měl dobrou příležitost Wallace, pěkným zákrokem se prezentoval i Handanovič.

Ve 33. minutě došlo k jedné z rozhodujících situací v utkání. De Paul zcela zbytečně udeřil Candrevu a rozhodčí po poradě s videem udělil hostujícímu útočníkovi červenou kartu.

Domácí přesilovku zužitkovali ještě v první půli. Krásný centr Godína proměnil v branku hlavičkující Stefano Sensi.

Ve druhé půli domácí kontrolovali výsledek a hned několikrát mohli náskok navýšit. Gagliardini ale pálil nad, Sensiho vychytal Musso a stejně dopadl i pokus střídajícího Sáncheze. Ten ve stoprocentní šanci napálil jen Mussa a Inter Milán tak zvítězil "pouze" 1:0.

Kompletní výsledky 3. kola italské Serie A:

Fiorentina - Juventus 0:0
Neapol - Sampdoria 2:0 (13. a 67. Mertens)
Inter - Udinese 1:0 (44. Sensi)
Janov - Atalanta 1:2 (90+1. Criscito z pen. - 64. Muriel z pen., 90+5. Zapata)
Spal - Lazio 2:1 (63. Petagna, 90+2. Kurtić - 17. Immobile z pen.)
Parma - Cagliari 1:3 (58. Barilla - 23. a 39. Ceppitelli, 77. Simeone)
Brescia - Bologna 3:4 (10. a 19. Donnarumma, 42. Cistana - 36. Bani, 56. Palacio, 60. Denswill, 80. Orsolini)
AS Řím - Sassuolo 4:2 (12. Cristante, 20. Džeko, 22. Mchitarjan, 33. Kluivert - 53. a 72. Berardi)
Hellas - AC Milán 0:1 (68. z penalty Piątek)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.