Zpět na » Serie A » Stará dáma vstup do ligy zvládla, díky famóznímu výkonu Insigneho slaví i Neapol

Serie A - Stará dáma vstup do ligy zvládla, díky famóznímu výkonu Insigneho slaví i Neapol

Stará dáma vstup do ligy zvládla, díky famóznímu výkonu Insigneho slaví i Neapol © skysports.com - Fotbalisté Juve

1

25.08. - REVIEW Juventus úvodní utkání nového ročníku Serie A zvládl a díky trefě Giorgia Chielliniho nejtěsnějším rozdílem zdolal Parmu. Po sedmigólové přestřelce slaví i Neapol. Fantastickým výkonem se o to postaral křídelník Lorenzo Insigne. V neděli překvapivě ztratil AS Řím, bez bodu poté z Udine odjíždí AC Milán.

Parma 0:1 (0:1) Juventus

Branka: 21. Chiellini

Jako první musel nebezpečnou situaci řešit Wojciech Szczesny, jenž si poradil s pokusem Ingleseho. Na opačné straně sice Sepe vyboxoval míč mimo šestnáctku, Sandro ale stříleným centrem vybídl ke skórování Chielliniho. Ten nepohrdl a poslal hosty do vedení.

Slovo si poté vzal Cristiano Ronaldo. Nejprve pálil těsně vedle, poté už síť rozvlnil. Přihrávka na něj od Costy ale šla do milimetrového ofsajdu a Ronaldo se tak z gólu dlouho neradoval.

Ve druhé půli se hra vyrovnala, ovšem Parma se k žádnému vážnějšímu pokusu nedostala. To Cristiano Ronaldo chtěl vstřelit gól za každou cenu.

Vypálil nebezpečně ještě dvakrát, Sepe ale předvedl dva výborné zákroky. Ani jeho spolehlivý výkon ale Parmě k bodu nepomohl, úvodní utkání ovládl úřadující šampión poměrem 0:1.

Fiorentina 3:4 (1:2) Neapol

Branky: 9. Pulgar z pen., 52. Milenkovič, 65. Boateng - 38. Mertens, 43. z pen. a 67. Insigne, 56. Callejón

Pro Neapol nový ročník ideálně rozhodně nezačal. Už v páté minutě zahrál Zielinski v pokutovém území rukou a po poradě s videem rozhodčí odpískal penaltu.

Erick Pulgar se nemýlil a poslal fialky do vedení. Srovnání přišlo sedm minut před přestávkou, krásnou dalekonosnou ranou se prezentoval Mertens. Ten poté v pokutovém území padl a rozhodčí odpískal velmi spornou penaltu.

Mertens zavadil o nohu Gaetana Castrovilliho, penalta ale byla na světě. K ní se postavil Lorenzo Insigne a Neapol ještě v první půli výsledek otočila.

Sedm minut po pauze bylo srovnáno. Na rohový kop Pulgara si naskočil Milenkovič a Meret neměl nárok. O čtyři minuty později hosté znovu vedli. Po velké chybě domácích v rozehrávce přenesl Insigne hru na druhou stranu a Callejón překvapivou střelou k pravé tyči nedal Drakowskému šanci.

Reakce přišla znovu velmi brzy. V 65. minutě napřáhl střídající Boateng a dočkal se první trefy v dresu fialek. Jenže už za dvě minuty definitivně rozhodl hrdina dnešního utkání, tedy Lorenzo Insigne.

SSC Napoli v Juventus - Serie A
Lorenzo Insigne bude zcela jistě hrdinou prvního kola italské Serie A.

Mertens nádherným centrem vyslal do útoku Callejóna, ten míč vrátil před bránu a Insigne se zblízka nemýlil. Domácím poté přišel pomoci i Franck Ribéry a v nastavení se dostal do kontaktu s Hysajem.

Arbitr Massa nicméně třetí penaltu neodpískal a vše tak odnesl pouze domácí trenér, který inkasoval žlutou kartu. Vítězství tak slaví Neapol, která si tak hned v úvodu Juventus nenechala utéct.

Další výsledky 1. kola italské Serie A:

Udinese - AC Milán 1:0 (72. Becão)
AS Řím - Janov 3:3 (6. Ünder, 30. Džeko, 49. Kolarov - 16. Pinamonti, 43. z penalty Criscito, 70. Kouamé)
Cagliari - Brescia 0:1 (53. z penalty A. Donnarumma)
Sampdoria - Lazio 0:3 (37. a 62. Immobile, 56. Correa)
SPAL - Atalanta 2:3 (7. Di Francesco, 27. Petagna - 34. Gosens, 71. a 76. Muriel)
Turín - Sassuolo 2:1 (14. a 55. Zaza - 69. Caputo)
Hellas Verona - Bologna 1:1 (36. Veloso - 15. z penalty Sansone)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.