Zpět na » Serie A » Vítězství se pro Inter stává drogou

Serie A - Vítězství se pro Inter stává drogou

0

09.01. - V úterý se odehrál na Apeninském poloostrově první soutěžní zápas na fotbalově vrcholové úrovni v novém roce. Ve čtvrtfinále Italského poháru si Inter zajistil výhrou na půdě Empoli pohodlnou výchozí pozici pro odvetu.

Empoli - Inter 0:2 (71' Adriano, 91' Cordoba)

První půle v Empoli měla poněkud poklidný průběh. Největší a současně ojedinělý vzruch vyvolala Vieirova hlavička po Adrianově centru ve 40. minutě. Míč směřující za záda gólmana Bassiho zastavil na brankové čáře Marzoratti. Po přestávce přestřelil domácí svatyni ze dvou metrů Adriano, poté co mu skvěle balón naservíroval Ibrahimovic. Druhému dějství již zcela jasně dominoval klub z Milána. Převahu zužitkovali Manciniho muži v 71. minutě. Tentokrát již spolupráce Ibrahimovic - Adriano skončila gólem. Bassi byl překonán levačkou brazilského kanonýra. Další velkou šanci Adriana zneškodnil Bassi s přispěním tyče. Výhru Interu pojistil v nastavení střídající Cordoba pohotovou hlavičkou.

Empoli: Bassi; Iacopini, Marzoratti, Vanigli, Ascoli (Rincon 74'); Marianini, Buzzegoli, Ficini, Eder (Cesaretti 74'); Gasparetto, Matteini (77' Baldanzeddu)
Inter: Toldo; Maicon, Burdisso, Materazzi, Maxwell (Cordoba 81'); Vieira, Dacourt (Cambiasso 69'), Zanetti, Figo; Ibrahimovic (Gonzalez 76'), Adriano
Rozhodčí: Morganti

Italský pohár pokračuje zítra zápasem Samporia - Chievo od 20:30. O půl hodiny později zahájí sudí Banti duel římského AS s Parmou. Ve čtvrtek na San Siru AC Milán hostí od 21:00 druholigové Arezzo.