Zpět na » Serie A » Přivítá calcio další Čechy?

Serie A - Přivítá calcio další Čechy?

0

Líbilo se

08.01. - Na hřištích Serie A se v této sezóně objevuje rekordně nejnižší počet českých fotbalistů v novém miléniu. Nejvyšší italskou soutěž hraje letos pouze Tomáš Ujfaluši z Fiorentiny a Marek Jankulovski z milánského AC. V souvislosti s probíhajícím přestupním termínem se nabízí otázka, zda se česká kolonie v elitní italské soutěži v lednu rozroste.

Podle médií existují mezi českými hráči tři žhaví kandidáti na italské angažmá - Tomášové Sivok a Zápotočný a Zdeněk Grygera.

Nejdéle se hovoří o příchodu reprezentanta Zdeňka Grygery z nizozemského Ajaxu. Grygeru doporučoval svým nadřízeným v Juventusu samotný Pavel Nedvěd. Od mužstva bianconeri se v příštích dnech očekává velmi aktivní role na přestupovém trhu. Do hry o Grygeru však vstupuje i milánský Inter. Obránce Ajaxu Amsterdam by se zřejmě nebránil přestupu do Milána ani do Turína. Pro český server sport.cz v listopadu uvedl: "Jak Juventus, tak Inter jsou velkokluby a z takových nabídek je příjemné si vybírat."

O uplynulém víkendu zveřejnil deník MF Dnes informaci o chystaném stěhování libereckého kapitána Zápotočného do Itálie. Možné budoucí působiště fotbalisty, jehož vzorem je Paolo Maldini, však novináři nespecifikovali. Italská média zatím jméno Zápotočného příliš neskloňují. Není vyloučeno, že se hvězda Gambrinus ligy objeví nakonec v Serii B.

Na konci minulého roku se spekulovalo o přesunu sparťanského talentu Sivoka do Udine. Sivokova kariéra je doprovázena častými zraněními a z tohoto důvodu není snadné předvídat budoucnost českého středopolaře. Plán získat Sivoka do svých služeb má i Trondheim nebo Everton. O kvalitách českého fotbalu již obyvatele města Udine přesvědčil Marek Jankulovski, jenž oblékal černobílý dres po tři sezóny.


Seznam českých fotbalistů působích v Serii A v posledních letech:

2000-2001 Tomáš Řepka (Fiorentina), Karel Poborský, Pavel Nedvěd (oba Lazio), Marek Jankulovski (Neapol), Pavel Srníček (Brescia), Martin Jiránek (Reggina)
2001-2002 Pavel Nedvěd (Juventus), Karel Poborský (Lazio), Pavel Srníček (Brescia)
2002-2003 Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (Udinese), Pavel Srníček (Brescia), Milan Zahálka (Como), Martin Jiránek, Martin Lejsal (oba Reggina)
2003-2004 Martin Jiránek, Martin Lejsal (oba Reggina), Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (Udinese), David Limberský (Modena)
2004-2005 Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (Udinese), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina), Mario Lička (Livorno)
2005-2006 Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (AC Milán), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina)
2006-2007 Marek Jankulovski (AC Milán), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina)

/ yahoo.com; idnes.cz; sport.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články