Zpět na » Serie A » Allegri se s Juventusem rozloučil porážkou, do Ligy mistrů jde Atalanta

Serie A - Allegri se s Juventusem rozloučil porážkou, do Ligy mistrů jde Atalanta

Allegri se s Juventusem rozloučil porážkou, do Ligy mistrů jde Atalanta © skysports.com - Fotbalisté Atalanty

0

27.05. - REVIEW Sen se stal skutečností, kromě Interu Milán se díky výhře v posledním kole do Ligy mistrů probojovala Atalanta. To již jistý mistr ve 38. kole slavit nemohl, Juventus se s Massimilianem Allegrim vítězně nerozloučil, nad síly Juventusu byla Sampdoria.

Sampdoria Janov 2:0 (0:0) Juventus

Branky: 84. Defrel, 90+1. Caprari

Massimiliano Allegri se s Juventusem vítězně nerozloučil. Do utkání v Janově nenasadil svou obvyklou sestavu, mimo hru zůstali Alex Sandro, Bernardeschi, Cancelo, Mandžukič, Matuidi či Cristiano Ronaldo.

A tak první půle téměř nic nenabídla. Za zmínku stojí snad pokusy Quagliarelly na domácí straně a Dybaly na té hostující. Obě střely ale skončily nad brankou.

Krátce po pauze pálil hostující Pereira, ovšem těsně vedle. Pozornost gólmana Pinsoglia poté vyzkoušel Caprari, devětadvacetiletý gólman ale dobře zasáhl. Deset minut před koncem dopravil míč do domácí svatyně Kean, rozhodčí ale po poradě s videem kvůli ofsajdu gól neuznal.

Juventus Vs. Torino FC - Serie A
Massimiliano Allegri se dnes loučil se Starou dámou (zdroj: zimbio.com)

A tak se o tři minuty později dočkali domácí, Pinsoglia překvapivou ranou překonal Defrel. V závěru se trefil ještě střídající Caprari, míč poslal do brány krásnou střelou z přímého kopu. Juventus tak v posledním utkání sezóny nebodoval, v Janově po skvělém závěru domácích prohrál 2:0.

Atalanta 3:1 (1:1) Sassuolo

Branky: 35. Zapata, 53. Gómez, 65. Pašalić - 19. Berardi

Mauro Icardi neproměnil penaltu, Inter ale díky brance Radji Nainggolana porazil Empoli 2:1 a jde do Ligy mistrů. Pátá pozice nakonec zbyla na AC Milán, kterému nepomohla ani výhra na půdě SPALu.

Kromě Interu jde totiž poprvé ve své historii do Ligy mistrů Atalanta Bergamo. Ta doma potřebovala zvládnout utkání se Sassuolem, nezačala ale vůbec dobře.

V 19. minutě Duncan patičkou přenechal míč Berardimu a ten prostřelil Golliniho. Ve 35. minutě bylo srovnáno, po rohovém kopu dostal se štěstím míč do branky Duván Zapata, nakonec druhý nejlepší střelec soutěže.

V závěru první půle měl příležitost Gómez, ovšem minul. Následné nastavení poté přineslo velkou strkanici a vyloučení hostujcíího Berardiho. Magnanelli strčil do de Roona a ten teatrálně padl na zem. Simulaci ovšem Berardi neustál a do nizozemského hráče se pustil. Rozhodčí Doveri jej tak předčasně poslal do sprch.

A přesilovku domácí poměrně brzy zužitkovali. V 53. minutě se do své již třetí šance dostal Gómez a tentokrát už se nemýlil. I s přispěním hlavičky hostujícího beka poslal Bergamo do vedení. O dvanáct minut poté vše pojistil Pašalič, který po centru Gómeze hlavičkou definitivně rozhodl o postupu Atalanty do Ligy mistrů.

V závěru ještě inkasoval červenou kartu hostující Magnanelli, na výsledku to ale již nic nezměnilo. Senzace je dokonána, Atalanta jde po zásluze do milionářské soutěže!

Kompletní výsledky závěrečného 38. kola italské Serie A:

Frosinone - Chievo 0:0
Bologna - Neapol 3:2 (43. a 88. Santander, 45. Džemaili - 57. Ghoulam, 77. Mertens)
Turín - Lazio 3:1 (51. Falqué, 53. Lukić, 80. Silvestri - 66. Immobile)
Sampdoria - Juventus 2:0 (84. Defrel, 90+1. Caprari)
AS Řím - Parma 2:1 (35. Lo. Pellegrini, 89. Perotti - 86. Gervinho)
Atalanta - Sassuolo 3:1 (35. Zapata, 53. Gómez, 65. Pašalić - 19. Berardi)
Cagliari - Udinese 1:2 (17. Pavoletti - 59. Hallfredsson, 69. De Maio)
Fiorentina - Janov 0:0
Inter - Empoli 2:1 (51. Keita, 82. Nainggolan - 76. Traoré)
SPAL - AC Milán 2:3 (28. Vicari, 53. Fares - 18. Çalhanoğlu, 23. a 64. z penalty Kessié)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.