Zpět na » Serie A » AS Řím vstupuje do boje o Ligu mistrů, Interu stačí jediná výhra

Serie A - AS Řím vstupuje do boje o Ligu mistrů, Interu stačí jediná výhra

AS Řím vstupuje do boje o Ligu mistrů, Interu stačí jediná výhra © Malay Mail - Fotbalisté AS Řím v utkání s Juventusem

0

14.05. - REVIEW AS Řím ve šlágru 36. kola italské Serie A porazil Juventus 2:0 a vrací se zpět do boje o Ligu mistrů. Jedna výhra z posledních dvou duelů stačí milánskému Interu, vše má ve svých rukou i Atalanta Bergamo, která si dokázala poradit s Janovem.

Atalanta 2:1 (0:0) FC Janov

Branky: 46. Barrow, 53. Castagne - 89. Pandev

Atalanta už po dvaceti minutách mohla vést 2:0, systém VAR ale u obou branek odhalil ofsajdové postavení domácích hráčů.

Už v 8. minutě vypálil Castagne a Radu míč jen vyrazil před sebe. Gosens v poklidu uklidil balón do sítě, následně byl ale gól odvolán. Stejná situace nastala o jedenáct minut později, radost dlouho nevydržela Zapatovi.

V závěru první půle mohl nečekaně udeřit Veloso, gólman Gollini ale předvedl dobrý zákrok. Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se tak zaslouženě dočkali domácí. De Roon poslal míč za obranu a Barrow, jenž byl v tu chvíli jen necelou minutu na hřišti, rozvlnil síť.

O sedm minut později poslal přes pokutové území skvělou přihrávku Djimsiti a Castagne už měl jednoduchou pozici.

Atalanta si poté náskok hlídala, v závěru ale o něj mohla přijít. Nejprve Gollini fantasticky vychytal pokus Romera, poté ale zachyboval a byl rád, že jej Lapadula nepřeloboval.

Následně Romero parádní patičkou vyzval ke skórování Pandeva a ten se nemýlil. V samotném závěru poté mohl srovnat Sanabria, ovšem přestřelil. Atalanta tak vítězí i ve 36. kole a je dvě výhry od jistoty účasti v základní skupině Ligy mistrů.

AS Řím 2:0 (0:0) Juventus

Branky: 80. Florenzi, 90+3. Džeko

Běžela sedmá minuta a po parádní přihrávce Cana měl na noze úvodní gól Cuadrado. Fantastickým zákrokem ale míč vytáhl mimo nebezpečí Mirante. Ten se zaskvěl i proti pokusu Dybaly a držel Řím ve hře.

Do protiútoku šli následně domácí a Zaniolo trefil tyč. Na druhé straně pálil Dybala a Mirante fantasticky míč vyrazil na tyč. Před dorážejícím Canem následně zasáhl Manolas.

Hosté měli více ze hry a dvacet minut po přestávce se dočkali vedoucí branky. Prosadit se znovu dokázal Ronaldo, pomezní rozhodčí ale zvedl praporek a gól kvůli ofsajdu neplatil.

V závěru tak udeřili domácí. V 80. minutě po chybě hostující obrany našel Džeko kapitána Florenziho a ten nádherně přeloboval Szczesného.

V nastavení poté pojistku přidal Edin Džeko, jehož nesobecky v protiútoku našel střídající Ünder. AS Řím tak ve šlágru kola bodoval naplno a je zpět ve hře o Ligu mistrů.

AS Roma vs. Juventus - Serie A
Edin Džeko se svými spoluhráči slaví druhou branku do sítě Juventusu (zdroj: zimbio.com)

Kompletní výsledky 36. kola italské Serie A:

Atalanta - Janov 2:1 (46. Barrow, 53. Castagne - 89. Pandev)
Cagliari - Lazio 1:2 (90. Pavoletti - 31. Alberto, 53. Correa)
Fiorentina - AC Milán 0:1 (36. Calhanoglu)
Turín - Sassuolo 3:2 (56. a 82. Belotti, 81. Zaza - 27. Bourabia, 71. Lirola)
Frosinone - Udinese 1:3 (85. Dionisi - 11. a 45. Okaka, 41. Samir)
Sampdoria - Empoli 1:2 (90+2. z penalty Quagliarella - 56. Farías, 75. Di Lorenzo)
SPAL - Neapol 1:2 (84. z penalty Petagna - 49. Allan, 88. Rui)
AS Řím - Juventus 2:0 (79. Florenzi, 90+3. Džeko)
Bologna - Parma 4:1 (52. Orsolini, 59. Sepe vl., 72. Lyanco, 84. Sierralta vl. - 81. Inglese)
Inter - Chievo 2:0 (39. Politano, 86. Perišič)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.