Zpět na » Serie A » Derby D´Italia bez vítěze, Atalanta jde tvrdě po Lize mistrů

Serie A - Derby D´Italia bez vítěze, Atalanta jde tvrdě po Lize mistrů

Derby D´Italia bez vítěze, Atalanta jde tvrdě po Lize mistrů © skysports.com - Cristiano Ronaldo

0

29.04. - REVIEW Derby D´Italia tentokrát vítěze nepoznalo. Na gól Radji Nainggolana zareagoval ve druhé půli Cristiano Ronaldo a oba italské velkokluby tak berou po bodu. Slaví ale AS Řím, jenž se díky domácí výhře 3:0 nad Cagliari dočasně posunul na vytouženou čtvrtou pozici. Jenže v pondělní dohrávce uspěla Atalanta a vše má nyní ve svých rukou.

Inter Milán 1:1 (1:0) Juventus

Branky: 7. Nainggolan - 62. Ronaldo

Inter Milán šel v Derby D´Italia do vedení už v 7. minutě. To se do míče z voleje opřel Nainggolan a ačkoliv si Szczesny na míč sáhl, rána belgického středopolaře skončila brankou.

Nerazzurri byli i dále aktivní, Nainggolanův pokus tentokrát vyrazil Szczesny na roh. Po něm se k hlavičce dostal Politano, ale polský gólman byl znovu na místě.

Po půlhodině hry už do prázdné hostující svatyně mířila střela de Vrije, na poslední chvíli přispěchal se skvělým obranným zákrokem Matuidi.

Další větší příležitost přišla až po hodině hry a z první dobré rány se trefili hosté. Pjanič připravil dobrou palebnou pozici pro Ronalda a ten pěknou přízemní ranou k levé tyči překvapil gólmana Handanoviče.

FC Internazionale v Juventus - Serie A
Cristiano Ronaldo a jeho gólová střela (zdroj: zimbio.com)

Domácím mohl dva body navíc vystřelit Perišič, o pár centimetrů přestřelil. Podobně skončil i pokus Cana na druhé straně. V samotném závěru poté mohl rozhodnout střídající Lautaro Martínez, jeho pokus se ovšem stočil mimo tři tyče. Derby D´Italia tak tentokrát vítěze nemá.

Atalanta 2:0 (0:0) Udinese

Branky: 81. z penalty De Roon, 85. Pašalić

Atalanta využila porážky milánského AC a po 34. kole se dostala na čtvrtou pozici zajišťující Ligu mistrů. Doma proti Udinese ovšem o výhře rozhodla až v závěrečné desetiminutovce.

Domácí byli od počátku lepší a do první příležitosti se propracoval de Roon. Musso jeho pokus zachytil a o pár chvil poté řešil i hlavičku Pašaliče, která nakonec skončila těsně vedle.

Z ničeho nic mohli udeřit hosté, Lasagna ale přeloboval nejen Goliniho, ale taktéž branku. V závěru první půle poté zakončoval ještě Zapata, leč také nepřesně.

V 68. minutě se neprosadil ani Gómez a tak znovu zahrozili hosté. De Paul tentokrát dokonce orazítkoval tyč. Domácím tak pomohla až penalta. Deset minut před koncem Masiella fauloval Sandro a nabídnutou příležitost zužitkoval De Roon.

O čtyři minuty později se do míče opřel Pašalič a díky teči jednoho z hostujících beků míč skončil znovu v síti. Atalanta tak dohrávku 34. kola zvládla a po výhře 2:0 se usadila na čtvrtém místě.