Zpět na » Serie A » Shrnutí 24. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 24. kola Serie A

0

Líbilo se

19.02. - Brazilec Ronaldo opět oslnil Itálii. Svým výkonem v Sieně dopomohl Milánu k zisku tří bodů. Ronaldovo jméno nechybí v sestavě kola, navíc jsme jej zvolili mužem víkendu. Parma vyšla v domácím souboji se Sampdorií naprázdno. Ăštok žlutomodrých přestává plnit svoji roli a vysloužil si nálepku zklamání týdne. Uvnitř: Jedenáctka 24. kola

Jedenáctka 24. kola: Balli (Empoli) - Cribari (Lazio), Talamonti (Bergamo), Burdisso (Inter) - Fiore (Livorno), Pirlo (AC Milán), Liverani (Fiorentina), Vannucchi (Empoli) - Soncin (Ascoli), Ronaldo (AC Milán), Pandev (Lazio)

Zápas kola: Siena - AC Milán

Zápas v Sieně měl správný náboj hlavně díky dvěma navrátilcům, kteří do Itálie zamířili po zahraničním angažmá. Maccarone v domácím dresu a Ronaldo v barvách rossoneri skórovali každý dvakrát. V utkání ovšem padlo celkem dokonce sedm gólů. Z výhry se radoval Milán, dohrávající bez vyloučeného Brocchiho.

Hráč kola: Ronaldo
Ronaldovi příznivci měli v sobotu opět možnost prohlásit, že Brazilec je nejlepším fotbalistou planety. V Sieně na sebe upozornil dvěma trefami a asistencí. Na hodnocení úspěšnosti či nezdaru Ronaldova angažmá v Miláně je velmi brzo. Holohlavý útočník robustní postavy má však dobře nakročeno k první variantě scénáře.


Zklamání kola:
Ăštok Parmy

Giuseppe Rossi zahájil angažmá v Parmě gólem. Po utkání s Turínem však až dosud drží střelecký půst. Včetně zápasu v Poháru UEFA Parma neskórovala už čtyři zápasy. Ofensivní složka žlutomodrých se zdá být v současné době velkou slabinou Ranieriho týmu. V duelu se Sampdorií se navíc zranil tvůrce hry Morfeo. Jeho náhradník Kutuzov však na obranu Janovanů recept vymyslet nedokázal. A muška Chorvata Budana se zda být poslední dobou vyhaslou.

Tým kola: Fiorentina

Fiorentina ukořistila cenné tři body z půdy Catanie. Zásluhou trefy střídajícího Toniho "Fialky" vyrovnali počet vstřelených a obdržených branek v zápasech venku. Fiorentině chybí nyní pět bodů k tomu, aby se vyšplhala do pásma, zaručujícího účast v pohárové Evropě. Bez odečtení patnácti bodů by Viola nyní byla na třetím místě.

Zajímavosti:

  • Inter překonal s počtem šestnácti výher v řadě rekord Realu Madrid z let 1960-61 a Bayernu (2005)
  • Livorno ukončilo výhrou nad Messinou černou sérii deseti utkání bez vítězství

/ Zdeněk Leitkep

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články