Zpět na » Serie A » Nejlepší záložníci Serie A

Serie A - Nejlepší záložníci Serie A

0

Líbilo se

19.02. - Výběr nejlepších současných hráčů se na hřišti posouvá směrem kupředu a po nejlepších obráncích Serie A jsou na řadě muži středu hřiště. FotbalPortal.cz přináší výběr nejlepších záložníků Serie A. Do naší nominace se dostali dva míčoví kouzelníci z Brazílie, po jednom hráči má ve výběru Argentina, Srbsko a Itálie. Kdo je absolutní jednička? Rozhodněte v naší anketě!

Cristiano Doni (ročník 1973)
Jediný Ital ve výběru je dlouholetá opora Atalanty. Ofensivní perla Atalanty ale s fotbalem začínala v Modeně, odkud se přes Rimini, Pistoiese, Bolognu a Brescii dostala do Bergama. Nejlepší rok prožil Doni v sezoně 2001/02, kdy ho 16 branek v Serii A vyneslo i do týmu Itálie pro MS v Koreji a Japonsku. Všichni poté očekávali přestup do některého italského velkoklubu, ale Atalanta se s nikým nedomluvila na odstupném a Doni tak ještě dvě sezony musel setrvat v Bergamu. Poté se Doni příliš neuchytil v Sampdorii, půl sezony hostoval v Mallorce a před letošní sezonou se vrátil do Bergama. Letos znovu září a táhne svůj tým vzhůru. Z pozice ofensivního záložníka už letos nasázel 10 branek a jeho hvězda v necelých 34 letech znovu stoupá vzhůru.Kaká (ročník 1982)
Ricardo Izecson dos Santos Leite je pravděpodobně hráčem s největší hodnotou na Italském fotbalovém trhu. Kaká začínal s fotbalem v rodné Brazílii, kde působil v týmu Sao Paula. Odtud se dokonce dostal na MS 2002, když v nominaci nahradil zraněného Emersona. Tam si sice nazahrál, ale po další sezoně už zamířil mezi fotbalové hvězdy. Bývalý hráč Rossonerri Leonardo totiž doporučil Kaká právě do Milána. A Milán by mu za to měl do dneška děkovat. Kaká se okamžitě v týmu uchytil a začal udivovat svět. Kaká není tradiční brazilský fotbalový kouzelník, nebojí se místo kliček vystřelit z dálky a často bývá úspěšný. Real Madrid údajně v létě nabízel za Kaká 70 milionů euro. AC odmítlo. Není divu. Kaká má pro hru Milána cenu, která se nedá vyčíslit penězi.Cristian Daniel Ledesma (ročník 1982)
Cristian Daniel Ledesma. Asi nejméně známé jméno v našem výběru. Ale neoprávněně. Argentinec Ledesma působí v Itálii už od roku 2001, kdy si ho všimla vyhlášená líheň talentů v Lecce. Ledesma se okamžitě stěhoval do Itálie a postupně si vybojoval místo ve středu zálohy prvního týmu Lecce. O jeho talentu dirigovat hru mužstva a zároveň tvrdě pracovat pro tým brzy veděla celá Itálie a všichni očekávali rychlý transfer. Favoritem se dlouho zdála být Fiorentina, kde působí Pantaleo Corvino, muž který Ledesmu přivedl do Lecce. Nabídka z Florencie ale nepřišla a Ledesma tak zůstal v Lecce až do zimy letošního roku. V té době si ho vytáhlo Lazio a Ledesma se okamžitě ujal taktovky ve středu hřiště. Vstřelil krásný gól v derby proti AS Řím a jeho hvězda se konečně může rozzářit v prvotřídním klubu.Mancini (ročník 1980)
Manciniho narozdíl od většiny brazilců přicházejících do Itálie nepředcházela pověst supertalentu. Alessandro Faiolhe Amantino Mancini přišel do Itálie v tichosti z Atletica Mineiro a přes Benátky se dostal do AS Řím. Dlouho se zdálo, že Mancini je pouze kvalitní hráč k pravé postraní čáře. Až v minulé sezoně se Brazilec ukázal v plné parádě a stal se jedním z nejlepších křídel Serie A. Nasázel dvanáct branek a stal se postrachem krajních obránců. I letos pokračuje ve skvělých výkonech a spolu s kapitánem Tottim táhne AS Řím za úspěchy. Mancini může být spokojený ve všech směrech, kromě jediné věci. Nikdy nedostal pořádnou šanci prosadil se v reprezentaci, všichni dosavadní trenéři dávali přednost hráčům typu Ronaldinha či Kaká. Uškodili sami sobě. Manciniho na křídle by Brazílii záviděli všechny země na světě.Dejan Stankovič (ročník 1978)
Dejan Stankovič zahájil kariéru v Crvene Zvezde Bělehrad. Zde, spolu se Sinišou Mihajlovičem, vyhrál vše, co se v Srbsku vyhrát dá. Oba hráči před sezonou 1998/99 přestoupili do Lazia Řím, kde se Stankovič stal úznávaným hráčem v celé Itálii. S Laziem oslavili také Scudetto, ale když klub postihly obrovské finanční problémy, Lazio bylo nuceno prodat oba hráče do Interu Milán. Trenér Interu je znal už z Lazia a rád oba hráče přivítal do kádru. Stankovičovu schopnost hrát jak ve středu zálohy, tak na jejím levém kraji Mancini mnohokrát využívá a staví kolem Stankoviče tým. Dejan Stankovič dovedl Srbsko na MS a nyní vede k úspěchům i Inter. Stankovičovi se nedá upřít jedna věc: všude, kde působil, vybojoval nějakou trofej. Měl štěstí na týmy nebo týmy měli štěstí na Stankoviče?


Ve výběru jsou pouze hráči působící v Serii A. Výběr byl proveden na základě výkonů v právě probíhajícím ročníku.

Zdeněk Leitkep / Marek Numerato, Tomáš Svoboda

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články