Zpět na » Serie A » Juventus i bez Ronalda rozdrtil Udinese, AC začíná stíhat Neapol

Serie A - Juventus i bez Ronalda rozdrtil Udinese, AC začíná stíhat Neapol

Juventus i bez Ronalda rozdrtil Udinese, AC začíná stíhat Neapol © 90Min - Fotbalisté Juventusu Turín

2

10.03. - REVIEW I bez Cristiana Ronalda Juventus doma pohodlně porazil Udinese a stále zůstává v Serii A bez porážky. To Neapol jen remizovala v Sassuolu a k Partenopei se nebezpečně začíná přibližovat AC Milán, jenž díky další trefě útočníka Piateka porazil Chievo.

Juventus 4:1 (2:0) Udinese

Branky: 13. a 41. Kean, 68. z penalty Can, 72. Matuidi - 86. Lasagna

I bez Cristiana Ronalda šel Juventus do vedení už ve třinácté minutě. Po chybě Ter Avesta v rozehrávce poslal míč do pokutového území Alex Sandro a Moise Kean ve skluzu poslal míč pod břevno.

Další příležitost měl Bernardeschi, míč skončil nad brankou. Krátce před přestávkou tak znovu udeřil Moise Kean, jenž šajtlí překonal gólmana Mussa a využil i teče hostujícího beka.

Juventus vs. Udinese - Serie A
Moise Kean se raduje z branky (zdroj: zimbio.com)

V 67. minutě střídající Opoku sestřelil v pokutovém území Keana a rozhodčí Chiffi měl jasno - penalta. Emre Can poslal míč doprostřed brány a Udine ztrácelo už tři branky.

O čtyři minuty později centroval Spinazzola a Matuidi hlavou zvýšil už na rozdíl čtyř gólů. Čestný úspěch hostí nakonec zaznamenal Kevin Lasagna, jenž překonal Szczesného ranou ke vzdálenější tyči. Juventus tak zvítězil vysoko 4:1 a je zase o pořádný krok blíže ke Scudettu.

Sassuolo 1:1 (0:0) Neapol

Branky: 53. Berardi - 86. Insigne

Sassuolo si vypracovalo jedinou střelu na branku, přesto bylo v utkání nebezpečnější a po zásluze bere bod. V první půli byla Neapol bezzubá, to domácí mohli hned dvakrát skórovat.

Boga svou technickou ránu ale poslal těsně vedle levé tyče a pokus Djuričiče nedopadl jinak. Osm minut po startu druhé půle už se ale domácí mohli radovat. K míči se na malém vápně dostal Berardi a Ospina i kvůli špatnému bloku jednoho z hostujících beků neměl šanci zasáhnout.

Od té chvíle byli aktivnější hosté, k žádné větší příležitosti se ale dlouho nemohli dostat. Snad jen pokus Diawary stojí za zmínku, Pegolo ovšem byl na místě. Tři minuty před koncem ale přišla obrovská hrubka jednoho z domácích obránců a Lorenzo Insigne technickou ranou na zadní tyč alespoň srovnal.

Neapol ale zůstává po 27. kole už osmnáct bodů za Juventus a nebezpečně se na druhou pozici začíná tlačit AC Milán. Ten nyní ztrácí už jen šest bodů.

Kompletní výsledky 27. kola italské Serie A:

Juventus - Udinese 4:1 (11. a 39. Kean, 67. z penalty Can, 67. Matuidi - 85. Lasagna)
Parma - Janov 1:0 (78. Kucka)
Chievo - AC Milán 1:2 (41. Hetemaj - 31. Biglia, 57. Piatek)
Bologna - Cagliari 2:0 (33. Pulgar, 77. Soriano)
Frosinone - Turín 1:2 (42. Paganini - 56. a 78. Belotti)
Inter - Spal 2:0 (68. Politano, 77. Gagliardini)
Sampdoria - Atalanta 1:2 (67. Quagliarella z pen. - 50. Zapata, 77. Gosens)
Sassuolo - Neapol 1:1 (53. Berardi - 86. Insigne)
Fiorentina - Lazio 1:1 (61. Murial - 23. Immobile)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.