Zpět na » Serie A » Quagliarellova série se zastavila po neúspěchu v Neapoli, dvě branky Ronalda Staré dámě tentokrát nestačily

Serie A - Quagliarellova série se zastavila po neúspěchu v Neapoli, dvě branky Ronalda Staré dámě tentokrát nestačily

Quagliarellova série se zastavila po neúspěchu v Neapoli, dvě branky Ronalda Staré dámě tentokrát nestačily © zimbio.com - Cristiano Ronaldo tentokrát slavit nemohl.

2

03.02. - REVIEW Fabio Quagliarella dvanáctý zápas s gólem v řadě nepřidal, Sampdoria v Neapoli prohrála vysoko 3:0. Hned šest branek poté padlo v Turíně. Cristiano Ronaldo sice skóroval dvakrát, nováček z Parmy ale mistra nečekaně zastavil a urval remízu 3:3. Juve tak v boji o titul ztrácí dva body. V neděli znovu neuspěl Inter, ten doma podlehl Boloni. Šlágr kola nabídl remízu, za AC Milán se v Římě ale znovu trefil Krzysztof Piatek.

Neapol 3:0 (2:0) Sampdoria

Branky: 25. Milik, 26. Insigne, 89. Verdi z penalty

Sampdorii vůbec nevyšel úvod utkání a po dvou slepených gólech bylo jasné, že si hosté z Neapole neodvezou ani bod. Ve 25. minutě odcentroval přesně Callejón a Arkadiusz Milik nastavil jen nohu.

Míč skončil pod horní tyčí a gólman Audero neměl nárok. O minutu později Callejón se štěstím dostal míč na Insigneho a ten po ráně z otočky slavil druhou trefu Neapole v utkání.

Po půlhodině mohl snížit Quagliarella a podvanácté v řadě se zapsat do střelecké listiny, na poslední chvíli mu ale míč uzmul Koulibaly. Na opačné straně zakončoval Rui a fantastický zákrok musel vytáhnout Audero.

Ve druhé půli se dlouho žádný celek k větší šanci nedostal. Až v 89. minutě vypálil Rui a zasáhl ruku Andersena. Rozhodčí Pairetto po poradě s videem odpískal penaltu a střídající Verdi uzavřel účet utkání na konečných 3:0.

Juventus 3:3 (1:0) Parma

Branky: 36. a 66. Ronaldo, 62. Rugani - 64. Barilla, 74. a 90+3. Gervinho

Juventus byl doma jasným favoritem, první příležitost si ovšem vypracoval až ve 34. minutě, to Khedira napálil pravou tyč. O dvě minuty později už se ale domácí mohli radovat, Matuidi poslal míč na Ronaldo a ten i přes podklouznutí dostal míč do sítě.

Juventus vs. Parma Calcio - Serie A
Ani dva góly Cristiana Ronalda na výhru nestačily. (zdroj: zimbio.com)

V závěru půle šel Iacoponi do souboje s Caceresem a rozhodčí odpískal pokutový kop. Cristiano Ronaldo se k němu ale nakonec nedostal, jelikož po zásahu videa byla penalta odvolána. A když vzápětí minul v dobré pozici Ronaldo, vyhrál Juventus první půli jen o gól.

V 57. minutě parádně centroval Ronaldo a Khedira trefil i druhou tyč. O čtyři minuty poté měl další jasnou šanci, tentokrát jej vychytal Pere. Dočkal se tak až Daniele Rugani, který o minutu později zamířil z otočky přesně.

Jenže už za dvě minuty bylo nečekaně sníženo. Kucka famózním centrem našel hlavu Barilly a Perin byl bez šance. Uběhly ale jen dvě minuty a Juventus znovu vedl o dvě branky.

Na krásný centr Mandžukiče si naskočil Ronaldo a zdálo se, že nebude co řešit. Jenže Parma se nevzdala a v 74. minutě znovu snížila. Opět svou roli sehrál Kucka, jenž tentokrát vybídl Gervinha. Ten patičkou překonal Perina a dostal hosty zpět do hry.

A v závěru přišlo senzační vyrovnání. Inglese zpětnou přihrávkou našel Gervinha a po jeho ráně Perin míč neudržel ve svém náručí. Míč zapadl do branky a Parma tak slaví vynikající remízu 3:3.

AS Řím 1:1 (0:1) AC Milán

Branky: 46. Zaniolo - 26. Piatek

Vlci začali šlágr 22. kola lépe a po skvělé individuální akci se ke střele dostal Džeko. Donnarumma ale míč dokázal vyrazit a udržel bezbrankové skóre.

O deset minut později pak nečekaně udeřili hosté. Na levé straně jeden z domácích borců přišel o míč a Paquetá vynikajícím centrem vybídl Piateka. Ten si naběhl do pokutového území a tvrdou ranou z první poslal hosty do vedení.

V první půli mohl srovnat hlavičkující Schick, Donnarumma se ale blýskl skvělým zákrokem a následně si na něj nepřišel ani Džeko. Jenže hned v úvodu druhého poločasu Olsen na poslední chvíli zabránil vlastní brance, na dorážku Zaniola už ovšem stačit nemohl.

V dalším průběhu byli aktivnější domácí. Džeko si ale znovu vylámal zuby na hostujícím gólmanovi a když už byl Donnarumma překonán, zachránila jej tyč jako po ráně Pellegriniho. AS Řím tak doma remizoval s Rossoneri 1:1 a svého dnešního soupeře v tabulce nepředběhl.

Kompletní výsledky 22. kola italské Serie A:

Empoli - Chievo 2:2 (45+2. a 52. Caputo - 31. Giaccherini, 45. Stepinski)
Neapol - Sampdoria 3:0 (25. Milik, 26. Insigne, 89. Verdi z penalty)
Juventus - Parma 3:3 (36. a 66. Ronaldo, 62. Rugani - 64. Barilla, 74. a 90+3. Gervinho)
SPAL - Turín 0:0
Janov - Sassuolo 1:1 (41. Sanabria - 28. Đuričić)
Udinese - Fiorentina 1:1 (56. Larsen - 65. Fernandes)
Inter Milán - Bologna 0:1 (32. Santander)
AS Řím - AC Milán 1:1 (46. Zaniolo - 26. Piatek)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.