Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 24.kola

Serie A - Sobotní výsledky 24.kola

0

17.02. - Vedoucí Inter znovu nezaváhal doma s Cagliari a zvýšil svůj náskok už na 14 bodů. Druhé AS Řím totiž prohrálo na hřišti Empoli, které si tak pojistilo čtvrtou příčku, o kterou nemůže v tomto kole už přijít. Brazilec Ronaldo dotáhl AC Milán k vítězství na hřišti Sieny, když dvě branky dal a na jednu přihrál.

Siena - Milan 3:4 (19' Vergassola, 31' a 89' Maccarone - 15' a 81'Ronaldo, 29' Ricardo Olivera, 93' Ambrosini)

Nádherný zápas viděli diváci na stadionu Artemia Franchiho v Sieně. V sestavé AC Milán nastopil od začátku Ronaldo a ukázal, proč má v Itálii přezdívku Il Fenomeno. Právě Ronaldo poslal Rossonerri do vedení už v 15.minutě, ale Siena měla dnes den a Vergassola hned vyrovnal. Ronaldo připravil druhou branku pro Ricarda Oliveru, ale ani tentokrát vedení hostům příliš dlouho nevydrželo a Maccarone vyrovnal. Po přestávce se zdálo, že už se nic moc na hřišti dít nebude. Ale opak byl pravdou. Nejprve byl vyloučen hostující Brocchi. Milán to ale spíš povzbudilo a Ronaldo ho znovu poslal do vedení. Siena dostala Milán pod tlak a nakonec i vyrovnala. Locatelli poslal balón Maccaronemu a ten znovu vyrovnal. Jenže střídající Massimo Oddo v 93.minutě poslal do vápna centr, který si našel další střídající hráč Massimo Abrosini a rozhodl. Milán tak doázal vybojovat v Sieně tři body, přestože domácí byli bodům velmi blízko. Hráč zápasu Ronaldo tak dokázal, že ještě zdaleka nepatří do starého železa a že Il Fenomeno se mu neříká nadarmo.

Rozhodčí: Messina

Siena: Manninger; Portanova, Bertotto, Gastaldello, Molinaro; Cozza (81' Locatelli), Vergassola, Antonini, Codrea (86' Galloppa); Maccarone, Corvia (59' Frick)

Milan: Storari; Cafu (75' Oddo), Bonera, Kaladze, Jankulovski; Brocchi 78' ČK, Gattuso, Pirlo (75' Gourcuff); Kaká; Ronaldo, Ricardo Oliveira (79' Ambrosini)

Inter - Cagliari 1:0 (11' Burdisso)

Inter i bez některých opor znovu dokázal, proč vévodí Serii A. Přesto, že svého soupeře nijak výrazně nepřehrával, s přehledem vybojoval tři body. V sestavě Interu se před ligou mistrů objevilo několik změn, na laviččce zůstali Zanetti, Vieira, Materazzi, Maxwell nebo Adriano. Jejich náhradníci však utkání zvládli. Už v 11.minutě vstřelil branku obránce Nicolas Burdisso a jak se později ukázalo, branka to byla vítězná. Inter celý zápas kontroloval hru a Cagliari k ničemu nepouštěl. Sám se nikam netlačil a v pohodě si tak dokráčel pro výhru. Ta byla už šestnáctá v řadě a Inter se tak blíží absolutnímu rekordu v evropských soutěžích.

Rozhodčí: Trefoloni

Inter: Julio César; Cordoba, Burdisso, Samuel, Grosso; Figo, Dacourt (84' Solari), Cambiasso (64' Zanetti), Stankovič; Crespo, Ibrahimovič (62' Adriano)

Cagliari: Fortin; Bianco, Bizera, Agostini, Ferri; Biondini (74' Penalba), Budel, Capone (61' Pepe), Marchini, Bruzzone (53' Conti); Suazo

Empoli - AS Řím 1:0 (4' Pozzi)

Také AS Řím se rozhodlo šetřit některé své opory na Ligu mistrů. Římané na to však trvdě doplatili. Když se už ve čtvrté minutě prosadil po pasu od Buscého domácí Pozzi, nikdo tomu nepřikládal nějakou velkou váhu. AS okamžitě převzalo otěže zápasu a snažilo se vyrovnat. Ofensiva Říma však byla tentokrát bezzubá. Ani nová posila Tavano, hrající v základní sestavě, nenašla cestu do sítě Balliho a Empoli si tak po výhře v Palermu v minulém kole připsalo další tři body a v tabulce Serie A si pojistilo čtvrté místo, tedy pozici v předkole Ligy Mistrů.

Rozhodčí: Dondarini

Empoli: Balli; Lucchini (90' Vanigli), Tosto 89'ČK, Pratali, Raggi; Moro, Vannucchi, Buscé, Almiron; Pozzi (87' Marianini), Matteini

AS Řím: Doni; Panucci, Cassetti (80' Mancini), Ferrari, Tonetto; Perrotta, Wilhelmsson (56' Taddei), De Rossi, Pizzaro; Tavano, Totti (66' Vucinic)