Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 24. kola Serie A

Serie A - Nedělní výsledky 24. kola Serie A

0

18.02. - Souboj mezi nejlepšími kanonýry Serie A graduje. Alespoň to tak vypadá podle nedělních událostí v italské nejvyšší soutěži. Luca Toni, Fabio Quagliarella i Cristiano Lucarelli si připsali vítěznou branku. Pandev vystřílel Laziu výhru 2:0 nad Turínem. Iaquinta sice zaznamenal již desátý gól, ale svému Udinese dopomohl jen k bodu v Ascoli Picenu.

Lazio - Torino 2:0 (11' a 60' Pandev)

Mezi Laziem a Turínem nebylo sporu o roli favorita. Biancocelesti ji potvrdili již v 11. minutě. Makedonec překonal Abbatiho levačkou po Mutarelliho přihrávce. V průběhu první půle měli domácí několik šancí na zvýšení svého náskoku. Herní převahu však nedokázali gólově korunovat. Více štěstí v koncovce postrádal zejména Rocchi. Lazio uklidnil po hodině hry opět Pandev. Muž zápasu se opřel do Mauriho přihrávky tentokrát pravačkou a Abbati kapituloval podruhé. Biancocelesti se perou s Empoli o čtvrté místo. Stále však mají šance dostihnout i třetí Palermo.

Rozhodčí:
Rizzoli
Lazio: Ballotta; Belleri, Siviglia, Cribari (72' Stendardo), Zauri; Mutarelli, Ledesma, Mauri; Jimenez (59' Firmani), Pandev (89' S. Inzaghi); Rocchi
Torino: Abbiati; Di Loreto, Brevi, Franceschini; Pancaro, Barone (71' Stellone), Gallo (62' Ardito), De Ascentis; Rosina (87' Abbruscato), Lazetic; Muzzi

Parma - Sampdoria 0:1
(57' Quagliarella)

Parma a Sampdoria mají v této sezóně naprosto odlišné starosti. Žlutomodří se perou o záchranu a celek z Janova usiluje o účast v evropských pohárech. První poločas přinesl opatrnou hru z obou stran. Parma ztratila svého režiséra Morfea. Fotbalista s desítkou na zádech s zřejmě natáhl sval a na trávníku jej již ve 38. minutě nahradil Bělorus Kutuzov. Skóre otevřel v 57. minutě Quagliarella po centru od švýcarské posily Zieglera. Doria mohla svůj náskok ještě zvýšit. V 73. minutě Perna ve velkém vápně zahrál rukou a sudí Brighi odpískal penaltu pro hosty. Pokutový kop zahraným Volpim zamířil pouze do tyče. Blucerchiati nakonec oslavovali výhru s rozdílem jedné branky. Ranieriho ligová premiéra u kormidla Parmy skončila neúspěšně.

Rozhodčí: Brighi
Parma: Bucci; Ferronetti, Paci, Perna, Castellini; Bolano (59' Bocchetti), Grella, Dessena (69' Gasbarroni); Morfeo (38' Kutuzov); G. Rossi, Budan
Sampdoria: Castellazzi; Zenoni, Falcone, Accardi, Bastrini; Maggio (55' Olivera), Volpi, Palombo, Franceschini (27' Ziegler); Bazzani (80' Pieri), Quagliarella

Livorno - Messina 2:1 (26' Fiore, 69' Lucarelli - 78' Zoro)

Livorno prošlo před zápasem s Messinou sérií deseti zápasů bez vítězství. V týdnu navíc prohrálo v Poháru UEFA doma s Espanyolem Barcelona. Dnes Livorno narazilo na soupeře, který má za sebou ještě hrozivější sérii neúspěchů. Messina se z výhry neradovala už třináct kol. Duel trápících se týmů dopadl lépe pro domácí. Ve 26. minutě se z gólu radoval Stefano Fiore. V Serii A nastoupil za Livorno teprve podruhé. V 69. minutě zaznamenal desátý gól v sezóně bomber Lucarelli. Sicilské mužstvo vrátil do hry Zoro. Obránce Messiny hlavou dopravil míč do sítě po standardní situaci zahrávané Ilievem. Závěrečná desetiminutovka přinesla šance na obou stranách, ale gólový stav se nezměnil.

Rozhodčí: Farina
Livorno: Amelia; Grandoni, Rezaei, Galante, Pasquale; Balleri (80' Pfertzel), Morrone, Passoni, A. Filippini; Fiore (87' Vidigal); Lucarelli
Messina: Caglioni; Rea (65' De Vezze 65'), Zoro, Zanchi, Giallombardo (46' Bakayoko 46'); Candela (79' Alvarez), Pestrin, D'Aversa, Parisi; Floccari, Iliev

Palermo - Chievo 1:1 (23' Di Michele - 45' Obinna)

Palermo znovu nedokázalo doma zvítězit a po porážce v minulém kole tentokrát doma vybojovalo alespoň bod. Ten samý bod je pro Chievo zlatý. Palermo se sice dostalo do vedení brankou Di Micheleho, ale hosté z Chieva vůbec nepřipomínali tým hrající o sestup a hráli se soupeřem zcela vyrovnanou partii. Těsně před přestávkou se navíc prosadil Nigerijec Obinana a vystřelil tak Chievu bod. Palermo se nemohlo dostat do šancí, a když jednu z mála vyložených spálil těsně před koncem Caracciolo, rozešli se soupeři z rozdílných konců tabulky se zaslouženou remízou.

Rozhodčí: Stefanini
Palermo: Fontana; Cassani, Biava, Capuano (65'Pisano), Zaccardo; Diana, Corini, Simplicio (85' Giacomazzi), Tedesco (46' Guana); Di Michele, Caracciolo
Chievo: Squizzi; Lanna, D'Anna, Mandelli, Moro; Semioli, Italiano (62'Marcolini), Luciano (59' Kosowski), Sammarco, Obinna, Bogdani (84' Cossato)

Ascoli - Udinese 2:2 (58' a 69' Soncin - 35' Iaquinta, 42' Barreto)

Z pohledu českých zástupců na soupisce Udinese se opakovala situace z minulého kola, kdy klub z Friuli hrál ve Florencii. Tomáš Zápotočný proseděl celé utkání na lavičce a jeho jmenovec Sivok nebyl k duelu nominován. Poločasy zápasu v Ascoli Picenu měly naprosto odlišný průběh. V prvním dějství hosté vybojovali dvoubrankový náskok. Ve 36. minutě Iaquinta oklamal ofsajdovou past a trefou za Pagliucova záda zaznamenal jubilejní desátý gól. Krátce na to zvyšoval Barreto již na 0:2. Z následné protiakce Soncin zamířil jen do břevna. Chvíle domácího hráče s číslem 99 přišly ve druhé půli. V 58. minutě Soncinova hlavička po Pesceho centru nechala zapomenout na De Sanctisovo čisté konto. V 69. minutě tentýž hráč dopravil do sítě míč odražený od břevna a bylo vyrovnáno. Po zbytek zápasů tempo hry udávali domácí. Podoba skóre se však již neměnila.

Rozhodčí: De Marco
Ascoli: Pagliuca; Foglio, Corallo, Nastase, Minieri (46' Bonanni); Zanetti, Fontana (22' Boudianski), Pesce (84' Paolucci); Soncin, Fini; Bjelanovic
Udinese: De Sanctis; Zapata, Natali, Coda; Motta, Pinzi, Obodo, Muntari (77' Asamoah), Lukovic (70' Dossena), Barreto (62' Siqueira), Iaquinta

Reggina - Atalanta 1:1 (63' Amoruso - 74' Talamonti)

Reggina si v souboji se silnou Atalantou připsala další bod a znovu se tak přiblížila záchraně. Po bezgólovém prvním poločase ve druhé půli začali padat branky. Nejprve přihrávku od Tedesca využil Amoruso a poslal domácí do vedení. Hosté ale přidali a po centru od Doniho vyrovnal Talamonti. Ani jeden ze soupeřů poté nechtěl přijít o bod a hrálo se opatrně. Z řady vystoupil pouze záložník Atalanty Giulio Migliaccio, který těsně před koncem zápasu po brutálním faulu uviděl červenou kartu. Hosté ale výsledek udrželi a odvážejí si z Kalábrie bod.

Rozhodčí: Bergonzi
Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Modesto, Lucarelli, Aronica; Tognozzi (84' Amerini), Vigiani (59' Foggia), Tedesco, Mesto; Bianchi, Amoruso
Atalanta: Calderoni; Talamonti, Bellini, Loria, Adriano (72' Ventola); Ariatti, Bernardini (72' Migliaccio 89'ČK), Doni, Fereira Pinto (83' Tissone) , Donati; Zampagna

Catania - Fiorentina 0:1 (87' Toni)

V sestavě Fiorentiny se před prázdnými tribunami stadionu v Catanii znovu neobjevil Luca Toni, kterého nahradil Gianpaolo Pazzini. Celý první poločas se oba soupeři přetahovali o míč a nepouštěli se do žádných větších akcí. Fiorentina po poločase ale projevila větší touhu vyhrát a také větší fotbalovost a začali domácí přehrávat. Krátce po příchodu Toniho s Reginaldem na hřiště byl vyloučen domácí Minelli a hosté byli na koni. Fiorentina téměř okamžitě začala domácí drtit, ale dlouho se nemohla prosadit gólově. Až tři minuty před koncem zatáhl po křídle balón Manuel Pasqual a jeho centr proměnil Luca Toni v zasloužené vítězství Fiorentiny. O převaze Fiorentiny svědčí i poměr střel, který na konci zápasu činil 2:19 v neprospěch domácích.

Rozhodčí: Giannoccaro
Catania: Pantanelli; Vargas, Lucenti, Stovini, Minelli 58' ČK; Caserta, Izco (90' Morimoto), Edusei; Colucci (64' Cesar), Spinesi (67' Rossini), Mascara
Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Dainelli, Gamberini, Pasqual; Montolivo, Blasi (75'Pazienza), Liverani; Mutu (54' Reginaldo), Pazzini (54' Toni), Jorgensen