Zpět na » Serie A » Nerazzurri doma překvapivě ztratili, Neapol ve šlágru přehrála Lazio a Juventus znovu stoprocentní

Serie A - Nerazzurri doma překvapivě ztratili, Neapol ve šlágru přehrála Lazio a Juventus znovu stoprocentní

Nerazzurri doma překvapivě ztratili, Neapol ve šlágru přehrála Lazio a Juventus znovu stoprocentní © IamNaples - Dries Mertens a José María Callejón

1

21.01. - REVIEW Inter Milán doma překvapivě selhal a Sassuolu gól vstřelit nedokázal. Trápili se i Vlci, AS ale nakonec díky brance El Shaarawyho ze 73. minuty porazilo Turín 3:2. Šlágr kola patří Neapoli, ta díky skvělému závěru první půle zdolala římské Lazio. V pondělí uspěli favorité, AC porazilo Janov a Juventus si bez potíží poradil s Chievem.

Inter Milán 0:0 Sassuolo

Úvodní příležitost patřila hostům, obraně Interu unikl Berardi, ale svou střelou jen těsně minul pravou tyč. Na opačné straně zakončoval Perišič, branku taktéž minul a rozhodčí navíc mával ofsajd.

Další velká šance přišla až deset minut po přestávce. Nikým nehlídaný se k hlavičce dostal Boateng, ale Handanovič předvedl vynikající zákrok.

Oživění pro domácí připravil střídající Martínez, hlavičkou Consigliho nepřekonal. V závěru měl Inter skvělou možnost z přímého kopu. Perišičův signál ale pochopen nebyl a byla tak z toho lehká ztráta míče.

V samotném závěru poté mohlo ještě udeřit Sassuolo. Handanovič ale vyrazil pokus střídajícího Bourabii a skvělý zákrok předvedl i Škriniar, který odpálil míč po dorážce. Inter se ale rozhodně po zápase radovat nemohl, se Sassuolem uhrál bezbrankovou remízu.

Neapol 2:1 (2:0) Lazio Řím

Branky: 34. Callejón, 27. Milik - 65. Immobile

Lazio vstoupilo do utkání aktivněji a už v páté minutě nebezpečně zakončoval Milinkovič-Savič. Jeho hlavičku ale Meret zlikvidoval.

Na druhé straně se do zakončení propracoval Milik a trefil brankovou konstrukci. Do příležitosti se polský útočník dostal i ve 21. minutě, jeho pokus hlavou fantasticky vyrazil Strakosha na pravou tyč.

Milik ohrozil Strakoshu ještě jednou, tentokrát těsně minul. Následně zahrozili i hosté a Meret musel vyrážet pokus Milinkoviče-Saviče.

Ve 34. minutě už ale domácí dokázali skóre otevřít. Mertens vysunul Callejóna a ten tvrdou ranou k levé tyči nedal Strakoshovi šanci. Hned o tři minuty poté navíc Milik míč z přímého kopu poslal do levé šibenice a konečně se dočkal v tomto utkání trefy.

Náhderný zápas pokračoval i po přestávce. Ruiz orazítkoval břevno, Milikovu dorážku zlikvidoval Strakosha. Zakončit se pokusil i Immobile, dobrý zákrok vytáhl Meret.

Hosté se ale nakonec dočkali, v 65. minutě zvolil chytrou střelu k levé tyči Ciro Immobile a Lazio bylo zpět ve hře. Jenže už za pět minut Acerbi skluzem vletěl do protihráče a po druhé žluté kartě musel ze hry.

Poté už si vypracovala šanci pouze Neapol, střídající Ounas ale nechal vyniknout Strakoshu. I přesto Neapol doma zvítězila 2:1 a pohodlně zůstává na druhé pozici.

Juventus FC 3:0 (2:0) Chievo

Branky: 13. Costa, 45. Can, 84. Rugani

Juventus nevstoupil do utkání v nejvyšším tempu, už ve třinácté minutě se ale dostal do vedení. Po dobré individuální práci si míč ke střele navedl Costa a poslal jej přesně k levé tyči.

O čtyři minuty později po souboji s Rossettinim padl v pokutovém území, penalta se ovšem nepískala. Druhou branku tak Stará dáma přidala minutu před přestávkou. Dybala přihrál Canovi, ten si jedním dotekem míč zpracoval a poté zamířil k levé tyči hostující branky.

Hned v úvodu druhé půle hlavou zakončoval Sandro, Sorrentino předvedl velmi dobrý zákrok. O tři minuty později zahrál rukou v pokutovém území Bani a penalta byla na světě. Cristiano Ronaldo ovšem selhal, Sorrentino předvedl parádní zákrok.

V závěru ale přeci jen ještě jednou inkasoval. Bernadeschi rozehrál přímý kop a Daniele Rugani hlavičkou uzavřel účet utkání na konečných 3:0. Juventus tak nadále pohodlně kráčí za dalším Scudettem.

Kompletní výsledky 20. kola italské Serie A:

AS Řím - Turín 3:2 (15. Zaniolo, 34. Kolarov z penalty, 73. El Shaarawy - 51. Rincon, 67. Ansaldi)
Udinese - Parma 1:2 (50. Okaka - 11. Inglese z penalty, 68. Gervinho)
Inter Milán - Sassuolo 0:0
Frosinone - Atalanta 0:5 (11. Mancini, 44., 47., 64. a 73. Zapata)
Spal - Bologna 1:1 (63. Kurtič - 24. Palacio)
Fiorentina - Sampdoria 3:3 (34. a 70. Muriel, 90.+3 Pezzella - 44. Ramírez, 81. z pen. a 86. Quagliarella)
Cagliari - Empoli 2:2 (36. Pavoletti, 90+1. Farías - 70. Di Lorenzo, 81. Zajc)
Neapol - Lazio 2:1 (34. Callejón, 27. Milik - 65. Immobile)
Janov - AC Milán 0:2 (72. Borini, 83. Suso)
Juventus - Chievo 3:0 (13. Costa, 45. Can, 84. Rugani)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.