Zpět na » Serie A » Vlci po prohře s Juventusem nadále padají tabulkou, Neapol po brance Albiola zůstává pevně na druhé pozici

Serie A - Vlci po prohře s Juventusem nadále padají tabulkou, Neapol po brance Albiola zůstává pevně na druhé pozici

Vlci po prohře s Juventusem nadále padají tabulkou, Neapol po brance Albiola zůstává pevně na druhé pozici © skysports.com - Mario Mandžukič

1

23.12. - REVIEW Juventus zásluhou Maria Mandžukiče zdolal ve šlágru 17. kola Serie A AS Řím 1:0 a nadále zůstává pohodlně na první pozici. V závěsu je stále Neapol, naopak Inter Milán znovu jen remizoval a na vedoucí Starou dámu ztrácí už propastných šestnáct bodů.

Neapol 1:0 (1:0) SPAL

Branka: 45+1. Albiol

Neapol měla doma jasný úkol, získat povinné tři body. Do první příležitosti se už v osmé minutě dostal Rog, jeho ránu ale skvěle lapil Gomis. O čtyři minuty později pálil Hamšík, ale jen do obránce Cionka. Míč se odrazil k Insignemu a ten jej dopravil do odkryté hostující svatyně.

Rozhodčí ale odmával ofsajd a stav tak zůstával nezměněn. Neapol byla nadále aktivnější a v samotném závěru první půle se nakonec dočkala branky. Po centru Mertense od rohového praporku hlavou rozradostnil domácí fandy Raúl Albiol.

Druhá půle se obešla bez větších příležitostí, tedy až na samotný závěr. V 85. minutě Mertens společně s Insignem vyšachoval hostující obranu a druhý jmenovaný měl před sebou prázdnou branku.

Zamířil ovšem jen do tyče, následná dorážka Callejóna poté mířila vedle pravé tyče. Neapol si ale výhru pohlídala a nadále zůstává v závěsu za suverénním Juventusem.

Juventus 1:0 (1:0) AS Řím

Branka: 35. Mandžukič

Patrik Schick odehrál celé utkání, po zranění se vrátil i Edin Džeko, ale AS Řím znovu prohrál a nadále klesá tabulkou Serie A. To Stará dáma je opět stoprocentní a nadále si kráčí za dalším Scudettem.

Juventus měl vynikající start do utkání. V osmé minutě zakončoval Sandro a skvělý zákrok musel vytáhnout Olsen. Další pokus na hostujícího gólmana vyslal Ronaldo, Olsen byl znovu na místě.

Ve 35. minutě si ale na parádní centr De Sciglia naběhl Mandžukič a hlavou nedal Olsenovi šanci. Po hodině hry měl obrovskou příležitost Ronaldo, jeho hlavičku fantasticky vyrazil Olsen.

Juventus vs. AS Roma - Serie A
Mario Mandžukič se raduje z jediné trefy utkání (zdroj: zimbio.com).

O minutu později měl portugalský útočník další šanci, zblízka jej znovu vychytal vynikající Olsen. Ten vzápětí dostal po rohovém kopu branku, ale rozhodčí správně odpískal faul Chielliniho.

AS Řím nehrál nijak zle, ale do velkých šancí se nedostával. Jednu takovou ojedinělou měl v závěru Cristante, s jeho hlavičku si ovšem Szczesny bez problémů poradil. V nastavení poté náskok domácích zvýšil Costa, po poradě s videorozhodčím ale sudí Massa kvůli předchozímu faulu Matuidiho gól odvolal.

Juventus ale přesto zvítězil a v čele soutěže si udržel osmibodový náskok. To Vlci jsou až na desáté pozici s hrozivou ztrátou pětadvaceti bodů na čelo.

Kompletní výsledky 17. kola italské Serie A:

Lazio - Cagliari 3:1 (12. Milinković-Savić, 23. Acerbi, 67. Lulić - 90+2. z penalty João Pedro)
AC Milán - Fiorentina 0:1 (73. Chiesa)
Empoli - Sampdoria 2:4 (11. Pasqual z penalty, 79. Caputo - 41. Ramírez, 69. Quagliarella, 87. a 90. Caprari)
Janov - Atalanta 3:1 (45+6. a 89. Piatek, 67. Lazović - 55. Zapata z penalty)
Neapol - SPAL 1:0 (45. Albiol)
Sassuolo - Turín 1:1 (90. Brignola - 55. Belotti)
Udinese - Frosinone 1:1 (32. Mandragora - 61. Ciano z penalty)
Chievo - Inter Milán 1:1 (39. Pellissier - 39. Perišić)
Parma - Bologna 0:0
Juventus - AS Řím 1:0 (35. Mandžukić)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.