Zpět na » Serie A » Turínské derby rozhodl z penalty Ronaldo, slaví i Neapol a konečně také AS Řím

Serie A - Turínské derby rozhodl z penalty Ronaldo, slaví i Neapol a konečně také AS Řím

Turínské derby rozhodl z penalty Ronaldo, slaví i Neapol a konečně také AS Řím © skysports.com - Fotbalisté Juventusu Turín

2

16.12. - REVIEW I po šestnáctém kole se zdá, že Juventus letos v Serii A znovu nebude mít konkurenci. Turínské derby rozhodl z penalty Cristiano Ronaldo, svou třetí nulu v sezóně vychytal gólman Mattia Perin. I druhé sobotní střetnutí rozhodl pokutový kop, vítězství Interu zajistil Mauro Icardi. V neděli konečně uspěl AS Řím, který doma otočil zápas s Janovem. A slavit může i Neapol, jediný gól vstřelil v první minutě nastavení Arkadiusz Milik.

FC Turín 0:1 (0:0) Juventus Turín

Branka: 70. Ronaldo z penalty

Turínské derby odstartoval Cristiano Ronaldo, jeho ránu z voleje ovšem domácí gólman Sirigu fantasticky vyrazil. Při zákroku se ovšem zranil a o pět minut později musel nuceně střídat.

Jeho místa zaujal Ichazo a poměrně dlouho byl bez práce. Stejně jako na druhé straně Mattia Perin, který nastoupil do třetího ligového utkání v sezóně.

V 68. minutě ale jeden z beků domácích zachyboval a vše musel faulem na Mandžukiče hasit Ichazo. Situaice se ovšem odehrála v pokutovém území a rozhodčí Guida tak odpískal pokutový kop. Cristiano Ronaldo míč umístil k levé tyči a ačkoliv Ichazo vystihl směr, na míč nakonec nedosáhl.

Pojistku Stará dáma přidala velmi brzy, už po třech minutách se trefil Mandžukič. Pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd, ve kterém se po centru Pjaniče nacházel Ronaldo. Ten jemně míč hlavou tečoval a gól proto uznán nebyl.

Juventus si nicméně výhru zkušeně pohlídal a stále tak kraluje italské Serii A. Ze šestnácti zápasů vyhrál patnáct a tabulku povede minimálně o osm bodů.

Cagliari 0:1 (0:0) Neapol

Branka: 90+1. Milik

V Cagliari si první příležitost překvapivě připravili domácí, Farago ovšem připraveného Ospinu nenachytal. Neapol se do žádné větší šance dlouho dostat nemohla a první půle tak branku nenabídla.

Ve druhé půli měl největší příležitost Piotr Zielinski. Jeho hlavička se od horní tyče odrazila na brankovou čáru a ven mimo nebezpečí pro domácí tým.

Neapol byla i dále aktivnější a nakonec udeřila. V 91. minutě přesně k levé tyči poslal míč z přímého kopu Arkadiusz Milik a gólman Cragno byl bez šance. Partenopei tedy nakonec slaví zisk tří bodů a Juventus tak má v čele stále osmibodový náskok.

Kompletní výsledky 16. kola italské Serie A:

Inter Milán - Udinese 1:0 (76. Icardi z penalty)
Turín - Juventus 0:1 (70. Ronaldo z penalty)
Spal - Chievo Verona 0:0
Fiorentina - Empoli 3:1 (40. Mirallas, 59. Simeone, 78. Dabo - 24. Krunić)
Frosinone - Sassuolo 0:2 (44. vlastní Ariaudo, 58. Berardi)
Sampdoria - Parma 2:0 (66. Caprari, 69. Quagliarella)
Cagliari - Neapol 0:1 (90+1. Milik)
AS Řím - Janov 3:2 (31. Fazio, 45. Kluivert, 59. Cristante - 17. Piatek, 33. Hiljemark)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.