Zpět na » Serie A » Juventus díky Mandžukičovi ovládl Derby D´Italia, nejbližším pronásledovatelem nadále Neapol

Serie A - Juventus díky Mandžukičovi ovládl Derby D´Italia, nejbližším pronásledovatelem nadále Neapol

Juventus díky Mandžukičovi ovládl Derby D´Italia, nejbližším pronásledovatelem nadále Neapol © zimbio.com - Mario Mandžukič.

3

09.12. - REVIEW Juventus neprohrál v Serii A ani v patnáctém kole. V páteční předehrávce předvedl tradičně stoprocentní výkon v defenzivě a zásluhou jediné trefy Maria Mandžukiče nakonec v rámci Derby D´Italia zdolal Inter Milán nejtěsnějším poměrem 1:0. V sobotu nezaváhala Neapol a odskočila Interu už na rozdíl šesti bodů. Mizerné období prožívá AS Řím a pouze bod má z tohoto kola i AC Milán, jenž doma nepřekonal defenzivu Parmy.

Juventus Turín 1:0 (0:0) Inter Milán

Branka: 66. Mandžukič

Juventus FC: Szczęsny - De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Cancelo - Bentancur, Pjanić (82. Can), Matuidi - Dybala (71. Costa), Mandžukić, Ronaldo

Inter Milán: Handanovič - Vrsaljko, Škriniar, Miranda, Asamoah - Gagliardini (70. Baldé), Brozović, Mário (77. Lautaro Martínez) - Politano (58. Valero), Icardi (C), Perišić

Derby D´Italia nabídlo v úvodu opatrnou podívanou a první větší příležitost si některý z týmů vypracoval až po půl hodině hry. Jako první zahrozili překvapivě hosté.

Icardi poslal zpětnou přihrávku na Gagliardiniho a ten se nečekaně ocitl přímo před Szczesným. Rána záložníka Nerazzurri ovšem skončila jen na tyči a stav se tak neměnil. Na druhé straně po rohovém kopu zakončoval Chiellini, na svém místě ale byl i Handanovič.

Po hodině hry se poprvé výrazněji ukázal i Cristiano Ronaldo, jeho rána ovšem mířila vysoko nad. O šest minut později už ale Stará dáma do vedení šla. Matuidi skvělým pasem uvolnil Cancela a po jeho centru do pokutového území hlavičkou rozvlnil síť Mario Mandžukič.

Inter následně posílil ofenzivu, do útoku už se ale příliš nedostal. Územní převahu sice v závěru utkání měl, do žádného tlaku se ale hosté dokázat nedostali. I v 15. kole tak Juventus uspěl a nadále si pohodlně kráči za dalším Scudettem.

Neapol 4:0 (2:0) Frosinone

Branky: 7. Zielinski, 40. Ounas, 68. a 85. Milik

Neapol šla do vedení už v sedmé minutě. Po rohovém kopu Insigne přenechal míč Zielinskému a ten přízemní ranou k levé tyči otevřel účet utkání.

Kouč Carlo Ancelotti nechal na lavičce Driese Mertense i Josého Callejóna, prostor dostal například Adam Ounas. A právě ten pět minut před přestávkou převzal míč od Koulibalyho, ideálně si jej navedl na střelu a poté jej nádherně poslal do pravé šibenice.

Hned v úvodu druhé půle měl další stoprocentní šanci Ghoulam, tentokrát přestřelil. Další příležitost měl Insigne, Sportiello byl na místě.

V 68. minutě ovšem rohový kop Ghoulama do brány dopravil hlavou Arkadiusz Milik a bylo to již o tři branky. Polský útočník se následně trefil ještě jednou, v 85. minutě Ghoulam stříleným centrem našel právě Milika a Sportiello znovu neměl sebemenší šanci zasáhnout.

Neapol tak je druhá o šest bodů před milánským Interem, na první Starou dámu ale nadále ztrácí propastných osm bodů.

Kompletní výsledky 16. kola italské Serie A:

Neapol - Frosinone 4:0 (7. Zielinski, 40. Ounas, 68. a 85. Milik)
Cagliari - AS Řím 2:2 (85. Ionita, 90+5. Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov)
Lazio - Sampdoria 2:2 (79. Acerbi, 90+6. Immobile z penalty - 21. Quagliarella, 90+9. Saponara)
Juventus - Inter 1:0 (66. Mandžukić)
Sassuolo - Fiorentina 3:3 (63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi - 70. Simeone, 89. Benassi, 90.+7 Mirallas)
Empoli - Bologna 2:1 (10. Caputo, 80. La Gumina - 41. Poli)
Parma - Chievo 1:1 (53. Alves - 47. Stepinski)
Udinese - Atalanta 1:3 (12. Lasagna - 2., 62. a 80. Zapata)
Janov - SPAL 1:1 (38. z penalty Piatek - 15. Petagna)
AC Milán - Turín 0:0

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.