Zpět na » Serie A » Ronaldo pálil tentokrát z penalty a Juventus nadále exceluje, šlágr kola vítěze nepoznal

Serie A - Ronaldo pálil tentokrát z penalty a Juventus nadále exceluje, šlágr kola vítěze nepoznal

Ronaldo pálil tentokrát z penalty a Juventus nadále exceluje, šlágr kola vítěze nepoznal © skysports.com - Cristiano Ronaldo

3

02.12. - REVIEW Juventus Turín tentokrát bez větších potíží přehrál Fiorentinu a během čtrnácti kol získal už čtyřicet bodů. Znovu se trefil i Cristiano Ronaldo, tentokrát proměnil pokutový kop. Ve šlágru kola mezi římským AS a Interem Milán se zrodila remíza 2:2. Hosté dvakrát v utkání vedli, sedmnáct minut před koncem ale Římanům bod zajistil z penalty Aleksandar Kolarov.

Fiorentina 0:3 (0:1) Juventus Turín

Branky: 31. Bentancur, 69. Chiellini, 79. Ronaldo z penalty

Úvod utkání patřil domácím, už ve druhé minutě nebezpečně zakončoval Veretout a míč skončil jen těsně vedle pravé tyče. Následně taktovku převzala Stará dáma a v 26. minutě měla dost možná zahrávat pokutový kop.

Rukou v pokutovém území totiž zahrál Biraghi, rozhodčí Orsato ale i po krátké poradě s videorozhodčím penaltu nenařídil. Juventus tak útočil dále a ve 31. minutě poprvé udeřil. Dybala poslal míč na Bentancura a ten po skvělé individuální akci zamířil přesně k levé tyči.

Srovnat ještě před přestávkou mohl Gerson, v rozhodující chvíli ale nedokázal ideálně trefit míč a Szczesny měl tak jednoduchou práci.

Po přestávce byli domácí znovu aktivní, ale branky se nedočkali. Místo toho v 69. minutě vypálil Chiellini a ačkoliv Lafont míč vyrazil, po šťastném odrazu o trávník se přeci jen dostal do sítě.

Za dalších deset minut zahrál po Mandžukičově centru rukou Fernandes a tentokrát už z toho penalta byla. Cristiano Ronaldo míč napálil doprostřed brány a uzavřel účet na konečných 0:3.

ACF Fiorentina Vs. Juventus - Serie A
Cristiano Ronaldo při penaltě (zdroj: zimbio.com).

AS Řím 2:2 (0:1) Inter Milán

Branky: 51. Ünder, 73. Kolarov z penalty - 37. Keita, 66. Icardi

Ve šlágru kola mohli jít do vedení brzy domácí, Florenzi ale Handanoviče nenachytal. O pár minut později už domácí záložník Handanoviče překonal, míč ovšem skončil na tyči.

Dobrou pozici si následně vypracovali i hosté, Icardi ale nadvakrát Olsena nepřekonal. Ve 37. minutě už ovšem hosté šli do vedení, po skvělém centru D´Ambrosia dostal míč do sítě Baldé Keita. Srovnat ještě před pauzou mohl Kolarov, z přímého kopu i za přispění vynikajícího Handanoviče orazítkoval jen břevno.

Šest minut po pauze už se Vlci dočkali, do míče se opřel Ünder a krásnou ranou k levé tyči nedal Handanovičovi šanci. Jenže remízový stav vydržel pouhou čtvrthodinu. Po rohovém kopu Brozoviče hlavičkoval kapitán Icardi a Olsen se mohl jen ohlédnout.

Ani tento stav ale příliš dlouho nevydržel. Po ruce Brozoviče odpískal po poradě s videem rozhodčí Rocchi penaltu a Aleksandar Kolarov z ní vyrovnal na konečných 2:2. Vyrovnaný šlágr 14. kola tak končí spravedlivou remízou.

Kompletní výsledky 14. kola italské Serie A:

SPAL - Empoli 2:2 (5. a 66. Kurtić - 24. Caputo, 43. Krunić)
Fiorentina - Juventus 0:3 (31. Bentancur, 69. Chiellini, 79. Ronaldo z penalty)
Sampdoria - Bologna 4:1 (10. Praet, 25. a 68. Quagliarella, 41. Ramirez - 17. Poli)
AC Milán - Parma 2:1 (55. Cutrone, 71. Kessié z pen. - 50. Inglese)
Frosinone - Cagliari 1:1 (14. Cassata - 77. Farías)
Sassuolo - Udinese 0:0
Turín - Janov 2:1 (45+2. Ansaldi, 45+5. z penalty Belotti - 36. Kouame)
Chievo - Lazio 1:1 (25. Pellissier - 66. Immobile)
AS Řím - Inter Milán 2:2 (51. Ünder, 73. Kolarov z penalty - 37. Keita, 66. Icardi)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.