Zpět na » Serie A » Livorno je na pokraji vyřazení

Serie A - Livorno je na pokraji vyřazení

0

14.02. - Dnes byla zahájena jarní část Poháru UEFA. Italské Livorno na stadiónu Armanda Picchiho za zavřenými dveřmi podlehlo Espanyolu Barcelona 1:2. Do odvety 22. února tak půjde Arrigoniho tým jen s velmi malými postupovými šancemi.

Livorno - Espanyol 1:2 (81' Galante - 29' Pandiani, 59' Moha)

Skutečnost, že se utkání hrálo bez účasti veřejnosti, rozzuřila domácího kanonýra Lucarelliho. V Livornu hráči nastoupili před zraky 400 diváků, kteří měli "pozvánku" přímo od obou klubů. Podle postavení týmů v tabulce jednotlivých lig se jednalo o poměrně vyrovnaný souboj. O trochu lepší pozici má však Espanyol, který je v Primera Division desátý. Livorno se nachází na místě čtrnáctém. Ĺ panělé vstoupili lépe do utkání. Galante ve vápně fauloval Lacruze a rázem ve 29. minutě otevřel skóre Uruguayec Pandiani gólem z penalty. V druhém poločase Amelia kapituloval po střele Mohy. Tento obránce Espanyolu přitom v domácí soutěži stále čeká na letošní první branku. Hlavička Fabia Galanteho již pouze zmírnila porážku na poměr 1:2. V součtu obou utkání však může mít tato branka velkou váhu. K postupu musí Livorno v Barceloně skórovat každopádně minimálně dvakrát.

Livorno: Amelia, Grandoni, Kuffour, Galante, Pasquale, Filippini, Morrone (73' Coppola), Passoni, Cesar (60' Paulinho), Fiore (78' Pfertzel), Lucarelli
Espanyol: Gorka, Velasco, Arque, Lacruz, Chica, Ito, Costa, Rufete, Corominas (87' Hurtado), Moha (60' Riera), Pandiani (76' Garcia Fernandez)
Rozhodčí: Lannoy (Francie)

Z pohledu italské účasti byl mnohem úspěšnější zápas Benfica - Dinamo Bukurešť (1:0). Tento duel totiž famózně rozhodl Fabrizio Miccoli v 91. minutě. Další italský zástupce, Parma, nastoupí na půdě Sportingu Braga zítra od 18:00.