Zpět na » Serie A » Schick se dočkal premiérové branky, Higuaín proti Staré dámě selhal

Serie A - Schick se dočkal premiérové branky, Higuaín proti Staré dámě selhal

Schick se dočkal premiérové branky, Higuaín proti Staré dámě selhal © Yahoo Sport - Fotbalisté AS Řím

1

11.11. - REVIEW Patrik Schick se poprvé v sezóně trefil za AS Řím a pomohl k výhře svého klubu nad Sampdorií poměrem 4:1. Stejným výsledkem skončil duel mezi Atalantou a Interem, překvapivě ale ne pro Nerazzurri. Ve šlágru kola uspěl Juventus, jenž zdolal AC Milán 2:0. Na duel rozhodně nebude vzpomínat v dobrém bývalý útočník Staré dámy Gonzalo Higuaín.

Atalanta 4:1 (1:0) Inter Milán

Branky: 9. Hateboer (Gosens), 63. Mancini (Iličić), 89. Djimsiti (Iličić), 90+4. A. Gómez (de Roon) - 47. Icardi (pen.)

Hostům nevyšel už úvod utkání, v 9. minutě poslal Gosens parádní centr na Hateboera a ten ve skluzu překonal Handanoviče. Následně hostující gólman předvedl dva skvělé zákroky, o pár minut poté ve velké šanci neuspěl Iličič.

Hostující gólman byl vidět i v dalším průběhu první půle, kdy zlikvidoval rány Gómeze a Zapaty. Do útoku ovšem hosté nepředvedli nic a mohli být rádi, že je to jen o gól.

Hned po přestávce poté Inter dokázal udeřit. Po ruce v pokutovém území odpískal rozhodčí pokutový kop a Icardi přesnou ranou k levé tyči srovnal.

Jenže závěr duelu patřil jednoznačně domácím. V 63. minutě zahrál přímý kop Iličič a Mancini hlavou poslal Bergamo znovu do vedení. V závěru mohl srovnat Icardi, jen těsně minul. A tak na druhé straně Iličič odcentroval tentokrát na hlavu Djimsitiho a bylo definitivně rozhodnuto.

V nastavení ještě druhou žlutou kartu inkasoval Brozovič a ve čtvrté minutě nastavení se poté nádhernou ranou prezentoval Gómez. Atalanta tak doma zničila Inter poměrem 4:1 a slaví čtvrtou výhru v řadě.

AC Milán 0:2 (0:1) Juventus

Branky: 8. Mandžukić (Sandro), 81. Ronaldo

Juventus vystřelil jen třikrát mezi tři tyče, přesto slaví vítězství 0:2. Zápas zcela nevyšel Gonzalu Higuaínovi, ten proti svému bývalému týmu absolutně selhal.

Už v 8. minutě skóroval Mario Mandžukič, který využil povedeného centru Alexe Sandra. V závěru půle ale rukou zahrál Benatia a domácí mohli srovnat. Higuaínovu penaltu ale Szczesny dokázal vyrazit na pravou tyč.

Ve druhé půli pálil nebezpečně Ronaldo, Donnarumma zasáhl. Následně už jej z přímého kopu překonal Dybala, míč ale skončil na levé tyči.

AC Milan v Juventus - Serie A
Cristiano Ronaldo ve šlágru kola skóroval (zdroj: zimbio.com)

Definitivní rozhodnutí tak přišlo až deset minut před koncem. Cancelovu ránu vyrazil Donnarumma jen před sebe a Cristiano Ronaldo už měl jednoduchou pozici. Následně nervy na uzdě neudržel Gonzalo Higuaín a během deseti vteřin inkasoval dvě žluté karty.

Zápas proti bývalému týmu mu tak absolutně nevyšel, to Stará dáma slaví další vítězství a drží šestibodové vedení na druhou Neapol.

Kompletní výsledky 12. kola italské Serie A:

Turín - Parma 1:2 (37. Baselli - 9. Gervinho, 25. Inglese)
Spal - Cagliari 2:2 (3. Petagna, 71. Antenucci - 73. Pavoletti, 76. Ionita)
Janov - Neapol 1:2 (20. Kouame - 62. Ruiz, 86. Biraschi vlastní)
Atalanta - Inter 4:1 (9. Hateboer, 62. Mancini, 88. Djimsiti, 90.+4 Gómez - 47. Icardi z pen.)
AS Řím - Sampdorie 4:1 (19. Juan, 59. Schick, 72. a 90+3. El Shaarawy - 89. Defrel)
Empoli - Udinese 2:1 (41. Zajc, 51. Caputo - 81. Pussetto)
Chievo - Bologna 2:2 (20. z penalty Meggiorini, 45. Obi - 5. Santander, 56. Orsolini)
Sassuolo - Lazio 1:1 (15. Ferrari - 8. Parolo)
AC Milán - Juventus 0:2 (8. Mandžukić, 81. Ronaldo)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.