Zpět na » Serie A » Juventus díky dvěma gólům Ronalda otočil duel s Empoli, Mertens v poslední minutě zachránil Neapoli bod, ale na druhé pozici už je Inter

Serie A - Juventus díky dvěma gólům Ronalda otočil duel s Empoli, Mertens v poslední minutě zachránil Neapoli bod, ale na druhé pozici už je Inter

Juventus díky dvěma gólům Ronalda otočil duel s Empoli, Mertens v poslední minutě zachránil Neapoli bod, ale na druhé pozici už je Inter © skysports.com - Fotbalisté Juventusu

1

29.10. - REVIEW Juventus vede po desátém kole Serie A ligu znovu o šest bodů. Po půli sice úřadující mistr prohrával s Empoli, díky dvěma gólům Cristiana Ronalda ale zápas dokázal otočit. To Neapol ve šlágru kola zachraňovala jen bod, v 90. minutě obral AS Řím o vítězství Dries Mertens. Na druhou pozici se tak nyní dostal Inter Milán. V dohrávce kola porazil jednoznačně Lazio Řím, dvakrát se trefil Mauro Icardi.

Empoli 1:2 (1:0) Juventus

Branky: 28. Caputo - 54. z penalty a 70. Ronaldo

V Empoli měl první příležitost Pjanič, jen těsně minul levou tyč. Následně se do útoku vrhli domácí a překvapivě udeřili. Krunič přenechal míč Caputovi a ten krásnou ranou k pravé tyči rozvlnil síť.

Po centru Cuadrada se o vyrovnání snažil Ronaldo, hlavičkou Provedela nepřekonal. Krátce po přestávce měl na noze srovnání Pjanič, domácí gólman znovu skvěle zasáhl.

V 54. minutě ovšem Binnásir v pokutovém území nedovoleně zastavil Dybalu a Cristiano Ronaldo z penalty srovnal. Portugalský útočník o čtvrthodiny poté nádherně vypálil do pravé šibenice a poslal Starou dámu do zaslouženého vedení.

Empoli vs. Juventus - Serie A
Juventus slaví vítězný gól (zdroj: zimbio.com)

Empoli předvádělo sympatický výkon a v samotném závěru mohlo urvat bod. Caputo z otočky parádně vystřelil, Ronalda ale nenapodobil. Juventus tak po remíze zvítězil a znovu se vrátil do šestibodového vedení.

Neapol 1:1 (0:1) AS Řím

Branky: 90. Mertens - 14. El Shaarawy

Neapol doma předvedla velmi dobrý výkon, proti Římanům ale na poslední chvíli zachránila jen bod a na Juventus znovu ztrácí šest bodů.

Už v sedmé minutě se přitom ve stoprocentní šanci ocitl Insigne, který ale nedokázal prostřelit hostující obranu. Naopak na druhé straně Ünder poslal míč na El Shaarawyho a míč se po jeho ráně do tyče odrazil do brány.

Srovnat mohl brzy poté Milik, Olesen jeho ránu vyrazil. Srovnat následně mohli Hamšík, Milik, Callejón či Insigne, všechny pokusy ale obrana Vlků dokázala vyřešit.

Na úvod druhé půle se znovu neprosadil Callejón, dobrý zákrok předvedl Olesen. Hostujícího gólmana následně překonal střídající Mertens, rozhodčí ale odmával jeho ofsajdové postavení.

Deset minut před koncem se Mertens prosadil podruhé, rozhodčí mu ale znovu odpískal těsný ofsajd. Belgický útočník se ovšem k vyrovnání nakonec dostal. V poslední minutě základní hrací doby se dostal k dorážce po nepovedené střele od Callejóna a vyrovnal na konečných 1:1.

Dries Mertens Photos - 3 of 1629Dries Mertens dnes dosáhl tří gólů. Jen jeden mu ale byl uznán (zdroj: zimbio.com)