Zpět na » Serie A » Juventus deklasoval Palermo

Serie A - Juventus deklasoval Palermo

Juventus deklasoval Palermo © -

0

25.11. - Juventus Turín ve večerní dohrávce 13. kola deklasoval doma Palermo vysoko 5:0 a dostal se na druhou příčku Serie A. Hvězdou zápasu byl Alessandro Del Piero, který se trefil dvakrát.

Velký večer byl k vidění na Olympijském stadioně v Turíně. Juventus přivítal ve šlágru 13. kola Palermo a podle odborníků se mělo jednat o vyrovnaný duel. První poločas jednoznačně patřil Juventusu. První branka padla ve 29. minutě, kdy po rohu sklepl míč Nicola Legrottaglie k nikým nehlídanému Trezeugetovi, který otevřel skóre zápasu. Juventus kotroloval hru a stále se tlačil do útoku. Těsně před přestávkou Juventus zvýšil náskok. Camoranesi odcetroval do pokutového území, kde se díky svému důrazu dokázal prosadit Vincenzo Iaquinta, který překvapivě nastoupil v základu místo Del Piera. Kouč Palerma Stefano po změně stran vystřídal útočníka Edisona Cavani za nevýrazného Fabia Casertyho a změnil taktiku na 4-4-2. Jedinou vážnější šanci zápasu mělo Palermo po rohovém kopu, kdy se míč odrazil ke Cristianovi Zaccardimu, kterého však vychytal Buffon. V 69. minutě na hřiště přišel miláček ochozů Alessandro Del Piero a jeho okamžik přišel hned za dvě minuty. Nedvěd byl faulován před pokutovým územím a Del Piero fantastickou střelou zvýšil na 3:0. O 4 minuty později se Del Piero vydal dopředu, nahrál volnému Marchionnimu, který obelstil hostující gólmana a zvýšil na 4:0. V závěru zápasu se ještě do pokutového území řítil Pavel Nedvěd, který odehrál skvělé utkání, pod nohy mu sklouzl Biava a Alessandro Del Piero z nařízené penalty uzavřel účet zápasu na konečných 5:0 pro Juve.

Juventus Turín - Palermo 5:0 (29 Trezeguet, 41 Iaquinta, 71 a 92 pen. Del Piero, 75 Marchionni)

Juventus: Buffon; Zebina, Legrottaglie, Criscito, Molinaro; Camoranesi (Marchionni 72), Zanetti, Nocerino, Nedved; Trezeguet (Palladino 77), Iaquinta (Del Piero 68)
Palermo: Fontana; Zaccardo, Barzagli, Biava; Diana, Simplicio, Guana (Migliaccio 76), Caserta (Cavani 46), Pisano; Brienza (Bresciano 61), Amauri
Rozhodčí: Saccani

Více informací o Juventus FC naleznete zde.