Zpět na » Serie A » Shrnutí 23. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 23. kola Serie A

0

12.02. - Rolando Bianchi značným dílem zasáhl do našeho hodnocení 23. kola. Dva góly učinily ze střelce Regginy nejlepšího hráče kola a zároveň odsoudily poražený Turín k potupě v podobě vizitky hlavního zklamání víkendu. Týmem kola je po výhře v Palermu Empoli. Uvnitř: Jedenáctka 23. kola

Jedenáctka 23. kola: De Sanctis (Udinese) - Maggio (Sampdoria), Comotto (Torino), Jankulovski (AC Milán) - Codrea (Siena), Franceschini (Sampdoria), Almiron (Empoli), Tedesco (Reggina) - Bianchi (Reggina, Adriano (Inter), Reginaldo (Fiorentina)

Tým kola: Empoli

Empoli obstálo ve 23. kole Serie A na půdě silného Palerma. K výhře na půdě sicilského týmu stačil Cagniho svěřencům jediný gól Almirona z počátku druhé půle. Empoli prokázalo velkou bojovnost. Když v 79. minutě Balliho zachránila tyč, nepřipustili bílomodří možnost, že by se dostali pod tlak. Rozehráli rychlý protiútok, který skončil Matteiniho trefou do břevna. Empoli se nečekaně nachází na čtvrtém místě tabulky. Před sezónou přitom patřilo k hlavním aspirantům na sestup.

Zápas kola: AC Milán - Livorno

Představitelé milánského AC vyjednali na poslední chvíli pro svůj klub výjimku, která umožnilo vpuštění předplatitelů do útrob stadionu. Zápas i díky této skutečnosti neměl příliš mnoho nedostatků. Rossoneri se ujali vedení ve 29. minutě zásluhou Gattusovy trefy. Domácí radost ale neměla dlouhého trvání. Po dvou minutách srovnal livornský bomber Lucarelli. V 63. minutě se Serie A dočkala návratu legendárního Ronalda. Posila z Realu Madrid naskočila na hřiště náhradou za dalšího Brazilce Oliveiru. V 68. minutě si na své přišli i čeští fotbaloví příznivci. Rozhodující gól padnul z kopačky Marka Jankulovskiho. Vítězně tak dopadla i ligová premiéra v dresu AC pro brankáře Marca Storariho. Méně radosti měl naopak debutant Fiore v barvách Livorna. Výkonem ovšem bývalý italský reprezentant rozhodně nezklamal.

Hráč kola: Rolando Bianchi

Ăštočník Roladno Bianchi již poněkolikáté v sezóně dovedl Regginu k vítězství. Právě on má hlavní zásluhu na tom, že se klub z Kalábrie nepohybuje na sestupové příčce. V neděli Bianchi přispěl k výhře Regginy 1:2 na půdě Turína dvěma góly. V obou případech mu asistoval Giacomo Tedesco. Bianchi má na kontě již dvanáct branek a je nejvážnějším konkurentem Francesco Tottiho v boji o titul nejlepšího ligového střelce.

Zklamání kola: Torino

Turínští se budou moci po zbytek soutěže jako jedni z malá spolehnout na domácí půdě na podporu fanoušků. Ani tento příznivý faktor však v zápase s Regginou klubu přezdívanému "Granata" nepomohl. Čtvrtá prohra na domácí půdě v řadě je velmi varovným signálem k tomu, že pokud mužstvo nezačne se situací něco dělat, vrátí se do Serie B. Kouč Zaccheroni musí bezpodmínečně vyřešit problémy s defensivou, která v posledních čtyřech zápasech v Turíně inkasovala desetkrát.

Nejvyšší návštěva: AS Řím - Parma 28.897 diváků