Zpět na » Serie A » Ranieri střídá v Parmě Pioliho

Serie A - Ranieri střídá v Parmě Pioliho

0

Líbilo se

13.02. - Vedení Parmy po nedělní porážce od AS Řím odvolalo kouče Stefana Pioliho. Na jeho místo nastoupí Claudio Ranieri, jehož hlavním úkolem bude zachránit klubu prvoligovou příslušnost.

Parma pod Pioliho vedením nasbírala ve 22 kolech pouze 15 bodů a v tabulce Serie A se nachází na předposledním místě, když horší už je pouze Ascoli.

Parma nedávno prošla změnou majitele, když klub nedávno vydražil Tommaso Ghirardi, který se nyní snaží udržet klub v Serii A. Dokázal do klubu přivést Giuseppe Rossiho z Manchesteru United a nyní získává další respektovanou osobnost fotbalového světa.

Claudio Ranieri vedl v minulosti například Valencii, Atletico Madrid nebo Chelsea, opustil italskou ligu v roce 1997, kdy rezignoval ve Fiorentině poté, co mu tifosi Violi dali před očima rodiny nesouhlas s pozicí klubu v lize.

Nejznámějším angažmá Ranieriho bylo působení v Chelsea, kde ale nedokázal vybojovat trofeje požadované majitelem a byl po sezoně nahrazen Jose Mourinhem. Poté působil krátce ve Valencii, po svém odvolání v roce 2005 až do letoška netrénoval a působil spíše jako spolukomentátor.

Ranieri příchází do města potravin s jediným úkolek, který je záchrana klubu v Serii A. Parma je v současnosti na 19. místě s 15 body, ale na nesestupové pozice ztrácí pouhé tři body. Ranieri po svém předchůdi "zdědil" tým, jehož hráčský potenciál je rozhodně větší než v současnosti předvádí. S hráči jako Luca Bucci, Fernando Couto, Vincenzo Grella, Igor Budan, Domenico Morfeo nebo talentovaní mladíci Giuseppe Rossi, Daniele Dessena, Luca Cigarini nebo Damiano Ferronetti by se měl klub nacházet v klidném středu tabulky a ne bojovat o udržení. Sám Ranieri říká:"Vzal jsem tuhle práci, protože věřím tomuto projektu a rozhodně se můžeme posunout vzhůru. Tým nehraje špatně, ale nemá výsledky. Musíme hrát více účelně a méně na krásu."

Stefano Pioli je už sedmým odvolaným koučem v letošní sezoně Serie A. Před Parmou ke změně trenéra sáhli už v Turíně, Chievu, Ascoli, Cagliari, Udine a Messině.

Seznam odvolaných trenérů:

Gianni De Biasi (Torino): odvolán 7. září, nahrazen Albertem Zaccheronim
Giuseppe Pillon (Chievo): odvolán 16. října, nahrazen Luigim Del Nerim
Attilio Tesser (Ascoli): odvolán 7. listopadu, nahrazen Nedem Sonettim
Marco Giampaolo (Cagliari): odvolán 17. prosince, nahrazen Francem Colombem
Giovanni Galeone (Udinese): odvolán 16. ledna, nahrazen Albertem Malesanim
Bruno Giordano (Messina): odvolán 30. ledna, nahrazen Albertem Cavasinem
Stefano Pioli (Parma): odvolán 12. února, nahrazen Claudiem Ranierim

Zdeněk Leitkep / goal.com, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články