Zpět na » Serie A » Ronaldo znovu neskóroval, Neapol předvedla fantastický obrat proti Rossoneri

Serie A - Ronaldo znovu neskóroval, Neapol předvedla fantastický obrat proti Rossoneri

Ronaldo znovu neskóroval, Neapol předvedla fantastický obrat proti Rossoneri © Abendzeitung München - Cristiano Ronaldo

3

27.08. - REVIEW Juventus v úvodním utkání druhého kola Serie A porazil Lazio 2:0, Cristiano Ronaldo ale ani v tomto střetnutí neskóroval. Stoprocentní zůstává i Neapol, která sice prohrávala s milánským AC již 0:2, díky fantastickému obratu ale slaví důležité tři body. V neděli zklamal Inter Milán, jenž doma proti Turínu neudržel dvoubrankové vedení. A slavit nemůže AS Řím, který zachraňoval bod proti Bergamu až ve druhé půli.

Juventus 2:0 (1:0) Lazio Řím

Branky: 30. Pjanić, 75. Mandžukić (Ronaldo)

Juventus začal proti Laziu velmi dobře a už po dvaceti minutách měl branku na kopačce Bernardeschi. Ve vyložené šanci ale trefil jen tyč.

O deset minut poté ovšem Cancelův centr odvrátila hostující obrana jen k Pjaničovi a ten fantastickým volejem k levé tyči otevřel skóre. V dalším průběhu Stará dáma držela častěji míč na svých kopačkách, k žádné další šanci se ale dlouho nedostávala.

Až v 75. minutě odcentroval Cancelo a Ronaldo měl jasnou příležitost skórovat. Míč ideálně netrefil, přesto se k němu dostal Mandžukič a bylo definitivně hotovo.

Juventus v SS Lazio - Serie A
Mario Mandžukič slaví gól do sítě Lazia. (zdroj: zimbio.com)

V samotném závěru mohl skórovat i střídající Rodrigo Bentancur, jeho rána ale skončila těsně nad. Juventus ale předvedl znovu velmi dobrý výkon a po zásluze slaví vítězství 2:0.

Neapol 3:2 (0:1) AC Milán

Branky: 53. P. Zieliński (Callejón), 67. P. Zieliński, 80. D. Mertens (Allan) - 15. Bonaventura (Borini), 49. Calabria (Suso)

AC Milán první kolo kvůli tragédii v Janově nehrál a do ligy tak vstoupil až duelem proti Neapoli. A už v 15. minutě šel do vedení, Borini krásně sklepl míč pro Bonaventuru a ten ranou z první překonal bezmocného Ospinu.

Neapol v první půli žádnou větší šanci neměla a když čtyři minuty po pauze překonal Ospinu i Calabria, nevypadalo to s domácími nejlépe.

Hosté ovšem následně udělali několik defenzivních chyb a pustili soupeře zpátky do hry o body. V 53. minutě chybovali Biglia s Musacchiou a po přihrávce Callejóna pohodlně skóroval Zielinski.

O čtvrt hodiny poté už bylo srovnáno. Po rohovém kopu míč špatně odhlavičkoval Bakayoko a Zielinski znovu neměl problém ranou z první překonat Donnarummu.

Deset minut před koncem poté další hrubku vyrobili Musacchio a Calabria a po přízemní přihrávce Allana rozhodl střelou do prázdné branky střídající Dries Mertens. Neapol tak zvládla i druhé střetnutí a Juventus hned v úvodu do trháku nepustila.

Další výsledky 3. kola italské Serie A:

SPAL - Parma 1:0 (49. Antenucci)
Cagliari - Sassuolo 2:2 (10. a 73. Pavoletti - 53. Berardi, 90+9. z penalty Boateng)
Janov - Empoli 2:1 (6, Piatek, 18. Kouamé - 90+4. Mráz)
Fiorentina - Chievo 6:1 (8. Milenković, 42. Gerson, 49. a 90. Benassi, 71. Chiesa, 90+3. Simeone - 76. Tomović)
Frosinone - Bologna 0:0
Inter - Turín 2:2 (7. Perišić, 32. De Vrij - 55. Belotti, 68. Meïté)
Udinese - Sampdoria 1:0 (9. De Paul)
AS Řím - Atalanta 3:3 (2. Pastore, 60. Florenzi, 82. Manolas - 19. Castagne, 22. a 38. Rigoni)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.