Zpět na » Serie A » AC Milan vyhrál v Cagliari a potvrdil tak papírové předpoklady

Serie A - AC Milan vyhrál v Cagliari a potvrdil tak papírové předpoklady

AC Milan vyhrál v Cagliari a potvrdil tak papírové předpoklady © -

0

25.11. - Souhrn nedělních zápasů 13. kola - AC Milan si odváží z Cagliari všechny tři body, Lazio vyhrálo nad Parmou, Udinese si poradilo se Sienou a Fiorentina si veze z Regginy pouze bod.

Cagliari - AC Milan 1:2 (4 Acquafresca - 62 Gilardino, 87 Pirlo)

Cagliari přívítalo doma AC Milan, za který se do útoku vrátil po dlouho pauze Ronaldo, parťáka v útoku mu dělal Gilardniho. Cagliari začalo zápas skvěle. Již ve 4. minutě zahrál Sardi roh, míč posadil na hlavu Acquafrescy, který poslal domácí do vedení. V 37. minutě se uvolnil před pokutovým územím Ronaldo, jeho střelu však dokázal zablokovat D´Agustino. Ve 42. minutě Bianco podržel Ronalda za dres, který ochotně spadl a AC kopal penaltu. Brankář Cagliari Fortina však Kaká vychytal. Do druhé půle vstoupilo aktivně opět Cagliar,když se nebezpečnou hlavičkou prezentoval Parola. V 53. minutě nebezpečně vystřelil Ronaldo, míč však pouze lízl levou tyč. V 62. minutě bylo vyrovnáno, když se odražený míč dostal k Gilardinovi, který přehodil vyběhnutýho Fortinu. O minutu později však Cagliari mohlo opět vést, když Acquafresca přetlačil Nestu, obešel Didu, ale míč z brankové čáry vykopl střídající Bonnera. V 75. minutě našel Pirlo z rohového kopu Cafua, který z voleje jen o pár centrimetrů prestřelil Fontinovu branku. O vítězství AC Milan tak rozhodl Andrea Pirlo, který poslal z volného kopu prudkou střelu, která zaplachtila ve vzduchu a Fontina neměl šanci. AC Milan si z Cagliari odváží 3 body za výhru 2:1.

Cagliari: Fortin; Ferri, Lopez (Bizera 74), Bianco, Agostini; Biondini, Conti, Parola; Foggia (Larrivey 87); Matri (Fini 66), Acquafresca
AC Milan: Dida; Oddo (Cafu 70), Nesta, Maldini, Serginho; Gattuso (Brocchi 79), Pirlo, Ambrosini (Bonera 58); Kakà; Ronaldo, Gilardino
Rozhodčí: Dondarini

Empoli - Turín 0:0

Zápas moc pěkný fotbal nenabádl. Toskánci postrádali hned několik důležitých hráčů. Turín nevyhrál v Empoli v Serii A od roku 1987 a ani tentokrát se mu to nepovedlo. Hostující branku nejčastěji zaměstnával Luca Saudati, v zápase však neměl střelecké štěstí. Zápas se odehrával ve středu hřiště a zápas tak moc fotbalové krasy nepobral. Po hodině hry mohlo jít Empoli do vedení, ale Sereni si se střelou Vannucchiho poradil. Hru domácích nijak neoživil ani reprezentant Azzurri do 21 let Giovinco a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

Empoli: Bassi; Raggi, Marzoratti, Pratali, Tosto; Abate (Giovinco 61), Marianini, Moro; Vannucchi; Pozzi (Antonini 46), Saudati (Volpato 79)
Turín: Sereni; Comotto, Di Loreto, Dellafiore, Lanna; Grella, Corini, Barone, Vailatti (Recoba 73); Rosina (Zanetti 80), Ventola (Bjelanovic 70)
Rozhodčí: Girardi

Lazio Řím - Parma 1:0 (89 Firmani)

Před začátkem zápasu položil Cristian De Silvestri, kamarád zesnulého fanouška Lazia Řím Gabriela Sardiho, květiny na počest jeho smrti. Parma naposledy v Římě vyhrála v září roku 2003 a i letos se ve venkovních zápasech trápí. zápas nenabíld moc fotbalových šancí, hra se často kouskovala a domácí se dostávali do ojedinělých šancí. V jedné z nich v 62. minutě Rochci míříl z voleje nad branku hostujícího brankáře Bucciho. Vypadalo to, že oba soupeři se rozejdou smírně, když Makinwa přistrčil k Firmanimu, který se postaral o jedinou branku tohoto zápasu.

Lazio Řím: Ballotta; De Silvestri (Scaloni 26), Stendardo, Siviglia, Kolarov; Firmani, Ledesma, Manfredini; Meghni (Mauri 65); Pandev (Makinwa 76), Rocchi
Parma: Bucci; Zenoni, Falcone (Paci 77), Couto, Castellini; Cigarini (Parravicini 59), Morrone; Reginaldo, Gasbarroni, Pisanu (Dessena 84); Corradi
Rozhodčí: De Marco

Livorno - Sampdoria Janov 3:1 (9 Knezevič, 10 a 89 Tavano - 80 Bellucci)

Hostující kouč Walter Mazzarri se vrátil po třech letech do svého bývalého klubu a chtěl vyhrát. Oba týmy postredáli několik svých opor, zejména hosté, kterým chyběli Montella, Cassano nebo Delvecchio. Janované v Livornu v Serii A ještě nikdy nevyhráli. V první šanci se objevil hostují Sammarco, ale byli to domácí, kteří dvěma rychlými brankami prakticky rozhodli zápas. Nejdříve se trefil obránce Knezevič a o minutu později přidal pojistku pod břevno z voleje Tavano. Hosté byli dvěmi rychlými inkosovanými brankami evidentně zaskočeni a nezmohli se na větší odpor. Naději pro hosty vykřesal v 80. minutě Bellucci. Vítězství domácích však v 89. minutě potvrdil levačkou Tavano.

Livorno: Amelia; Grandoni, Knezevic, Galante; Balleri, Pulzetti, De Vezze, Bergvold (Pavan 69), Pasquale; Tavano (E Filippini 90), Tristan (Bogdani 69)
Sampdoria Janov: Castellazzi; Campagnaro, Sala, Lucchini; Maggio, Volpi, Franceschini, Ziegler (Pieri 53); Sammarco (Bonazzoli 62); Caracciolo (Kalu 82), Bellucci
Rozhodčí: Gervasoni

Neapol - Catania 2:0 (44 a 65 Zalayeta)

Catania v Neapoli naposledy vyhrála v lednu v roce 1961 a chtěla tuto nelichotivou bilanci změnit. Neapol po návratu do Serie A však hraje ve velké pohodě. Neapol svého soupeře několikrát zatlačila do pokutového území, ale branku vstřelila až těsně před odchodem do kabin. Lavezzi nahrál Zalayetovi, který se prosmíkl hostující obranou a poslal domácí do vedení. Po změně stran se hra více vyrovnala. Velmi aktivní byli Lavezzi a Hamšík. O vývoji zápasu se rozhodlo již v 65. minutě, kdy se po druhé trefil Zalayeta. Hosté se již na nic nezmohli a Neapol tak v poklidu dohrála zápas.

Neapol: Iezzo; Cupi, Cannavaro, Domizzi; Grava (Garics 75), Blasi, Gargano (Bogliacino 84), Hamsik, Savini; Lavezzi, Zalayeta (Sosa 66)
Catania: Polito; Sardo, Sottil, Stovini, Sabato; Baiocco (Izco 84), Edusei, Colucci (Llama 46); Martinez (Morimoto 85), Spinesi, Mascara
Rozhodčí: Brighi

Reggina - Fiorentina 0:0

Hosty nastupovali do zápasu s pozměněnou sestavou, jelikož se jim rozrostla marodka. Do zápasu nezasáhli například Adrian Mutu, Fabio Liverani nebo Tomáš Ujfaluši. Reggina neporazila Violu od října 2004. Aktivnější byli hosté, Riccardo Montolivo několikrát zaměstnal domácího brankáře Campagnola. Poté měl velkou šanci Semioli, ale Frey jeho pokus skvěle zneškodnil. V závěru zápasu nahradil Pazziniho Vieri, ani on se však nedokázal prosadit. Zlatý gól pro Regginy mohl dát Simone Missiroli, ale jeho penaltu chytl skvělý Frey. Fiorentina si ta se stěstím odváží z Regginy bod za bezbrankovou remízu.

Reggina: Campagnolo; Lanzaro (Stadsgaard 80), Valdez, Aronica; Vigiani, Cascione, Hallfredsson, Missiroli (Barreto 88), Modesto; Joelson (Ceravolo 63), Amoruso
Fiorentina: Frey; Potenza, Kroldrup, Gamberini (Vanden Borre 79), Balzaretti; Gobbi, Pazienza, Donadel, Montolivo (Kuzmanovic 88), Semioli; Pazzini (Vieri 75)
Rozhodčí: Ayroldi

Udinese - Siena 2:0 (43 Quagliarella, 89 Di Natale)

Oba trenéři mohli do zápasu poslal prakticky to nejsilnější. Udinese zažívá skvělý podzim a chtělo na tento fakt navázat další domácí výhrou. Siena hrála v netradičních oranžo-černých dresech, které ji mohly přinést štěstí již v 10. minutě, ale Maccarone ve slibné šanci přestřelil. Siena se snažila držet míč častěji na kopačkách, za domácí nejvíce hrozil Di Natale. Udinese šlo těsně před přestávkou do vedení, když se trefil italských reprezentant Fabio Quagliarella. Domácí si zápas zbytečně zkomplikovali, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Felipe. Quagliarella mohl poté vstřelil druhou branku, ale skvěle ho vychytal řecký gólman Eleftheropoulos. Hosté se snažili vyrovnat, ale Udinese z protiútoku rozhodlo o konečném výsledku. Nejlepší hráč zápas Quagliarella našel Di Nataleho, který se z podobných šancí nemýlý. Udinese tak doma zvítězilo nad Sienou 2:0.

Udinese: Handanovic; Coda, Felipe, Lukovic; Dossena, Inler, D´Agostino (Pinzi 88), Zapotocny; Pepe (Ferronetti 49), Di Natale, Quagliarella (Floro Flores 85)
Siena: Eleftheropoulos; Grimi, Loria, Portanova, Bertotto; De Ceglie (Corvia 79), Galloppa, Vergassola, Alberto (Frick 54); Locatelli (Forestieri 66); Maccarone
Rozhodčí: Pierpaoli