Zpět na » Serie A » Nejlepší obránci Serie A

Serie A - Nejlepší obránci Serie A

0

Líbilo se

13.02. - Po nejlepších trenérech a gólmanech Serie A jsme se tentokrát zaměřili na obránce. Právě defensiva je považována za nejcennější zbraň italské repezentace. Nominace pěti nejlepších zadáku tomuto tvrzení odpovídá. V našem výběru jsou tři Italové a dva cizinci z římského AS. Kdo je podle Vás nejlepší obránce působící v Serii A? Rozhodněte v naší anketě!

Andrea Barzagli  (ročník 1981)
Andrea Barzagli je v současné době asi nejžádanějším italským obráncem. V budoucnu nejspíš oblékne dres Juventusu nebo milánského AC. V Serie A zazářil jako talentovaný mladík v Chievu v sezóně 2003/2004. Poté přestoupil do Palerma, kde společně s Zaccardem a Grossem vytvořili obtížně překonatelnou bariéru pro soupeřovi útočníky. Cenné zkušenosti i úspěchy nasbíral v reprezentačních výběrech. S týmem do 21 let slavil zisk titulu mistra Evropy a olympijský bronz. V listopadu 2004 absolvoval premiéru v seniorském výběru Marcella Lippiho. V Německu v roce 2006 již nechyběl na mistrovství světa a mohl tak pozvednout nad hlavu trojef pro světové šampióny.


Cristian Chivu (ročník 1980)
Rumunský obránce Chivu nastoupil dráhu aktéra italské fotbalové soutěže po přestupu z Ajaxu Amsterdam. V souboji týmů Barcelona, Real Madrid, AC Milán, Inter a AS Řím o služby tohoto hráče uspěl posledně jmenovaný. Vedení římského klubu zešedivěli po angažování Rumuna vlasy. Chivu se totiž hned v úvodu sezóny zranil. V následujícím ročníku už měl ale dostatek prostoru k tomu, aby ukázal Itálii své výjimečné kvality. Významnou zbraní Chivua jsou dalekonosné střely a přímé kopy. Jeho levačka umí vyprodukovat nechytatelnou dělovku. V rumunské reprezentaci nasbírá nejspíš již v tomto roce padesátku startů.


Marco Materazzi (ročník 1973)
Materazzi je obávaným likvidátorem soupeřových šancí. Mnohdy však protivníku akci zastaví nedovolenými prostředky. Svým stylem hry si vysloužil pověst "řezníka". Na internetu kolují videa s Materazziho nejtvrdšími zákroky. Některé by se daly využít i pro scénu do hororových filmů. Marco v sobě má i kus provokátera. V únoru 2004 při odchodu do kabin udeřil Bruna Cirilla ze Sieny, za což vysloužil dvouměsíční trest. Jeho konflikt se Zidanem ve finále mistrovství světa byl velmi diskutovanou událostí. Nedávno Materazzi svými slovy vyprovokavol k "zidanovské" hlavičce i Delvecchia ze Sampdorie. Kromě kontroverzního charakteru nelze dlouhánovi z Interu upřít vlastnost výborného hlavičkáře a obávaného střelce. V sezóně 2000/2001 zaznamenal v dresu Perugie na obránce neuvěřitelných 12 gólů. Materazziho tvrdý styl i provokaterství přináší uspokojivé výsledky. Italové získali titul mistrů světa a Inter letos kráčí za scudettem. Nejslavnější světový nositel dresu s číslem 23 má přezdívku Matrix.


Philippe Mexes (ročník 1982)

Vlasatý blonďák z Francie působí v Římě již třetí sezónu a v letošní se dostal do famózní formy. Klenot z líhně talentů Auxerre zazářil již na mistrovství Evropy osmnáctiletých, kde reprezentaci galského kohouta pomohl až k vytouženému titulu. Za rok 2000 byl pak oceněn prestižním časopisem France Football jako největší naděje sezóny. Střední obránce římského AS oslaví teprve pětadvacáté narozeniny a lze tedy předpokládat, že s přibývajícími zkušenostmi bude jeho výkonnost i nadále stoupat.


Massimo Oddo (ročník 1976)
Ve třiceti letech se Massimo Oddo dopracoval do velkoklubu AC Milán. O svých defesivních kvalitách přesvědčil rodák z Città Sant'Angelo během svého angažmá v Hellasu Verona. K velkému fotbalu přičuchl v Laziu, se kterým si zahrál i v pohárové Evropě. V srpnu 2002 absolvoval Oddo premiéru v italské reprezentaci proti Slovinsku. Massimo je platným hráčem svému klubu i díky střeleckým schopnostem. V Serii A zaznamenal na obránce úctyhodných devatenáct gólů. Oddo má zejména pověst spolehlivého střelce penalt. Koncem ledna zahájil v zápase s Parmou novou etapu své hráčské kariéry v milánském AC. Massimo zůstává i nadále přirozenou součástí Donadoniho reprezentačního výběru. Fotbalový talent zdědil zřejmě po otci Francescovi, jenž nyní působí v italském fotbale jako trenér.

Ani u pozice obránců nebylo snadné vybrat pět nejlepších. Argentince Zanettiho z nominace vyřadil fakt, že v této sezóně pod Mancinim nastupuje spíše v záloze. Alessandro Nesta, kdysi považovaný za nejlepšího světového obránce, se v této sezóně často potýká se zraněními a jeho výkonnost upadá. Paolo Maldini má již svůj zenit za sebou. Tvrdá konkurence zavřela dveře do naší nominace například Fabiovi Grossovi nebo Cristianovi Zaccardovi. Mezi nejlepší pětku se nevešel ani objev letošní sezóny, Moris Carrozzieri z Bergama.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články