Zpět na » Serie A » Serie A se opět rozběhla

Serie A - Serie A se opět rozběhla

0

11.02. - Po krátké přestávce se opět rozběhla italská liga. Inter v pohodě zvítězil ve Veroně. Za AC Milán hrál prvně Ronaldo a vítěznou branku dal Marek Jankulovski, z dalších Čechů nastoupil už pouze Tomáš Ujfaluši, jehož Fiorentina porazila Udinese. Za poražené nenastoupili ani Zápotočný, ani Sivok.

Sampdoria - Ascoli 2:0 (48' Maggio, 75' Franceschini)

Sampdoria se po čtyřech utkáních bez výhry dočkala tříbodového zisku. Proti poslednímu Ascoli domácí gólově uspěli až ve druhé půli. V prvním poločase totiž bývalý gólman blucerchiati, Gianluca Pagliuca, zlikvodoval Flachiho penaltu. Ale přejděme k samotným gólům. Nejprve zaznamenal první branku v sezóně Maggio v úvodu druhého dějství. V 75. minutě zvyšoval na konečných 2:0 Daniele Franceschini a oslavil tak již pátý gól v tomto ročníku ligové soutěže. Cestu za vítězstvím Dorii usnadnil Melara. Obránce, který na podzim působil v Turíně, zastavil v 70. minutě ostrým zákrokem Falconeho, za což byl vyloučen.

Rozhodčí:
Bertini
Sampdoria:
Castellazzi; Accardi, Maggio, Falcone, Zenoni; Quagliarella, Palombo, Volpi (74' Parola), Franceschini; Flachi (85' Olivera), Bonazzoli (59' Bazzani)
Ascoli:
Pagliuca; Nastase, Minieri, Vastola, Melara ČK 70'; Boudianski (52' Bonanni), Zanetti (74' Pesce), Fini, Fontana; Paolucci (55' Socnin), Bjelanovic

Messina - Catania 1:1 (35' Zanchi - 60' Mascara)

Podmáčený terén zdržel o necelou hodinu start utkání v Messině. Sicilské derby se vyvíjelo přívětivěji pro domácí. V 7. minutě Parisiho střela olízla tyč. Na gól ale musela Messina počkat až do 35. minuty. Tehdy se Zanchi hlavou položil do D'Aversova centru z rohového kopu a otevřel skóre. Ve druhé půli zahájila Catania tažení za vyrovnáním. Splnit cíl se červenomodrým podařilo po hodině hry. Mascara překonal Caglioniho přímým kopem z pětadvaceti metrů. Stav 1:1 setrval až do Paparestova rozhodnutí o ukončení duelu.

Rozhodčí: Paparesta
Messina:
Caglioni; Rea, Zanchi (87' Morello), Zoro, Lavecchia; Candela, Pestrin, Parisi, D'Aversa (79' De Vezze); Masiello (71' Iliev), Bakayoko
Catania:
Pantanelli; Silvestri, Minelli, Stovini, Vargas; Caserta, Edusei, Baiocco; Mascara (84' Corona), Colucci (80' Izco), Spinesi

Palermo - Empoli 0:1 (46' Almiron)

Palermo se v poslední době stává nevyzpytatelným mužstvem. Koncem ledna utrpělo vysokou prohru na domácí půdě s Laziem a minulý týden vyhrálo na půdě silné Catanie. Tentokrát Sicilští zklamali a nestačili na Empoli. Toskánci v Palermu uspěli zásluhou Argentince Almirona. Záložník Empoli utekl v samotném úvodu druhé půle po centru Tosta Barzaglimu a trefou za záda gólmana Fontany vybojoval pro Cagniho svěřence tři body. Di Michele v 79. minutě mířil do tyče a Matteini z následného protiútoku do břevna. Empoli po výhře poskočilo v tabulce na čtvrté místo za Palermo.

Rozhodčí:
Girardi
Palermo:
Fontana; Biava, Barzagli, Zaccardo, Pisano; Guana (58' Tedesco), Simplicio (85' Giacomazzi), Corini; Bresciano (58' Brienza), Di Michele, Caracciolo
Empoli:
Balli; Raggi, Pratali, Lucchini (90' Vanigli), Tosto; Busce, Almiron, Moro, Vannucchi (75' Saudati), Matteini; Pozzi (54' Marianini)

Chievo - Inter 0:2 (1' Adriano, 51' Crespo)

Inter před prázdnými tribunami dokráčel k patnáctému vítězství v řadě. Chievu zasadil první úder již po čtyřiceti vteřinách Brazilec Adriano, který již před utkáním prohlašoval, že se cítí ve formě hodné držitele "Zlatého míče". Adriano potěšil milovníky krásných akcí ukázkovým angličanem. Kdo by ovšem po raketově rychlém gólu očekávala kanonádu Interu, mýlil by se. Chievo se s Manciniho hvězdami rvalo statečně. Během první půle však Veronští gólmana Julia Cesara neohrozili. Na začátku druhé půle si s poskakujícím balónem pohrál Crespo a posléze vyslal na domácího gólmana střelu z téměř dvaceti metrů. Sicignano Argentincův pokus podcenil a míč mu proplul mezi rukama až do sítě. Sedm minut před koncem napálil Semioli při slibné akci míč pouze do břevna. Chievo tak ztratilo možnost vrátit se do zápasu. Výsledek 0:2 pro Inter vydržel až do závěrečného hvizdu sudího Messiny.

Rozhodčí:
Messina
Chievo:
Sicignano; Moro, Lanna, Marchese, Mantovani; Sammarco, Italiano, Brighi (54' Kosowski); Semioli, Bogdani (76' Cozzolino), Obinna (62' Pellissier)
Inter:
Julio Cesar; Maicon, Materazzi, Cordoba, Maxwell (70' Dacourt); Zanetti, Cambiasso, Vieira, Stankovic (75' Figo); Crespo (89' Cruz), Adriano

Atalanta - Lazio 0:0

Pouze dvoubodový rozdíl mezi dnešními soupeři naznačoval, že duel bude velmi vyrovnaný. Ve skutečnosti také byl. Ale k nelibosti fotbalových labužníků utkání v Bergamu nenabídlo příliš zajímavých akcí. Obrana Atalanty i Lazia připomínaly nepropustné hráze. V dresu biancocelesti zatím švýcarský reprezentant Behrami naplňuje roli Oddova nástupce. Zastoupit současného obránce milánského AC i ve střelecké koncovce se mu však nepodařilo. I díky této skutečnosti zápas Atalanta - Lazio skončil bez branek.

Rozhodčí:
Morganti
Atalanta:
Calderoni; Rivalta, Bellini, Adriano, Loria; Ariatti, Donati, Doni, Fereira Pinto (76' Tissone), Migliaccio; Zampagna (82' Ventola)
Lazio:
Peruzzi; Behrami, Siviglia, Cribari, Zauri; Firmani, Ledesma, Mutarelli, Mauri; Rocchi (92' Tare), Pandev (71' Jimenez)

AC Milán - Livorno 2:1 (29'Gattuso, 68'Jankulovski - 31'Lucarelli)

Do sestavy Livorna se opět vrátil Marco Amelia, Milánští proti němu od začátku nenasadili Ronalda, před kterým dostal přednost nakonec zůstávající Ricardo Oliveira. Právě Oliveira připravil první branku, když se po jeho přihrávce prosadil netradiční střelec Gennaro Gattuso. Hned za dvě minuty ale vyrovnal kapitán Livorna Lucarelli. Rossonerri nakonec zachránil svou brankou Marek Jankulovski, který si připsal už třetí vítěznou branku v letošní sezoně.

Rozhodčí: Rosetti

AC Milán: Storari; Oddo, Bonera, Maldini, Jankulovski; Pirlo, Gattuso, Seedort (75'Brocchi); Kaká; Ricardo Oliveira (63'Ronaldo), Gilardino (79'Ambrosini)

Livorno: Amelia; Grandoni, Pasquale (83'Paulinho), Kuffour, Galante; Fiore, Passoni,Filippini, Cesar (69'Balleri), Morrone; Lucarelli

AS Řím - Parma 3:0 (50'Totti, 66'Perrotta, 90'Taddei)

Parma držela v Římě krok s favoritem jen první poločas. Hlavně výsledkově, herně bylo AS Řím jasně lepší. Po přestávce ale pokořil Bucciho v brance hostů kapitán Říma Francesco Totti. Další branku přidal po přihrávce od Tonetta Simone Perrotta a bylo rozhodnuto. Do hry se dostal i Francesco Tavano, když vystřídal pět minut před koncem Tottiho. Ještě v nastavení se trefil Taddei a Parma tak podlehla v Římě 0:3.

Rozhodčí: Trefoloni

AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Cassetti, Tonetto; Mancini (75' Wilhelmsson), Perrotta (90'Rosi), Pizzaro, De Rossi, Taddei; Totti (84'Tavano)

Parma: Bucci; Perna (70'Pisanu), Castelini, Couto, Ferronetti; Contini, Morfeo (80'Muslimovič), Grella (52'Cigarini), Bolano; Budan, Rossi

Turín - Reggina 1:2 (50'Commoto - 48' a 58' Bianchi)

Celý první poločas se v Turíně hrál vyrovnaný, ale nezáživný fotbal. Až po přestávce začaly padat branky. Tu první vstřelil po pasu od Tedesca kanonýr Regginy Rolando Bianchi. Hosté se ale z vedení dlouho neradovali, za dvě minuty vyrovnal Commoto. Tedesco ale znovu dokázal poslat Bianchiho do šance, italský kanonýr ani podruhé nezaváhal a rozhodl o překvapivých třech bodech Regginy, která se po dnešku už dostala ze sestupových pozic.

Rozhodčí: Rocchi

Turín: Abbiati; Pancaro, Balestri, Brevi (77'Gallo), Comotto; Francheschini, Ardito, Lazetic (68'Muzzi), Barone; Rosina, Abbruscato (80'Stellone)

Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Modesto, Lucarelli, Aronica; Vigiani (75'Foggia), Amerini (56'Gazzi), Mesto, Tedesco; Bianchi (84'Missiroli), Amoruso

Cagliari - Siena 2:2 (38'Capone, 66' Suazo - 30'Corvia, 83'Codrea)

Za Sienu si odbyl premiéru nově příchozí Massimu Maccarone, ale příliš nepřesvědčil a po hodině hry byl střídán. Ăštočník Sieny Daniele Corvia byl prvním, kdo dokázal překonat soupeřova brankáře. Domácí Capone ale vyrovnal a do šaten se tak šlo za stavu 1:1. Domácí ale mají v sestavě kanonýra Suaza a ten je po přestávce poslal do vedení. Rumun Codrea ale dokázal vyrovnat a oba soupeři si tak pojistili pozici ve středu tabulky.

Rozhodčí: Bergonzi

Cagliari: Fortin; Bianco, Agostini, Pisano (84'Canini), Bizera; Capone (87'Penalba), Marchini, Biondini (78'Colucci), Conti, Langella; Suazo

Siena: Manninger; Rinaudo, Molinaro, Portanova, Bertotto (81'Negro); Antonini, Codrea, Cozza, Vergassola; Maccarone (58'Frick), Corvia (86'Brevi)

Fiorentina - Udinese 2:0 (16'Reginaldo, 44'Pazzini)

Za Fiorentinu nenastoupil ani jeden z hvězdných útočníků, Toni i Mutu byli těsně před zápasem posazeni na tribunu. Oficiálním důvodem u obou bylo zranění. Jejich nástupci, Reginaldo a Pazzini, ale situaci zvládli skvěle. Každý dali po jednom gólu a už v první půli tak rozhodli o výsledku utkání. Z českých hráčů se utkání účastnil pouze Ujfaluši, Zápotočný utkání proseděl na lavičce a Sivok na tribuně.

Rozhodčí: Ayroldi

Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Dainelli (30'Kroldrup), Gamberini, Pasqual; Blasi, Liverani, Montolivo (78'Pazienza); Jorgensen, Pazzini (69'Di Carmine), Reginaldo

Udinese: De Sanctis; Coda, Motta (84'Lukovic), Zapata, Natali; De Martino (46'Muntari), Obodo, D'Agostino (59'Siqueira), Pinzi; Gyan Asamoah, Iaquinta