Zpět na » Serie A » Serii B kraluje zatím Juventus a Neapol

Serie A - Serii B kraluje zatím Juventus a Neapol

0

11.02. - Po 23. kole Serie B kraluje soutěži Juventus společně s Neapolí. Bianconeri zaváhali ve Vicenze, kde uhráli remízu 2:2. Na třetí místo se dostalo Rimini, které v přímém souboji o 3. místo porazilo Janov 1:0. Postupové šance má minimálně osm mužstev.

Deschampsovi svěřenci ztratili ve Vicenze dvoubrankové vedení. To jim zajistil již v 6. minutě Palladino a po hodině hry Del Piero. Jenže v rozmezí 73. a 78. minutě si obrana Juve vybrala slabší chvilku, čehož využilo duo Nastos - Paonessa.

Juventus tak byl v tabulce bodově dostižen Neapolí. Azzurri z Kampánie pokořili jediným gólem Sosy Piacenzu 1:0. Piacenza se po prohře propadla až na 8. místo. Na první dva týmy má však nikoli dramatickou pětibodovou ztrátu.

Janovu neodvrátil prohru v Rimini ani bývalý italský reprezentant Marco Di Vaio, který v ligurské metropoli působí od ledna. Od 22. minuty rázně zkomplikoval červenomodrým situaci Bega, který se nechal za ostrý zákrok vyloučit. Mužstvo se sídlem v přímořském letovisku využilo výhody domácího hříště k tříbodovému zisku zásluhou Baccinovy trefy z 9. minuty.

Stejně jako nejvyšší soutěže se sobotního 23. kola Serie B dotklo zavedení bezpečnostních opatření pro stadióny. Tifosi byli přítomni zápasům jen v pěti případech. S fanoušky může v Serii B hrát Juventus a Janov. Díky nižší kapacitě, než je 10 tisíc diváků, nejsou uplatňována přísnější bezpečnostní opatření na dalších 7 stadiónů. Povolenku pro tifosi tak mají i Arezzo, Crotone, Frosinone, Rimini, Spezia, Treviso a Vicenza.

22. Arezzo 12
Poznámka: Triestině a Pescaře byl odečten 1 bod, Arezzu 6 bodů a Juventusu 9 bodů; 22. kolo bylo až na zápas Cesena - Spezia kompletně odloženo