Zpět na » Serie A » Lazio opět budí respekt

Serie A - Lazio opět budí respekt

0

Líbilo se

10.02. - Konečné umístění Lazia Řím v tabulce Serie A zaznamelo v posledních sezónach sestupnou tendenci. Zdá se, že letos hráči biancocelesti učiní tomuto nepříznivému trendu přítrž. Klub bez výrazných hvězd si zatím drží čtvrtou příčku v tabulce.

Na přelomu tisíciletí Lazio patřilo k nejlepším klubům v Evropě. V roce 1999 zvítězili biancocelesti v posledním ročníku Poháru vítězů poháru a o rok později v Itálii dobyli titul v lize, v poháru i v superpoháru. Lazio bylo tehdy přeplněno hvězdami. Dres klubu s orlem ve znaku oblékal pod vedením Ĺ véda Erikssona Mihajlovič, Veron, Nedvěd, Nesta, Salas a další.

Tehdejší klubový prezident a majitel Sergio Cragnotti byl ovšem současně většinovým vlastníkem potravinového koncernu Cirio, který zasáhly finanční problémy. Potíže se rázem přenesly i na fotbalový tým. Cragnotti Lazio opustil a novým mužem číslo jedna se u biancocelesti stal Claudio Lotito. Lotito si nedokázal získat u fanoušků Lazia patřičný respekt, často se s nimi dostával do konfliktu a byl vyzýván k rezignaci. Boj o scudetto se na počátku 21. století stal pro Lazio minulostí. Poslední ránu klub utrpěl po konci loňské sezóny. V korupční aféře "calciopoli" figurovali Římané jako jedni z viníků. Po potrestání klesli z šestého místa na šestnácté a v aktuální sezóně jim byly odečteny tři body.

Rozpočet Lazia nemá sebemenší šanci konkurovat velikánům z Milána či z Juventusu. Na soupisce biancocelesti se tak objevují spíše mladší hráči. Jejich předností je ovšem píle, snaha něčeho dosáhnout a zdravé sebevědomí. Po rozpačitém úvodu sezóny má nyní Lazio naději na účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Představení sestavy biancocelesti zahájíme u brankáře. Post jedničky zastává téměř sedmatřicetiletý Angelo Peruzzi, ztělesnění jistoty a zkušenosti. Hlavními oporami v defensivě jsou Brazilec Cribari, veterán Siviglia a Luciano Zauri. Zauri naplňuje očekávání kouče Rossiho natolik, že ještě nemusel ani jednou střídat. V lednovém přestupovém termínu přišel klub o hlavní hvězdu defensivy Massima Odda. Do zálohy se Laziu podařilo alespoň získat na hostování mladého Chilana Jimeneze. Mezi středopolaři římského týmu se nacházejí hráči, jejichž prodejem by mohl klub v budoucnu naplnit klubovou pokladnu. Argentinec Cristian Ledesma prokázal svůj um například krásnou trefou z pětadvaceti metrů v římském derby. Stefano Mauri je platný zakončovatel a nahrávač. Za objev sezóny lze z pohledu trenéra Delia Rossiho považovat Gabyho Mudingayie. Konžský rodák s belgickým pasem patří letos k nejlépe známkovaným středním záložníkům. V útoku Lazia řádí kanonýr Tommaso Rocchi, doplňovaný Makedoncem Pandevem. Nigérijec Makinwa zatím zaostal za očekáváním, trefil se jen dvakrát.

Lazio potřebuje v této sezóně zlepšit hlavně využití domácího prostředí. Z deseti utkání na Olympijském stadióně vyhrálo jen čtyřikrát. Venku naopak nastříleli biancocelesti hned po Interu nejvíce gólů z ligy, a to devatenáct.

Lazio v posledních sezónách Serie A:
1999/2000 1. místo
2000/2001 3. místo
2001/2002 6. místo
2002/2003 4. místo
2003/2004 6. místo
2004/2005 10. místo
2005/2006 16. místo

/ wikipedia.org; fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články