Zpět na » Serie A » Inter Milán po fantastickém obratu slaví Ligu mistrů, Buffon se loučil s Turínem

Serie A - Inter Milán po fantastickém obratu slaví Ligu mistrů, Buffon se loučil s Turínem

Inter Milán po fantastickém obratu slaví Ligu mistrů, Buffon se loučil s Turínem © zimbio.com - Inter Milán slaví postup do Ligy mistrů.

1

21.05. - REVIEW Gianluigi Buffon ve svém posledním utkání v dresu Juventusu neinkasoval a Stará dáma porazila Veronu. Ve šlágru kola si to o Ligu mistrů rozdaly Lazio a Inter Milán. Ačkoliv Římané doma vedli, po fantastickém obratu nakonec slaví Nerazzurri.

Juventus 2:1 (0:0) Hellas Verona

Branky: 50. Rugani, 52. Pjanić - 76. Cerci

V první půli posledního utkání sezóny pro Juventus byli nejaktivnějšími hráči Dybala a Mandžukič. Jako první to zkoušel chorvatský střelec, Nícolas ale dobře zasáhl.

Poté po přihrávce Mandžukiče pálil Dybala a orazítkoval spojnici. Následně si oba role prohodili a Mandžukič zakončil těsně nad hostující branku.

Góly tak padaly až po přestávce. V 50. minutě rozehráli domácí roh nakrátko a ke střele se dostal Costa. Nícolas míč jen vyrazil a Daniele Rugani už měl jednoduchou práci. O dvě minuty poté Miralem Pjanič nádherně rozehrál přímý kop a hostující gólman byl bez šance.

Branky se dočkali i hosté, v 76. minutě Romulo předběhl Mandžukiče a poslal míč do pokutového území, kde skluzem dopravil míč do sítě Cerci. V té chvíli už byl ale v bráně Pinsoglio, jenž v 63. minutě nahradil legendu Staré dámy Gianluigiho Buffona.

Juventus vs. Hellas Verona FC - Serie A
Gianluigi Buffon ve svém posledním utkání v dresu Staré dámy. (zdroj: zimbio.com)

Ten si vychutnal potlesk ve stoje, jelikož šlo o jeho poslední střetnutí v dresu Juventusu. Pinsoglio tak inkasoval, výhru ale slavit mohl. Mohla být dokonce o dvě branky, v samotném závěru ale Lichtsteiner neproměnil penaltu. I přesto se ale Juventus s Gianluigim Buffonem rozloučil pohodovou výhrou proti Hellasu.

Lazio Řím 2:3 (2:1) Inter Milán

Branky: 9. vlastní Perišić, 41. Anderson - 29. D´Ambrosio, 78. Icardi z penalty, 81. Vecino

V utkání mezi Laziem a Interem šlo o hodně, konkrétně o základní skupinu Ligy mistrů. Laziu stačil bod, to Inter musel zvítězit.

Dobře ale nezačal, už v 9. minutě vypálil Marušič a Ivan Perišič svým obličejem dopravil míč do sítě. Z přímého kopu mohl náskok zvýšit Milinkovič-Savič, jeho pokus skončil na tyči.

Na druhé straně rozehráli hosté rohový kop a D´Ambrosio nadvakrát dostal míč za Strakoshu. Přesto první půle nakonec patřila domácím, ve 41. minutě dostal parádní průnikovou přihrávku od Luliče Felipe Anderson a přesnou ranou k pravé tyči poslal Římany znovu do trháku.

Lazio náskok dlouho drželo a zdálo se, že o čtvrtou pozici už nepřijde. V 74. minutě se hosté dočkali penalty po ruce Milinkoviče-Saviče, rozhodčí ji ale po poradě s videem odvolal. Jenže vzápětí Icardiho v pokutovém území sestřelil de Vrij a tentokrát už z toho pokutový kop byl.

Mauro Icardi zachoval chladnou hlavu a přesnou tvrdou střelou srovnal. O minutu poté Lulič zbytečně fauloval na útočné polovině a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Inter přesilovku bleskurychle využil a šel poprvé v utkání do vedení.

SS Lazio vs. FC Internazionale - Serie A - 72 of 77
Ligu mistrů si zahraje Inter Milán. (zdroj: zimbio.com)

Rohový kop rozehrál Perišič a Matías Vecino hlavou rozhodl o tom, že Ligu mistrů si senzačně zahraje Inter Milán. Lazio mělo vše ve své moci, domácí šlágr ale nezvládlo a v příští sezóně tak bude bojovat pouze v Evropské lize.

Kompletní výsledky 38. kola italské Serie A:

Juventus - Hellas Verona 2:1 (50. Rugani, 52. Pjanić - 76. Cerci)
Janov - Turín 1:2(80. Pandev - 30. Falqué, 58. Baselli)
AC Milán - Fiorentina 5:1 (23. Çalhanoglu, 42. a 59. Cutrone, 49. Kalinić, 76. Bonaventura - 20. Simeone)
Cagliari - Atalanta 1:0 (87. Ceppitelli)
Chievo - Benevento 1:0 (50. Inglese)
Neapol - Crotone 2:1 (23. Milik, 32. Callejón - 90. Tumminello)
SPAL - Sampdoria 3:1 (4. z penalty a 52. Antenucci, 50. Grass - 66. Kownacki)
Udinese - Bologna 1:0 (30. Fofana)
Lazio - Inter Milán 2:3 (9. vlastní Perišić, 41. Anderson - 29. D´Ambrosio, 78. Icardi z penalty, 81. Vecino)
Sassuolo - AS Řím 0:1 (45. vlastní Pegolo)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.