Zpět na » Serie A » Stará dáma slaví sedmé Scudetto v řadě, Neapoli nepomohla ani výhra v Janově

Serie A - Stará dáma slaví sedmé Scudetto v řadě, Neapoli nepomohla ani výhra v Janově

Stará dáma slaví sedmé Scudetto v řadě, Neapoli nepomohla ani výhra v Janově © zimbio.com - Fanoušci Juventusu slaví zisk Scudetta.

3

13.05. - REVIEW Juventus ve šlágru 37. kola neinkasoval v Římě a slaví zisk sedmého Scudetta v řadě. Neapoli nepomohla ani výhra v Janově proti Sampdorii, titul ani letos nezíská. Dramatický až do konce bude boj o Ligu mistrů. Inter Milán i Lazio totiž ztratily a čtvrtá pozice tak nemá jistého majitele. V boji o udržení zabralo Udinese, které díky brance Antonína Baráka vyhrálo ve Veroně.

AS Řím 0:0 Juventus

Ne, Juventus si do Říma pro výhru nepřijel. Přijel si ale pro jistotu sedmého Scudetta v řadě. Šlágr kola nám žádnou ofenzivní podívanou nepřinesl.

V desáté minutě se do dobrého zakončení dostal Nainggolan, míč ale skončil nad. A to bylo z první půle prakticky vše. Druhý poločas odstartoval brankou Paulo Dybala, rozhodčí ale branku kvůli těsnému ofsajdu neuznali.

Následně předvedl zkrat domácí Nainggolan, který během pěti minut viděl dvě žluté karty a musel ze hřiště. Toho Juventus využil a Vlky už téměř nepustil k míči.

AS Roma vs. Juventus - Serie A
Radja Nainggolan dnešní duel nedohrál. (zdroj: zimbio.com)

Během celého utkání si Stará dáma nevypracovala střelu na bránu. Přesto duel pohodlně dotáhla do bezbrankové remízy a díky tomu tak může slavit další italský titul.

Sampdoria Janov 0:2 (0:0) Neapol

Branky: 72. Milik, 80. Albiol

Neapol od počátku diktovala tempo a měla více šancí. Belec ale v první půli předvedl velmi dobrý výkon a neinkasoval. Když už míč přešel brankovou čáru, rozhodčí odpískal ofsajd.

Sampdoria měla v první půli jedinou větší šanci, Reina měl ale při ní velké štěstí. Hlavička Ferrariho se totiž snesla až na horní tyč.

Ve druhé půli byli aktivnější znovu hosté. Insigne ještě Belece nepřekonal, poté už se ale hosté mohli radovat. V 72. minutě převzal střídající Milik míč od Allana a nádherným obstřelem rozhodl o výhře Partenopei.

UC Sampdoria vs. SSC Napoli - Serie A - 21 of 27
Arkadiusz Milik slaví vítězný gól. (zdroj: zimbio.com)

Po rohovém kopu Ruíe se následně hlavou trefil i Albiol a upravil na konečných 0:2, Neapol tak uspěla a napravila své zaváhání z minulého kola, Scudetto ale opět nezíská. Toto vítězství má tak zcela jistě hořký nádech.

Kompletní výsledky 37. kola italské Serie A:

Benevento - Janov 1:0 (87. Diabaté)
Inter Milán - Sassuolo 1:2 (80. Rafinha - 25. Politano, 72. Berardi)
Bologna - Chievo 1:2 (12. Verdi z pen. - 48. Giaccherini, 60. Inglese)
Crotone - Lazio 2:2 (29. Simy, 61. Ceccherini - 17. Lulič z pen., 84. Milinkovič-Savič)
Fiorentina - Cagliari 0:1 (37. Pavoletti)
Turín - Spal 2:1 (68. Belotti, 88. De Silvestri - 22. Grassi)
Verona - Udine 0:1 (20. Barák)
Atalanta - AC Milán 1:1 (90+1. Masiello - 60. Kessié)
AS Řím - Juventus 0:0
Sampdoria - Neapol 0:2 (72. Milik, 80. Albiol)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.