Zpět na » Serie A » Matematicky je Juventus mistrem, Neapol znovu ztratila

Serie A - Matematicky je Juventus mistrem, Neapol znovu ztratila

Matematicky je Juventus mistrem, Neapol znovu ztratila © zimbio.com - Sami Khedira slaví gól.

1

06.05. - REVIEW Je rozhodnuto, Juventus získal svůj sedmý italský titul v řadě. Potvrzeno to sice oficiálně není, Stará dáma by ale v posledním kole nesměla získat ani bod, Neapol všechny a navíc by Partenopei museli smazat šestnáctigólové manko.

Juventus 3:1 (0:1) Bologna

Branky: 52. vlastní De Maio, 64. Khedira, 69. Dybala - 30. Verdi z penalty

Poprvé domácí zahrozili v deváté minutě, Higuaín ale Miranteho prostřelit nedokázal. Další šanci měl hlavičkující Sandro, Mirante byl ovšem znovu připraven.

Ve 29. minutě poté Rugani fauloval v pokutovém území a Bologna se z ničeho nic dostala do vedení. Penaltu totiž proměnil Simone Verdi.

Tento stav platil až do 52. minutě, kdy Cuadrado z pravé strany odcentroval do pokutového území a De Maio si míč nešikovně poslal do vlastní sítě. Mirante následně zlikvidoval pokus Costy, na druhé straně ale všechny mohl šokovat Krafth.

Jeho ránu Buffon dokázal vytáhnout na tyč a udržel tak Juventus ve hře. A hned o chvíli později domácí udeřili. Costa poslal míč na Khediru a ten pohodlně dopravil míč do odkryté sítě.

O dalších pět minut později to bylo už o dvě branky a znovu v tom měl prsty Costa. Ten tentokrát našel Dybalu a ten uzavřel skóre na konečných 3:1.

Juventus vs. Bologna FC - Serie A
Douglas Costa odehrál fantastické utkání. Za přihrávku mu děkuje Paulo Dybala. (zdroj: zimbio.com)

Neapol 2:2 (1:0) FC Turín

Branky: 25. Mertens, 71. Hamšík - 55. Baselli, 83. De Silvestri

A jelikož Neapol nezvládla zápas s Turínem, je prakticky o titulu rozhodnuto. Neapol proti Turínu dvakrát vedla, vítězství ale neudržela.

V posledních dvou zápasech by tak potřebovala zázrak. Ten zní následovně. Získat šest bodů, smazat šestnáctigólové manko a doufat, že Juventus oba zbývající zápasy prohraje. Suma sumárum, Neapol je bez šance.

Doma se v dnešním utkání dostala do vedení v 25. minutě, obrovskou hrubku vyrobil Burdisso a Dries Mertens měl poměrně snadnou práci.

Další šancí měl Callejón, Sirigu ovšem zasáhl. Turín se do první šance dostal krátce po půli a hned z toho byla branka. Ránu Baselliho tečoval jeden z obránců a Reina neměl šanci zasáhnout.

Neapol mohla jít znovu do vedení po ráně Milika, ta skončila na tyči. V 71. minutě už se ale domácí dočkali. Hamšík po necelých dvou minutách na hřišti převzal míč od Callejóna a napálil jej nádherně do levé šibenice.

Definitivní rozhodnutí mohla přinést rána Insigneho, ta ale v bráně neskončila. A tak přišel trest. V 83. minutě Ljajič centroval a De Silvestri hlavou rozhodl o tom, že Scudetto bude znovu mít Juventus.

SSC Napoli v Torino FC - Serie A
Neapol má po Scudettu, moc dobře to ví i Marek Hamšík. (zdroj: zimbio.com)

Kompletní výsledky 36. kola italské Serie A:

AC Milán - Hellas Verona 4:1 (11. Calhanoglu, 32. Cutrone, 49. Abate, 89. Borini - 85. Lee)
Juventus - Bologna 3:1 (52. vlastní De Maio, 64. Khedira, 69. Dybala - 30. Verdi z penalty)
Udinese - Inter 0:4 (12. Ranocchia, 44. Rafinha, 45+1. Icardi, 71. Valero)
Janov - Fiorenntina 2:3 (64. Rossi, 68. Lapadula - 43. Benassi, 77. Eysseric, 80. Dabo)
Chievo - Crotone 2:1 (12. Birsa, 82. Stepinski - 90.+4 Tumminello)
Lazio - Atalanta 1:1 (24. Caicedo - 2. Barrow)
Neapol - Turín 2:2 (25. Mertens, 71. Hamšík - 55. Baselli, 83. De Silvestri)
Spal - Benevento 2:0 (25. Paloschi, 83. Antenucci z pen.)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.