Zpět na » Serie A » Koulibaly tentokrát sestřelil svou Neapol, Juventus má po velkolepém obratu nakročeno k obhajobě Scudetta

Serie A - Koulibaly tentokrát sestřelil svou Neapol, Juventus má po velkolepém obratu nakročeno k obhajobě Scudetta

Koulibaly tentokrát sestřelil svou Neapol, Juventus má po velkolepém obratu nakročeno k obhajobě Scudetta © observerbd.com - Fotbalisté Juve

1

30.04. - REVIEW Zdá se, že je rozhodnuto. Ještě v 87. minutě šlágru mezi Interem a Juventusem se zdálo, že všechny body získá domácí celek. Poté ale Juventus dvakrát udeřil a pohlídal si první pozici. Neapol poté o den později zcela nezvládla duel ve Florencii a téměř jistě znovu přišla o Scudetto.

Inter Milán 2:3 (0:1) Juventus

Branky: 52. Icardi, 65. vlastní Barzagli - 13. Douglas Costa, 87. vlastní Škriniar, 89. Higuaín

Juventus šel ve šlágru do vedení už ve 13. minutě. Cuadrado poslal míč na Costu, toho neubránil Candreva a hostující záložník zamířil parádně k levé tyči. O pět minut později navíc Vecino šlapákem sestřelil Mandžukiče a rozhodčí po poradě s videem ukázal domácímu hráči červenou kartu.

Zdálo se tak, že je rozhodnuto. Jenže domácí bránili skvěle a v první půli už neinkasovali. Matuidi sice dopravil míč do sítě, stál ale v jasném ofsajdu.

A tak krátce po začátku půle druhé domácí srovnali, Cancelo krásně nacentroval na Icardiho a ten hlavou nečekaně vyrovnal. A za necelou čtvrthodinu už domácí senzačně vedli.

Perišič obehrál Cuadrada a následně poslal míč do pokutového území, kde si jej do vlastní brány srazil Barzagli. Juventus následně útočil, ale dlouho udeřit nemohl. A tak i hostům v závěru pomohla vlastní branka. Po stříleném centru Cuadrada si míč do vlastní branky ztečoval Škriniar a Juventus byl zpátky ve hře.

O necelé dvě minuty poté navíc Dybala rozehrál přímý kop na Higuaína a ten hlavou rozhodl o tom, že ve fantastickém utkání všechny body bere Stará dáma. Ta tak zvýšila náskok na čtyři body a je velmi blízko k obhajobě Scudetta.

FC Internazionale vs. Juventus - Serie A
Gonzalo Higuaín střílí vítěznou branku. (zdroj: zimbio.com)

Fiorentina 3:0 (1:0) Neapol

Branky: 34., 62. a 90.+4 Simeone

Náskok je skutečně čtyřbodový, neboť Neapol absolutně nezvládla střetnutí ve Florencii. Kalidou Koulibaly minulý týden sestřelil Juventus, nyní ale zničil svůj vlastní tým.

Už v šesté minutě rozhodčí Mazzoleni totiž po kontaktu Koulibalyho se Simeonem odpískal penaltu a zdálo se, že s Neapolí bude zle.

Po konzultaci s videem sice penaltu odvolal, hostujícímu hráči ale překvapivě udělil červenou kartu. Ta byla hodně přísná, své rozhodnutí už ale rozhodčí nezměnil. Z přímého kopu sice hosté neudeřili, přesilovou hru ale měli.

A brzy ji zužitkovali. Ve 34. minutě zachyboval Tonelli a Giovanni Simeone prostřelil Reinu. Neapol se pouze bránila a v 63. minutě inkasovala podruhé. Reina sice vytáhl hlavičku Chiesy, na dorážku Simeoneho už ale nestačil.

ACF Fiorentina vs. SSC Napoli - Serie A
Giovanni Simeone prakticky sám zničil naděje Neapole na Scudetto. (zdroj: zimbio.com)

Po druhé brance tak bylo jasné, že Neapol přijde o všechny body. V závěru poté Chiesa vysunul Simeoneho a byl z toho čistý hattrick. Neapol tak po velké výhře proti Juventusu podlehla Fiorentině a dá se s velkou pravděpodobností říci, že přišla o titul.

Kompletní výsledky 35. kola italské Serie A:

AS Řím - Chievo 4:1 (9. Schick, 40. a 67. Džeko, 65. El Shaarawy - 88. Inglese)
Inter Milán - Juventus 2:3 (52. Icardi, 65. vlastní Barzagli - 13. Douglas Costa, 87. vlastní Škriniar, 89. Higuaín)
Crotone - Sassuolo 4:1 (4. a 31. Trotta, 16. a 89. Simy - 45+2. z penalty Berardi)
Atalanta - FC Janov 3:1 (16. Barrow, 22. Cristante, 74. Iličič - 81. Veloso)
Benevento - Udinese 3:3 (23. Viola, 75. Coda z pen., 90. Sagna - 13. Widmer, 78. a 80. Lasagna)
Bologna - AC Milán 1:2(74. De Maio - 34. Calhanoglu, 45.+1 Bonaventura)
Sampdoria - Cagliari 4:1 (7. Praet, 26. Quagliarella, 45.+4 Kowňacki, 87. Ramirez - 49. Pavoletti)
Verona - SPAL 1:3 (13. Valoti - 45.+4 Fares vl., 71. Filipe, 90.+3 Kurtič)
Fiorentina - Neapol 3:0 (34., 62. a 90.+4 Simeone)
Turín - Lazio 0:1 (56. Milinković-Savić)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.