Zpět na » Serie A » Nejlepší gólmani v Serii A

Serie A - Nejlepší gólmani v Serii A

0

Líbilo se

06.02. - Mezi pěti nejlepšími brankáři Serie A se našlo pouze jediné místo pro Itala. To připadlo veteránovi Peruzzimu z Lazia. Naopak Brazílie má v elitním výběru hned trojnásobné zastoupení - Julia Cesara, Doniho a Didu. Pět nejlepších doplňuje mrštný Francouz Frey z Florencie. Kdo je podle Vás nejlepší brankář působící v Serii A? Rozhodněte v naší anketě!

Dida (ročník 1973)

Některé zákroky Nelsona Didy hraničí se zázrakem. Brazilec dokáže zlikvidovat téměř stoprocentní gólovou šanci. Na druhou stranu si jednou za čas vybere slabší chvilku a za svá záda propustí střelu, která by nedělala větší problémy ani brankářům z přípravky. V milánském AC chytá již šestou sezónu. Podařilo se mu obstát v konkurenci Christiana Abbiatiho, jenž byl svého času považován za velký talent italské brankářské školy. Kvalit strážce svatyně milánského AC jsou si vědomi i v jeho rodné Brazílii. Didův počet startů v brazilské reprezentaci se blíží ke stovce. Brazilský brankář je pro Milán velkou oporou a rozhodně nenese podíl na neúspěšnosti této sezóny z pohledu rossoneri. V průměru obdržených gólů na zápas patří Dida k elitě Serie A. V této sezóně bohužel Didu trápí častá zranění.


Doni (ročník 1979)


Brazilec Doni stráží římskou svatyni od loňské sezóny. Klub jej mezi tyče postavil poté, co se na brankářském postu vystřídali mladíci Curci, Zotti nebo Pelizzoli. Ještě před rokem málo komu známý Brazilec se v italské metropoli osvědčil. Zvláště v této sezóně odvádí svému zaměstnavateli medvědí službu. V Římě patří k nejlépe známkovaným fotbalistům. U ofensivně laděných mužstev, kterým AS zajisté je, nemají brankáři jednoduchou pozici. Doni si s nevěčnou rolí poradil skvěle a má nemalý podíl na druhém místě giallorossi.


Sebastien Frey (ročník 1980)

Francouz Sebastien Frey je nejmladším zástupcem v našem výběru. Kdo viděl Freye přímo v akci, může těžko uvěřit faktu, že si ještě nezachytal za reprezentaci galského kohouta. V roce 2000 byl Frey dokonce vyhlášen nejlepším fotbalistou Serie A. Ve Veroně i v Parmě, kde Sebastien dříve působil, si nemohli jeho služby vynachválit. V Parmě navíc obstál ve chvíli, kdy se stal nástupcem Gianluigiho Buffona. Ve Florencii nyní Francouz působí druhou sezónu. Pro Violu je jednoznačnou oporou. Pokud se Tomáš Ujfaluši nebo jeho kolegové dopustí chyby, mohou ještě doufat, že Frey nepříjemnou situaci vyřeší jedním ze svých zázračných zákroků. Fotbalový talent není v Sebastienově rodině ničím výjimečným. Freyův bratr Nicholas působí jako obránce v druholigové Modeně.


Julio Cesar  (ročník 1979)


Julio Cesar přišel do Interu v době, kdy pozici brankářské jedničky obhajoval zkušený Francesco Toldo. Vicemistrovi Evropy z roku 2000 se však nevydařilo několik zápasů a příležitost dostal Brazilec. Ten pak svého vyššího i staršího kolegu do brány již prakticky nepustil. Julio Cesar se stal jedním ze strůjců úspěšného období Interu. V osobní síni slávy se může pochlubit mistrovským titulem z loňského ročníku Serie A. Letos má zaděláno na další. A na závěr jedna pikantnost ze soukromí brazilského gólmana. Manželkou Julia Cesara je Susana Werner, někdejší Ronaldova přítelkyně.


Angelo Peruzzi (ročník 1970)

Angelo Peruzzi je nejzkušenějším borcem z našeho výběru. Během své kariéry si zachytal v takových klubech jako je Juventus, Inter nebo Lazio, kde působí dodnes. S přibývajícím věkem Peruzziho stále častěji trápí zranění. Pokud je však zdráv, má své místo v bráně Lazia jisté. V této sezóně si Peruzzi vysloužil ve vlastním týmu třetí nejlepší průměrnou známku po Tarem a Rocchim. Peruzzi patří do širšího kádru italské reprezentace. V červenci si jako náhradník převzal zlatou medaili pro mistra světa. Letos před ním stojí cíl vychytat Laziu účast v Lize mistrů.
Nejlepší brankář planety Gianluigi Buffon chytá v nižší soutěži, a proto nebyl do našeho výběru zařazen. Tvrdá konkurence zavřela dveře mezi elitu i dalším skvělým likvidátorům střeleckých šancí. Kdo ví, kde by bylo Empoli bez Balliho, Livorno bez Ameliy, Catania bez Pantanelliho nebo Palermo bez Fontany? V budoucnu budou mezi nejlepší patřit možná tito brankáři nebo se třeba objeví zcela nové tváře.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články