Zpět na » Serie A » Juventus překvapivě ztratil proti Crotone, Janktův gól na Neapol nestačil

Serie A - Juventus překvapivě ztratil proti Crotone, Janktův gól na Neapol nestačil

Juventus překvapivě ztratil proti Crotone, Janktův gól na Neapol nestačil © Football - Fotbalisté Juve

1

18.04. - REVIEW Po 33. kole má Juventus v čele znovu jen čtyřbodový náskok na Neapol. Zatímco obhájce Scudetta jen remizoval v Crotone, Neapol si doma poradila s trápícím se Udine. Hostům nepomohla ani úvodní trefa Jakuba Jankta, který se letos prosadil už počtvrté.

Crotone 1:1 (0:1) Juventus

Branky: 65. Simy - 17. Alex Sandro

Juventus začal v Crotone dobře a v 17. minutě se ujal vedení. Po rohovém kopu centroval Douglas Costa a Alex Sandro hlavičkou rozvlnil síť.

Krátce před přestávkou mohl vyrovnat Nwankwo, na Szczesného ale neposlal tvrdou ránu a polský gólman tak dokázal zasáhnout.

Stará dáma měla velkou územní převahu, ale moc často na domácí bránu nevystřelila. Konkrétně pouze čtyřikrát a tak v 65. minutě přišel trest. Trotta sice míč z voleje nezasáhl ideálně, Nwankwo ale parádními nůžkami zamířil přesně k pravé tyči a srovnal.

FC Crotone v Juventus - Serie A
Simy se raduje ze své trefy. (zdroj: zimbio.com)

Dvakrát poté skvěle zachránil domácí Cordaz, nejprve proti parádní ráně Matuidiho, následně si poradil i s pokusem Higuaína. Juventus tak v Crotone ztratil a Neapol tak znovu ztrácí jen čtyři body.

Neapol 4:2 (1:1) Udinese

Branky: 45.+2 Insigne, 64. Albiol, 70. Milik, 75. Tonelli - 41. Jankto, 56. Ingelsson

Udinese sice začalo dobře a proti Neapoli dvakrát vedlo, nakonec ale podesáté v řadě prohrálo a zítra s největší pravděpodobností vymění trenéra.

V úvodu utkání předvedl dva skvělé zákroky Bizzarri, nejprve vychytal nůžky Hamšíka a následně si poradil i se střelou Insigneho. Udine poprvé zahrozilo až na konci první půle a hned z toho byla branka. Z pravé strany přišel centr a po chybě domácích hráčů v čele s Albiolem pohodlně do prázdné brány skóroval Jakub Jankto.

Ještě do pauzy ale domácí srovnali, Insigne si krásně zpracoval přihrávku od Zielinského a střelou k levé tyči vyrovnal.

Jenže hosté šli i podruhé do vedení, v 56. minutě Zampano dobrým centrem našel Ingelssona a s Neapolí to znovu nevypadalo dobře. Už za osm minut ale rozehrál rohový kop Callejón a Raúl Albiol napravil svou chybu u první branky.

V té chvíli už byl na hřišti Dries Mertens, který za žádnou cenu nesměl dostat žlutou kartu. Nakonec ji nedostal a o víkendu proti Juventusu chybět nebude.

Zpět ale k zápasu. Neapol po vyrovnávací brance převzal iniciativu a brzy šel poprvé v utkání do vedení. V 70. minutě Bizzarri jen vyrazil ránu Insigneho přímo k Milikovi a ten už měl pohodlnou práci. O pět minut později si navíc na rohový kop Callejóna naskočil Tonelli a definitivně rozhodl.

SSC Napoli v Udinese Calcio - Serie A
Arkadiusz Milik se raduje z vítězné branky. (zdroj: zimbio.com)

Zápas mohl zdramatizovat Perica, ten ale svůj pokus hlavou namířil jen do horní tyče. Neapol tak zvládla důležité střetnutí a stále tak může snít o Scudettu.

Kompletní výsledky 33. kola italské Serie A:

Inter - Cagliari 4:0 (3. Cancelo, 49. Icardi, 60. Brozović, 90. Perišić)
Benevento - Atalanta 0:3 (21. Freuler, 49. Barrow, 67. Gómez)
AS Řím - Janov 2:1 (17. Ünder, 52. Zukanovič vl. - 61. Lapadula)
Crotone - Juventus 1:1 (65. Simy - 17. Alex Sandro)
Fiorentina - Lazio 3:4 (16., 31. z pen., 54. Veretout - 39. a 73. Luis Alberto, 45.+1 Caceres, 70. Felipe Anderson)
Neapol - Udine 4:2 (45.+2 Insigne, 64. Albiol, 70. Milik, 75. Tonelli - 41. Jankto, 56. Ingelsson)
Sampdoria - Bologna 1:0 (90.+3 Zapata)
Spal - Chievo 0:0
Turín - AC Milán 1:1 (71. De Silvestri - 9. Bonaventura)
Verona - Sassuolo 0:1 (38. Lemos)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.