Zpět na » Serie A » Dybala hattrickem smázl Benevento, Neapol reagovala utrápenou výhrou díky fantastickému závěru

Serie A - Dybala hattrickem smázl Benevento, Neapol reagovala utrápenou výhrou díky fantastickému závěru

Dybala hattrickem smázl Benevento, Neapol reagovala utrápenou výhrou díky fantastickému závěru © zimbio.com - Paulo Dybala se raduje z branky do sítě Beneventa.

1

08.04. - REVIEW Paulo Dybala i díky dvěma proměněným penaltám vstřelil hattrick a zajistil Juventusu výhru na půdě Beneventa. Neapol ale zůstává v kontaktu, doma proti Chievu to ale bylo pořádné drama. Až do 89. minuty se Neapol trápila v koncovce, nakonec má ale všechny body.

Benevento 2:4 (1:2) Juventus

Branky: 24. a 51. Diabate - 16., 45. z penalty a 74. z penalty Dybala, 82. Douglas Costa

Juventus zvládl utkání na půdě nováčka z Beneventa, výrazně mu ale pomohly dva pokutové kopy. Do vedení se hosté dostali v 16. minutě, Cuadrado sklepl míč pro Dybalu a ten nádhernou technickou ranou poslal míč za Puggioniho.

Domácí ale dokázali reagovat, za osm minut Guilherme poslal míč před bránu a Cheick Diabate ve skluzu srovnal. První půli přesto nakonec ovládli hosté, po pádu Pjaniče odpískal rozhodčí i díky poradě s videem penaltu a Paulo Dybala vstřelil svou druhou branku.

Benevento Calcio v Juventus - Serie A
Hráči Juventusu se radují z branky. (zdroj: zimbio.com)

I na ni domácí reagovali, šest minut po přestávce se znovu trefil Diabate a Juventus znovu musel útočit. V 74. minutě se to hostům znovu povedlo. V pokutovém území prodal svůj pád Higuaín a byla z toho další penalta. Paulo Dybala se znovu nemýlil a završil hattrick.

V 82. minutě poté bylo definitivně rozhodnuto. Míč si vzal Douglas Costa a po fantastické individuální akci napálil míč do pravé šibenice. Stará dáma tak zvítězila 2:4 a zůstává v čele soutěže o čtyři body.

Neapol 2:1 (0:0) Chievo

Branky: 89. Milik, 90+3. Diawara - 73. Stepinski

Mohlo to tedy být více, navazuje na závěr souhrnu utkání Staré dámy. Neapol totiž neměla daleko k tomu, aby doma proti Chievu padla. V tom případě by měl Juventus náskok už sedmi bodů.

V první půli Neapol tlačila, své šance ale nevyužili především Insigne a Hamšík a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu. Hned v úvodu druhé půle mohl skórovat Mertens.

Ten byl v pokutovém území zatažen Depaolim a pískala se penalta. Tu ale Mertens proměnit nedokázal, dobrý zákrok vytáhl Sorrentino.

Vzápětí tak udeřili hosté, v 74. minutě vyrobil obrovskou hrubku Koulibaly a střídající Stepinski poslal Chievo do vedení. Následně trefil břevno Tonelli a z gólu se radovat nemohl ani Insigne, jehož ránu vytěsnil Sorrentino.

Zdálo se tak, že body zůstanou senzačně u hostujícího týmu. Minutu před koncem ale Insigne skvostným centrem našel střídajícího Milika a ten hlavou vstřelil svou první ligovou branku po návratu.

Rozhodčí následně nastavil tři minuty a v té poslední si domácí zajistili všechny body. Po rohovém kopu míč propadl k Diawarovi a ten parádní ranou k levé tyči rozhodl o tom, že Neapol nadále může snít o titulu.

SSC Napoli v AC Chievo Verona - Serie A
Amadou Diawara slaví vítěznou trefu. (zdroj: zimbio.com)

Kompletní výsledky 31. kola italské Serie A:

Benevento - Juventus 2:4 (24. a 51. Diabate - 16., 45. z penalty a 74. z penalty Dybala, 82. Douglas Costa)
AS Řím - Fiorentina 0:2 (7. Benassi, 39. Simeone)
SPAL - Atalanta 1:1 (39. Cionek - 78. De Roon z penalty)
Sampdoria - Janov 0:0
Turín - Inter Milán 1:0 (35. Ljajič)
Crotone - Bologna 1:0 (25. Simy)
Neapol - Chievo 2:1 (89. Milik, 90+3. Diawara - 73. Stepinski)
Hellas - Cagliari 1:0 (36. z penalty Rômulo)
Udinese - Lazio 1:2 (13. Lasagna - 27. Immobile, 37. Alberto)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.