Zpět na » Serie A » Největší talenti Serie A

Serie A - Největší talenti Serie A

0

Líbilo se

05.03. - Na řadu v našem výběru nejlepších přicházejí hráči budoucnosti. Mladí hráči, budoucnost světového fotbalu, talenti. Hráči, kteří sice ve svých klubech mnohdy neplní klíčové úlohy, ale přesto si je kluby hýčkají. FotbalPortal.cz přináší výběr největších talentů Serie A. Kdo je největším klenotem? Rozhodněte v naší anketě!

Výběr byl omezen na hráče působící v Serii A a s datem narození po 1. březnu 1984.


Riccardo Montolivo (18.1.1985)
Riccardo Montolivo je dalším z řady hráčů, kteří prošli Atalantou. Narodil se sice v Miláně, ale práve v Atalantě dělal první krůčky mezi dospělými. Do Serie A nakoukl už v sezoně 2004/O5, po které se hned stěhoval do Fiorentiny, která se dohodla s Atalantou na spoluvlastnictví. Tam ukázal, že na ligu už má, a Fiorentina z Atalanty hned v dalším přestupním období vykoupila i jeho zbývající část. Montolivo byl dříve považován za klasického ofensivního záložníka, nyní pod Prandellim ale musí i bránit a ukazuje, že ani bránění a občasný tvrdý zákrok mu nejsou cízí. Montolivo je považován za jeden ze základních stavebních kamenů budoucí italské reprezentace, nyní zatím září v italské reprezentaci do 21 let. Fiorentině rostě v Montolivovi nástupce Ruie Costy.


Sulley Ali Muntari (27.8. 1984)
Ghaňan Muntari je prvním zástupce Udine ve výběru. Pravidelně nastupuje za reprezentaci a v Udine je stabilním členem kádru. V Udine je Muntari už od roku 2000, kdy přišel jako neznámý mladík z Afriky. Nyní je tento jedním z hráčů Udine, kteří jsou schopni nastoupit jak ve středu zálohy, tak na jejím kraji. V Udine působí spousta nadějných mladých hráčů a přestože se častěji zmiňují jiní, Muntari si pozornost zaslouží. Udine v něm má do budoucna veliký poklad.


Victor Nsofor Obinna (25.3.1987)
Nigerijec Obinna je druhým hráčem Afrického kontinentu. Rychlý útočník je už nyní členem základní jedenáctky Chieva Verona a do budoucna od něj ve Veroně mnohé očekávají. Není divu. Rychlostně se směle může rovnat se slavnějším kolegou Martinsem a právě tyto dva jsou budoucností Nigerijské reprezentace. Ve Veroně se Obinna skvěle projevuje vedle vysokého Bogdaniho, který mu dělá prostor a Obinna má prostor uplatnit svou rychlost. Ta je jeho největší zbraní, problémy s ní měl i náš Tomáš Ujfaluši. Pokud Obbina bude dál uplatňovat svůj potenciál, letos dvacetiletý hráč bude brzy patřít k nejlepším nejen v Serii A.


Christian Obodo (11.5.1984)

Druhý Nigerijec ve výběru a druhý hráč Udine. Obodo má za sebou působení už v Perugii a Fiorentině a teď září v Udine. Střední záložník je jedním z největších konkurentů Tomáše Sivoka v sestavě Udine, oba jsou podobní hráči. Obodovou silnou stránkou je fyzická kondice, díky které už nyní prohání všechny, kteří se snaží proti Udine uspět. Obodo je defensivní jistotou severoitalského klubu, v ofensivě od něho manévry nečekejte, ale v obraně si odvede své. Proto si taky drží stabilní místo v Nigerijské reprezentaci.


Giuseppe Rossi (1.2.1987)
Čerstvě dvacetiletý Rossi je už dlouhou dobu známý hráč. Důvodem byl jeho odchod z Parmy do Manchesteru United, který si ho vyhlédl už v 17 letech. Tam sice příliš šancí nedostal, ale na hostování v Newcastlu ukázal, že dokáže už nyní být pro tým prospěšný. Proto si ho na hostování vyžádala Parma, bojující o holé přežití. Rossi s radostí přijal a vrátil se domů. Už dokázal dvakrát skóroval a pokud se v soutěži udrží, bude mít na tom Rossi nemalý podíl. Silnou stránkou mladého útočníka je výběr místa a psychická síla. Který hráč si ve dvaceti letech troufne na penaltu v 97. minutě, když už před tím v zápase jednu nepromění? Rossi je budoucností italského fotbalu. A celá Itálie je si toho vědoma.


V Itálii působí mnoho dalších mladých hráčů, na které ale místo ve výběru nezbylo. Řeč je například o Aquilanim, Jimenezovi, Behramim, Marzorattim, Pozzim, Gourcuffovi, Zapatovi, Pazzinim, Rosinovi, Dessenovi a dalších. Výběr je tedy široký. O vítězi rozhodněte v naší anketě!

Zdeněk Leitkep / Marek Numerato, Tomáš Svoboda, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články