Zpět na » Serie A » Albiol vrátil Neapol zpět do hry o Scudetto, Juventus neporazil Spal a Icardi nasázel Sampdorii čtyři branky

Serie A - Albiol vrátil Neapol zpět do hry o Scudetto, Juventus neporazil Spal a Icardi nasázel Sampdorii čtyři branky

Albiol vrátil Neapol zpět do hry o Scudetto, Juventus neporazil Spal a Icardi nasázel Sampdorii čtyři branky © zimbio.com - Mauro Icardi slaví svůj skvostný výkon proti Sampdorii.

1

18.03. - REVIEW Neapol to proti Janovu měla velmi těžké, díky brance Raula Albiola ale nakonec zvítězila a stáhla náskok Staré dámy na pouhé dva body. Juventus totiž překvapivě nedokázal zvítězil u nováčka ze Spalu. Hvězdou kola je jednoznačně Mauro Icardi, díky jeho čtyřem gólům Inter zničil Sampdorii poměrem 0:5.

Spal 0:0 Juventus

V 11. minutě měl dobrou možnost Sandro, Costa ale jeho ránu ve skluzu na poslední chvíli zablokoval. Poté se k ráně z přímého kopu dostal Dybala, ale zamířil nad. To byly jediné šance Juventusu v utkání proti nováčkovi.

Spal předvedl v obraně vynikající výkon a téměř celé utkání byl vyrovnaným soupeřem aktuálního lídra. Stará dáma do střetnutí poslala všechny své hvězdy, skórovat ale nedokázala.

A překvapivá ztráta tak znamená jediné. Neapol se po těsné výhře proti Janovu vrací do boje o titul, nyní na Juventus ztrácí pouhé dva body.

Sampdoria Janov 0:5 (0:4) Inter Milán

Branky: 26. Perišić, 30. z penalty, 31., 44. a 51. Icardi

Inter Milán začal skvěle a brzy se dočkal zaslouženého vedení. Cancelo centroval a Perišič hlavou překonal Viviana. A poté už řádil Mauro Icardi, který během jednadvaceti minut nasázel čtyři branky.

Po půlhodině hry proměnil penaltu, kterou rozhodčí Tagliavento odpískal po faulu Barreta, a už o minutu později nádhernou patičkou přelstil Viviana podruhé.

Ještě v první půli poté dokonal hattrick, ve 44. minutě chtěl patičkou překvapit domácího gólmana i Alcántara, ten míč vyrazil, ale přímo k noze kapitána Nerazzurri, který se tak mohl radovat potřetí.

UC Sampdoria vs. FC Internazionale - Serie A
Mauro Icardi dnes řádil. (zdroj: zimbio.com)

A hned šest minut po startu druhého poločasu skóroval počtvrté. Icardi využil špatného odkopu domácích a střelou o zem popáté rozvlnil domácí síť. Inter už poté zápas pohodlně dohrál a může se tak radovat z jasného vítězství 0:5.

Neapol 1:0 (0:0) FC Janov

Branka: 72. Albiol

Neapol se do první šance propracovala po čtvrthodině, Mertens ale svou ránu z pravé strany nasměřoval těsně vedle levé tyče. Následně domácí přišli o zraněného Hamšíka, kterého nahradil Zielinski.

Poté domácí opět útočili, Zielinski ale minul, Mertens přestřelil a Insigne v závěru půle orazítkoval levou tyč. A dlouho se domácím nedařilo ani ve druhé půli.

Aktivní byl především Mertens, který hned v úvodu znovu orazítkoval levou tyč. Nebezpečně poté pálil Hysaj, ovšem vedle. Na druhé straně to zkoušel Pandev, Reina ale nadvakrát zkrotil míč.

A poté už konečně udeřili domácí. V 72. minutě Callejón od rohového praporku odcentroval na Raúla Albiola a ten hlavou rozhodl o výhře Neapole.

SSC Napoli v Genoa CFC - Serie A
Neapol slaví veledůležitý gól. (zdroj: zimbio.com)

Ta sice byla v závěru nervózní, velkou šanci neproměnil Insigne, nakonec to ale domácím vadit nemusí. Tři body má a znovu tak může zaútočit na první Juventus.

Kompletní výsledky 29. kola italské Serie A:

Udinese - Sassuolo 1:2 (44. Fofana - 42. vlastní Adnan, 75. Sensi)
SPAL 2013 - Juventus 0:0
Sampdoria - Inter 0:5 (26. Perišić, 30. z penalty, 31., 44. a 51. Icardi)
AC Milán - Chievo 3:2 (10. Calhanoglu, 54. Cutrone, 82. André Silva - 33. Stepinski, 34. Inglese)
Benevento - Cagliari 1:2 (47. Brignola - 90.+2 Pavoletti, 90.+6 Barella z pen.)
Crotone - AS Řím 0:2 (39. El Shaarawy, 75. Nainggolan)
Turín - Fiorentina 1:2 (86. Belotti - 59. Veretout, 90.+3 Thereau)
Verona - Atalanta 0:5 (2. Cristante, 45.+4 z pen., 48. a 69. Iličič, 71. Gomez)
Lazio - Bologna 1:1 (16. Leiva - 3. Verdi)
Neapol - Janov 1:0 (72. Albiol)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.