Zpět na » Serie A » Šlágr mezi Neapolí a Interem znovu bez branek, do čela tak jde Juventus. Fiorentina se s Astorim rozloučila výhrou

Serie A - Šlágr mezi Neapolí a Interem znovu bez branek, do čela tak jde Juventus. Fiorentina se s Astorim rozloučila výhrou

Šlágr mezi Neapolí a Interem znovu bez branek, do čela tak jde Juventus. Fiorentina se s Astorim rozloučila výhrou © Snapchat Popular - Paulo Dybala

1

11.03. - REVIEW Fiorentina ve 28. kole porazila Benevento a vítězně se tak rozloučila s Davide Astorim, který nečekaně skonal ve věku jednatřiceti let. Šlágr kola branku nenabídl, Inter Milán tak posunul do čela ligy Juventus, který si doma bez větších potíží poradil s Udinese.

Juventus 2:0 (1:0) Udinese

Branky: 20. a 49. Dybala

V 19. minutě trochu zbytečně fauloval Angello a kromě žluté karty se musel dívat i na parádní přímý kop Dybaly. Ten z nějakých dvaceti metrů vypálil krásně do levé šibenice a poslal Juventus do vedení.

Juventus vs. Udinese Calcio - Serie A
Paulo Dybala a Gonzalo Higuaín oslavují první branku Staré dámy. (zdroj: zimbio.com)

Zvýšit náskok mohli domácí krátce před půlí, po sporném faulu na Dybalu rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil Higuaín, ovšem podobně jako v utkání Ligy mistrů proti Tottenhamu selhal.

Vadit to ale domácím nakonec nemuselo, čtyři minuty po začátku půle druhé Higuaín krásně vysunul Dybalu a ten svou druhou trefou definitivně rozhodl. Argentinský útočník měl poté dvě šance na dokonání hattricku.

Nejprve jej ale fantasticky vychytal Bizzarri, následně Dybala nedostal míč mezi tři tyče. I tak ale Turín pohodlně porazil Udinese a dostal se na první pozici.

Inter Milán 0:0 Neapol

Podruhé v sezóně Inter Milán ubránil proti Neapoli čisté konto a to znamená jediné, Juventus již nyní oficiálně vede tabulku Serie A a ve středeční dohrávce proti Atalantě může jít do čela už o čtyři body.

Šlágr kola nabídl kvalitní fotbal, ovšem s minimem šancí. Především v první půli. Za zmínku stojí pouze pokus Candrevy ze 37. minuty, který ale skončil vedle pravé tyče hostující brány.

Největší šanci zápasu měl domácí celek, konkrétně tři minuty po začátku druhého poločasu. Škriniar po dobrém centru ze standardky ale orazítkoval jen tyč. Na druhé straně měl na noze gól Insigne, zbytečně se ale snažil propálit Handanoviče obloučkem a míč tak nakonec skončil vysoko nad.

FC Internazionale vs. SSC Napoli - Serie A
Lorenzo Insigne lituje své neproměněné šance. (zdroj: zimbio.com)

Neapol byla v závěru aktivnější, jenže míč mezi tři tyče příliš často neputoval. Svou šanci nevyužil ani Mertens a tak Neapol přišla o další dva body. Popáté v řadě sice venku neinkasovala, tři body ale nemá.

Kompletní výsledky 28. kola italské Serie A:

Verona - Chievo 1:0 (52. Caracciolo)
Inter - Neapol 0:0
Janov - AC Milán 0:1 (90.+4 André Silva)
Fiorentina - Benevento 1:0 (25. Hugo)
Bologna - Atalanta 0:1 (83. De Roon)
Cagliari - Lazio 2:2 (25. Pavoletti, 74. z penalty Barella - 35. vlastní Ceppitelli, 90+5. Immobile)
Crotone - Sampdoria 4:1 (6. a 37. Trotta, 23. Stoian, 85. vlastní Silvestre - 70. Zapata)
Juventus - Udinese 2:0 (20. a 49. Dybala)
Sassuolo - SPAL 1:1 (31. z penalty Babacar - 27. Antenucci)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.